Evden İş Fikirlerim ile Para Kazanma – Güncel – 2024

Evden İş Fikirlerim 2023

Evden İş Fikirlerim ile Para Kazanma 2023; 1.600 TL’lik destek ödemeleri kapsamında çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşa devlet desteği sağlanıyor. Nafaka ödemeleri başta Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı olmak üzere birçok kurum tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için farklı oranlarda ödenmektedir. Bu tür desteklerin yanı sıra aile bütçesine katkıda bulunmak veya ek gelir elde etmek isteyen kişiler için birçok farklı iş fikri bulunmaktadır. Vatandaşların kendi evlerinin rahatlığında sadece birkaç saat geçirerek ek gelir elde etmeleri mümkün.

Evden iş fikirleri çerçevesinde her gün ekstra para kazanarak para kazanmanız mümkün. Bu bağlamda ev giydirme işi ve internetten para kazanma yöntemleri günümüzün en popüler meslekleri arasında yer almaktadır.

Evde boks yapmanın yanı sıra internette oyun oynayarak, anket doldurarak ya da reklam izleyerek de ek gelir sağlamaktadır. Evden iş fikirlerim kapsamında vatandaşların kolayca para kazanabilecekleri birçok farklı alternatif değerlendiriliyor. Bu tür ev işlerine ek olarak, vatandaşlar çeşitli devlet sübvansiyonlarının kullanılması yoluyla mali destek almaktadır.

evden-is-fikirlerimPin
Evden İş Fikirlerim

TAVSİYE İÇERİK ➔ KİTAP ÖZETİ VE TEBRİK KARTI YAZI YAZARAK PARA KAZANMAK

Evden İş Fikirlerim Öğrencilere 1000 TL Nasıl Alınır?

Öğrencilere 1000 TL ek gelir sağlayan birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu kapsamda öğrencilere ek gelir elde etmek ve maddi kazanç elde etmek amacıyla evden yapacakları birçok farklı çalışma türü sunulmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın öğrenci destek programı kapsamında Sosyal ve Ekonomik Kalkınma Servisi (SED) tarafından desteklenmektedir. SED fonu kapsamında, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve en alt düzeyde dahi geçim sıkıntısı çeken ekonomik yoksulluk içindeki ailelere maddi destek sağlanmaktadır.

Evde devlet hibelerinden veya öğrenci iş fikirlerinden yararlanarak ödeme almak mümkündür. Öğrencilerin iş fikirleri ile evden belli bir gelir elde etmeleri mümkündür. Bu kapsamda devlet desteği alamayan öğrencilere gelir elde etmeleri için çeşitli istihdam olanakları sunulmaktadır.

 • Evde online özel ders vermek,
 • Evde paketleme işinin kullanımı,
 • Çevrimiçi makaleler yazmak,
 • Evde tercüme hizmetleri,
 • Çevrimiçi anketleri doldurun ve reklamları görüntüleyin, vb.

Öğrencilerin kolayca başvurabilecekleri pek çok farklı evde iş fikri vardır. Elde edilecek kazanç kotaları da tercih edilen mesleklere göre farklılık göstermektedir. Devlet burs ve yardımlarından yararlanamayacak durumda olan öğrencilere, eğitim ve öğretim hayatlarında yaptıkları harcamaları ödemeleri için seçebilecekleri ve belirli oranlarda kazanabilecekleri yöntemleri seçme fırsatı verilmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RİSKLİ AMA PARALI İŞLER VE SICAK PARANIN DÖNDÜĞÜ İŞLER

Evden İş Fikirlerim Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Mevcut devlet finansmanı, iş fikirlerim için başvuru formu kullanılarak evden çevrimiçi olarak uygulanabilir. Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan destek ödemesi almanın yanı sıra ev eşyası paketleme işleri için mevcut açık pozisyonlara başvurmak gerekmektedir. Her yıl farklı ekonomik göstergelere göre belirlenen devlet desteği ve ihtiyaç sahiplerine yapılacak geçici yardım ödemeleri için e-devlet üzerinden kolaylıkla başvuru yapılabiliyor. Başvuru sürecinde talep edilen tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir.

Devlet desteği ve evden iş başvurusu yapmak isteyen herkesin ilandaki şartları sağlaması gerekmektedir. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın e-devlet hizmet sayfası üzerinden özellikle devlet desteklerinden yararlanılarak kolayca yardım başvurusu yapılabilmektedir. Zaman zaman İŞKUR’da da yayınlanan iş fikirlerim kapsamında yer alan ilanlar için İŞKUR’un online işlem sitesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TİKTOKTA PARA NASIL KAZANILIR? TÜM TAKTİKLER

Evden İş Fikirlerim 1600 TL Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşların evden 1600 TL iş fikrinin anılan devlet desteği kapsamına göre başvuru işlemlerini başlatması gerekiyor. Yukarıdaki şartların tümünü sağlayan kişiler e-devlet üzerinden güvenli bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler. Destek ödemeleri birçok farklı federal eyalette sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla devlet tarafından yapılmaktadır. Bakım ödemeleri ilgili ödeme dönemleri için farklı oranlarda yapılmıştır. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı’nın destek ödemeleri kapsamında bu destekten özellikle dar gelirli vatandaşlar faydalanmaktadır.

Devlet teşvikleri arasında yer alan SED, kira desteği, doğalgaz ve elektrik desteği gibi çeşitli ödemeler de bu dönemde vatandaşların artan ihtiyaçlarını destekliyor. Farklı ölçek ve birçok farklı gruptaki vatandaşlara yapılan ödemelerden yararlanabilmek için başvurunun yapıldığı uygunluk süresi için belirlenen koşulların sağlanması gerekmektedir. İlgili hibeler için başvuru, e-devlet üzerinden hızlı bir şekilde çevrimiçi olarak yapılabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL LİNKİNDEN PARA KAZANMA- GÜNCEL

Evden İş Fikirlerim Öğrenci 1300 TL Başvurusu

1300 TL ödemeler çerçevesinde birçok farklı işlem yapılabilmektedir. Öğrencilerin gelir elde etmesi ve ek gelirden faydalanması için birçok fırsat bulunmaktadır. Devlet öğrenci desteğinden yararlanamayan ve burs alamayan öğrenciler için farklı oranlarda evden para kazanma yöntemleri ile para kazanma imkanı bulunmaktadır.

Öğrencileri eğitim ve öğretim hayatlarına katkı sağlayan birçok hibe ile maddi olarak desteklemek mümkündür. İnternetten para kazanarak veya bakanlıkların öğrencilere sağladığı desteklere başvurarak ödeme alabilirsiniz. Öğrencilerin yanı sıra yoksul ailelerin çocuklarına da yardım ödemeleri yapılıyor. Bu kapsamda Aile ve Refah Dairesi Başkanlığı tarafından SED gibi birçok farklı destek ödemesi yapılmaktadır. Vatandaşların bu yardımdan yararlanabilmeleri için ilgili yardım programı kapsamında belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

YouTube video

TAVSİYE İÇERİK ➔ KWAİ HESAP SİLME LİNKİ – GÜNCEL VE PRATİK

Evden İş Fikirlerim 1600 TL Başvuru e – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?  

Vatandaşlar, e-devlet başvuru işlemleri için birçok farklı hizmet maskesini kullanarak işlem gerçekleştirebiliyor. PTT ve T.C.’den e-devlet şifresi Kimlik numaranız ile sisteme giriş yaptıktan sonra uygulama tarafında güvenli işlemler yapılabilmektedir. Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı sosyal yardımlarından yararlanabilmek için e-devlete kayıt olmak yeterlidir.

Sosyal yardım almak isteyen kişiler gerekli şartları taşıyorsa aşağıdaki adımları izleyerek e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler:

 • Kimlik bilgileri e-devlete girilir.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Departmanı – Refah Talepleri Servisi ekranı görünecektir.
 • Başvuru adımları takip edilerek süreç onaylanır.
 • Başvuru yapılırken istenecek bilgiler e-devlet sistemi üzerinden otomatik olarak alınmaktadır.

Ayrıca sizden istenen diğer bilgileri de uygun alanlara doldurmanız gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE YEMEK YAPIP SATMAK YEMEKSEPETİ ÜZERİNDEN

Evden İş Fikirlerim Paketleme Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Evden İş Fikirlerim Paketleme Başvuru FormuPin
Evden İş Fikirlerim Paketleme Başvuru Formu

Evde iş fikirleri paketleme işi, ek iş arayan birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarının ilgisini çeken işler için başta İŞKUR olmak üzere güvenilir kurumların ilan ettiği açık pozisyonlara başvurulması tavsiye edilir.

Çeşitli platformlarda reklamı yapılan evde paketleme işi için internet üzerinden başvuru yapmak çoğu zaman yeterlidir. Bu kapsamda yayınlanan güncel iş ilanlarına başvurarak evden iş fikirlerim kapsamında ek gelir elde edebileceğiniz birçok farklı iş fikrini yakından tanıyabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ LOGO YAPARAK PARA KAZANMAK- LOGO SATMA SİTELERİ

2023’de Evde Yapılacak İşler: 20 Adet Evden İş Fikirlerim

Evde-Yapilacak-Isler-20-Adet-Evde-Is-ImkaniPin
20 Adet Evden İş Fikirlerim

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE PARA KAZANDIRAN İŞLER-EVDE GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ

1. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)

Evden İş Fikirlerim, listemizdeki ilk ev tabanlı iş fikri, en popüler ev tabanlı işlerden biridir. Bağlı kuruluş pazarlaması, diğer kişilerin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtarak para kazanmanıza olanak tanır. Çoğu kişi bu yöntemi ekstra ev işi olarak görse de birçok kişi bunu ana gelir kaynağı olarak kullanır.

Bu fırsat, birçok çevrimiçi içerik oluşturucu için bir para kazanma giriş stratejisidir. Ağızdan ağza iletişim hala etkili bir pazarlama stratejisi olmakla birlikte, binlerce şirket ürünlerinin etkileyiciler tarafından onaylanmasını tercih ediyor.

Ürün incelemelerini seviyorsanız, bağlı kuruluş pazarlaması başlamak için harika bir fikirdir. Pek çok kişi, kulaklıktan köpek mamasına ve şiltelere kadar belirli bir konuda bir web sitesi oluşturarak bu işe başladı.

Ödemenizi nasıl alacağınız şirkete bağlıdır. Genellikle, web sitenizdeki bağlı kuruluş bağlantısını tıklayan veya bu bağlantı aracılığıyla bir ürün satın alan her kişi için bir komisyon kazanırsınız.

Başlamak için Hostinger Affiliate, Amazon veya ShareASale gibi ortaklık programlarına katılın. Web sitenizde inceleyerek bu platformlarda yayınlayabileceğiniz yüzlerce ürün bulacaksınız. Temanıza ve hedef kitlenize uygun ürünleri seçtiğinizden emin olun.

2. Blog Açmak

Ev ödevi söz konusu olduğunda blog yazmak veya blog yazmak hala çok kazançlı bir iştir. Bilginizi ve ilgi alanlarınızı paylaşarak para kazanmanın harika bir yolu. Çoğu kişi evde tam zamanlı ve yarı zamanlı bir iş olarak bu yöntemi tercih etmektedir.

Ancak istikrarlı bir gelir elde etmeye başlamak için doğru stratejilere sahip olmanız gerekir.

Başarılı bir blogun anahtarı doğru alanı seçmektir. Seçeceğiniz niş, geniş bir kitleye sahip olurken aynı zamanda uzmanlık alanınız ve tutkunuzla uyumlu olmalıdır. Blogunuzu çok sayıda insan arıyorsa, çok fazla trafik alacağınız garantidir.

Ayrıca seçeceğiniz nişin iş potansiyeli de olmalıdır. Bir blog için ana gelir kaynağı, çeşitli para kazanma fırsatlarına dayanır. Buna bağlı kuruluş pazarlaması, reklam alanı satışı, sponsorlu içerik oluşturma, kurslar ve çeşitli ürünler satma dahildir.

Bir blog başlattıktan sonra makaleler yazmaya başlayın. Bu makalelerin kitleniz için çalıştığından emin olun. Son olarak, blogunuzu optimize etmek ve daha fazla trafik oluşturmak için bazı dijital pazarlama taktiklerini öğrenin.

Yardıma ihtiyacınız varsa, Sue Dunlevie gibi deneyimli blog yazarları sitenizi geliştirmenize yardımcı olacak kurslar sunar. Ya da bu makaledeki ipuçlarını rehber olarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PARA KAZANDIRAN OYUNLAR, EVDEN PARA KAZANMA

3. Patreon’da İçerik Üreticiliği

Çevrimiçi içerik oluşturucu olmak ister misiniz? Patreon’a abone olmayı düşünün. Çalışmalarınızı beğenen insanlardan finansal destek almak için kullanılan bir kitlesel fonlama sitesidir.

Birçok YouTuber ve Twitch yayıncısı bu platformu kullanıyor. Bazıları evde ek iş olarak bu yöntemi tercih ederken, bazıları da bu yöntemi tam zamanlı bir gelir kaynağı olarak seçiyor.

Patreon ana sayfası
Patreon ile hayranlarınıza aralarından seçim yapabilecekleri farklı fiyat noktalarında birçok üyelik seçeneği sunabilirsiniz. Aylık bir ücret karşılığında, kamera arkası çekimlerinden çevrimiçi derslere kadar hayranlarınıza özel içerikler sunabilirsiniz.

Birçok üretici, sürdürülebilir gelir elde etmek için Patreon’a yöneldi. Bunlara New York İnsanları ve Markus Magnusson dahildir. Ek olarak, bir hayran kitlesi oluşturmak ve bağlamak için bu platformu kullanıyorlar.

Bu platformu kullanmak için üretici planına kaydolun. Gelir elde etmeye başladığınızda Patreon sizi çekecektir. Karşılığında, işletmenizi yürütmek için rehberlik ve analitik gibi özelliklere sahip olursunuz.

4. El İşi Ürünlerini Online Satmak

Ev işlerinden iş mi arıyorsunuz? O halde el yapımı ürünler satmak sizin için bir şey olabilir. Bu yöntem, evde ek işlerde çok popülerdir.

Eşsiz ürünleriniz olduğunda, insanlar onları satın almaya daha meyillidir. Bu sayede ürünleriniz için piyasa ortalamasından daha yüksek fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için bir ev mağazası kurun ve toptan malzemeler satın alın. Ayrıca, ürününüzü tasarlarken doğru kitleyi aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun.

Ürünlerinizi nasıl pazarlayacağınız konusunda fikirlere mi ihtiyacınız var? Bario Neal gibi internetteki küçük zanaat dükkanlarından ilham alın. Bu mağaza özellikle sürdürülebilirlik meraklılarına hitap ediyor.

Etsy ve eBay ve hatta Instagram gibi siteler, bu günlerde kısa sürede küçük bir işletme kurmanıza yardımcı olabilir. Ancak işletmeniz üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, kendi çevrimiçi mağazanızı açmayı düşünmelisiniz. Bunun için e-ticaret hosting kullanabilirsiniz. Bu şekilde, markanız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve herhangi bir üçüncü taraf kesintisine maruz kalmazsınız.

El işi ürünleri satmak, evden çalışmanın en popüler yöntemlerinden biridir. Kültürel bir yatkınlığımız olduğu bir gerçek.

Daha önce hiç iş kurmadıysanız, Udemy gibi platformlardaki çevrimiçi kurslara göz atabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ YATIRIMSIZ PARA KAZANDIRAN SİTELER – GÜNCEL

5. eBay Üzerinde Ürün Satmak

Evden İş Fikirlerim, İkinci el eşyaların moda olmasıyla birlikte ikinci el eşya alıp satmak iyi bir iş fırsatı haline geldi. Ayrıca, her zaman indirimli ürünler arayan insanlar vardır.

Evde yapılacak olan bu iş, büyük bir giriş ücreti gerektirmiyor. Başlamak için, çevrimiçi bit pazarlarına veya müzayede sitelerine gidebilir ve uygun fiyatlarla vintage ürünler bulabilirsiniz. Ürünler, mobilyadan giysiye ve oyuncaklara kadar her şey olabilir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce e-ticaret sitesi varken eBay, kullanılmış ürünler için önemli bir pazar yeridir. Hızlı para kazanmak istiyorsanız, bu platformun popülerliğinden yararlanın.

Eski bir pikap veya oyun konsolu gibi benzersiz bir öğeye sahipseniz, açık artırma modellerini de kullanabilirsiniz. Koleksiyoncuları çekebilirseniz, binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Sabit bir gelir kaynağınız varsa, bilgilerinizi paylaşmak için çevrimiçi bir kurs oluşturarak ek gelir elde etmeyi deneyebilirsiniz. İyi bir örnek, bu tür ikincil ürünlerde ticaret yapan başarılı bir şirket olan Flea Market Flipper’dır.

6. Amazon FBA

Evden İş Fikirlerim arıyorsanız ve Amazon satıcısı olmak istiyorsanız Fulfillment by Amazon programına katılabilirsiniz. Bu, e-ticaret devi Amazon’un envanterinizi, teslimatınızı ve müşteri desteğinizi yönetmesini sağlar.

İşlerini kolaylaştırmak isteyen yeni işletme sahipleri için harika bir çözüm.

Ancak Amazon Lojistik’e katılmak için bir sipariş karşılama ve depolama ücreti ödemeniz gerekir. Ancak, toplam maliyet, uzun vadede bunları kendi başınıza yapmaktan daha ucuz olabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KADINLAR İÇİN EVDE YAPILACAK İŞLER +15 GÜNCEL İŞ FİKRİ

7. Dropshipping İşletmesi

Çevrimiçi bir evden çalışma işi arıyorsanız, stoksuz satış harika bir evden iş fikirlerim seçeneği olabilir. Tipik bir online mağaza yerine, ürün üretimi veya stok yönetimi ile uğraşmak zorunda kalmadan e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

Bunun yerine, markanızın ürünlerine basılmasını kabul ederek toptancılarla ortak olursunuz. Birisi bir ürün satın aldığında, ürünü müşteriye göndermesi için şirkete haber verin.

Ancak stoksuz satış, fazla maliyeti olmayan bir ev işidir. Evden İş Fikirlerim Mağazanızı kurmak için ihtiyacınız olan tek şey bir web sitesi, bir dizüstü bilgisayar ve SaleHoo ve AliDropship gibi toptancılara erişim.

8. YouTuber Olun

YouTube, internette en çok izlenen platformlardan biri olduğundan, doğru yapılırsa video yapımcısı olmak son derece karlı olabilir. Evde ek bir iş arıyorsanız, bu dikkate alınması gereken seçeneklerden biri olabilir.

İki milyardan fazla kullanıcıyla, doğru kitleye ve iş potansiyeline sahip oldukları sürece girebileceğiniz birçok niş pazar var. Vlog’lardan oyun akışlarına ve şarkı cover’larına kadar, evden yapılabilecek işler için neredeyse sonsuz seçenek var.

Ne kadar gelir elde edebileceğiniz, para kazanma kanallarınıza bağlıdır. Çoğu YouTuber, bağlı kuruluş pazarlaması, sponsorluklar, ürün satışları ve Google AdSense yoluyla para kazanır. Jay Shetty gibi YouTubers ayrıca motive edici konuşmalar ve çevrimiçi kurslar sunuyor.

YouTube kariyerinize başlamak için video düzenleme ve iyi video prodüksiyon ekipmanı öğrenmeniz gerekir.

Bunun dışında abone kitlenizi geliştirmeniz gerekiyor. Evden İş Fikirlerim ile ilgilenen İşletmeler genellikle çok sayıda ve sadık takipçisi olan etkileyicilerle ortaklık yapmak ister.

9. Evden Podcast Yapın

Podcasting son zamanlarda yükselişte ve bu evde yapılacaklar listesindeki en iyi evde çalışma fırsatlarından biri. Yalnızca ABD’de 140 milyon podcast dinleyicisi var ve giderek daha fazla şirket ürünlerini tanıtmak için podcast yayıncılarıyla ortaklık kuruyor.

Diğer tüm içerik üretim işlerinde olduğu gibi, doğru alanı seçmek çok önemlidir. Popüler bir konu seçmek, podcast’inizin diğerlerinden farklı olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca zamanında ve spesifik bir konu seçebilirsiniz. Bu zamanlarda çok önemli olan sosyal mesafe veya COVID-19 virüsünden korunma ile ilgili bir program oluşturabilirsiniz.

Podcast’ler, bağlı kuruluş pazarlaması ve sponsorlu içerik yoluyla para kazanır. Ancak dinleyici kitlesi yüksek olanlar Midroll gibi podcast reklam ağlarına katılabilir.

Podcast’e başlamak istiyorsanız, Adobe Audition gibi bir düzenleme programına ve yüksek kaliteli ses ekipmanına yatırım yapmalısınız.

Podcast’inizi yayınlamanın iki yolu vardır: bir podcast barındırma platformuna katılmak veya kendi web sitenizi kurmak. İkinci seçenek, markanız ve para kazanmanız üzerinde size daha fazla kontrol sağlar.

Podcast bölümleriniz hazır olduğunda yayınlayın ve Spotify ve Apple’a ekleyin.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SPOTİFY PODCAST PARA KAZANMA YÖNTEMİ-GÜNCEL

10. Online Rehberlik

Bir konuda uzmanlığınızı paylaşmak ister misiniz? Ardından, evden yapılabilecek işlerden biri olan bir danışmanlık işine başlayın. Çevrimiçi bir eğitmen olarak dünyanın her yerinden müşteriler bulacaksınız.

Bazı popüler temalar beslenme, kişisel gelişim, maneviyat, flört vb. Hizmetlerinizi öne çıkarmak için tercih ettiğiniz bir konuda uzmanlık seçin gibi temalar vardır.

Örneğin Kate Bagoy, serbest çalışanlar ve danışmanlar için mentorluk programları sunmayı tercih ediyor.

Ayrıca, ücretsiz bir e-kitap oluşturun veya bir e-posta abonelik hizmeti oluşturun, böylece potansiyel müşterileriniz derslerinizin onlara nasıl yardımcı olabileceğini görebilir.

11. Web Geliştirme

Web geliştiricileri bugünlerde tüm şirketlerin aradığı bir iş gücüne sahip. Binlerce işletme ve girişimci, çevrimiçi varlıklarını oluşturmak için onları işe alıyor.

Listemizdeki diğer tüm ev ödevi öğeleri arasında, bu evde iş fırsatı daha yüksek bir öğrenme eğrisine sahiptir. JavaScript’ten Python’a kadar farklı programlama dillerinde uzmanlaşmanız gerekir. Ek olarak, web sitesi bakımı ve arama motoru optimizasyonu stratejilerini anlamanız gerekir.

Codecademy ve Treehouse gibi platformlar başlamanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz programlama kursları sunan web siteleri de vardır.

Yeterli bilgiye sahip olduğunuzda, web geliştirme projeleriniz için bir portföy oluşturun. Matt Farley’inki gibi bir web sitesi iyi bir örnek olabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYELERİN EV HANIMLARINA İŞ İMKANI – GÜNCEL

12. Uygulama Geliştirme

Uygulamalar hâlâ trend olduğundan, uygulama geliştirme Evden İş Fikirlerim için harika bir fırsat olabilir.

Flush gibi benzersiz bir uygulama fikri düşünün. Bu uygulama, gerektiğinde size en yakın tuvaleti bulmak için bir tuvalet bulucudur.

Günümüzde, uygulama geliştirme için programlama becerileri zorunlu değildir. AppyPie ve AppSheet gibi yazılımlar, teknik altyapısı olmayan herkesin mobil uygulama geliştirmesini mümkün kılar. Ancak kullanıcı dostu mobil deneyimlere ve arayüz tasarımlarına aşina olmanızda fayda olacaktır.

Başkalarının ürününüzü indirebilmesi için App Store’da ücretsiz yapın. Uygulama içi premium özellikler ve reklam alanı sağlayarak para kazanabilirsiniz.

13. Oyun Geliştirme

Her geçen gün büyüyen oyun sektörü ile neden kendi oyunlarınızı geliştirerek para kazanmayasınız?

Tıpkı uygulama geliştirmede olduğu gibi, Unity ve GameMaker: Studio gibi uygulamalar, herhangi bir kodlama becerisi olmadan oyunlar oluşturmanıza olanak tanır.

İyi bir oyun harika bir oynanışa sahip olmalı ve her seviyede daha da zorlaşmalıdır. İlgi çekici bir hikayeye sahip olmak da önemlidir.

Dots gibi basit bir oyun veya Clash of Clans gibi daha gelişmiş bir oyun oluşturabilirsiniz.

Günümüzde birçok oyun yapımcısı, oyunlarını ücretsiz hale getirerek ve uygulama içi satış yaparak para kazanıyor. Oyuncuların hedeflerine ulaşmak için premium özelliklere erişebilecekleri bir oyun içi pazar oluşturabilirsiniz.

Oyununuz hazır olduğunda Play Store, App Store veya Steam gibi oyun platformlarında yayınlayın.

14. Sanal Asistanlık

Sanal asistan, normal bir asistanın yaptığı her şeyi çevrimiçi yapan kişidir. Yapılacaklar listesindeki en popüler şeylerden biridir.

Yani bu işin tanımı müvekkiller için sekreterlik yapmaktır. Bu işler, e-postaları yanıtlamayı, randevuları planlamayı, elektronik tablolar oluşturmayı vb. içerir. bu tür işler dahildir.

Sanal asistanlar belirli alanlarda ve pazarlarda uzmandır. Örneğin Miranda Hassen, hizmetlerini yaratıcı girişimciler için dijital pazarlamaya dayandırdı.

Ancak, bir iş sanal asistanının yapabileceklerinin neredeyse hiçbir sınırı yoktur. Bazı müşteriler size çevrimiçi mağazalarını, sosyal medya hesaplarını, web sitelerini vb. Siz yönetmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, çeşitli öğrenme fırsatlarına sahip bir iş arıyorsanız, bu sizin için mükemmel bir ev işi olabilir.

İlk olarak, çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturun ve bunu Upwork gibi sitelerde listeleyin. Bir web sitesi profesyonelliğinizi artırabilir ve potansiyel müşterileri çekmenize yardımcı olabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İŞKUR EVDE PAKETLEME İŞİ-BAŞVURU FORMU VE DETAYLAR

15. Grafik Tasarımcı

Sanat ve tasarım için bir yeteneğiniz var mı? Belki de serbest çalışan bir grafik tasarımcı olmayı düşünüyorsunuz.

Birçok firma marka görsel malzemeleri oluşturma konusunda yardıma ihtiyaç duyar ve bu nedenle grafik tasarım hizmetlerine her zaman ihtiyaç duyulur. Logolardan sosyal medya gönderilerine ve veri grafiklerine kadar bir ton iş yapabilirler. Bu iş kolu, pandeminin başlamasıyla birlikte evde yapılacaklar arasında popülaritesini koruyor.

Ayrıca Evden İş Fikirlerim ve evden çalışma fırsatı için bir dereceye ihtiyacınız yok. Ama önce becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Grafik tasarım üzerine online kurslar alabilir ve kitaplar okuyabilirsiniz. Ayrıca iyi bir bilgisayara, bir çizim tabletine ve Adobe Creative Cloud gibi bir grafik tasarım yazılımına ihtiyacınız olacak.

Grafik tasarım pazarı oldukça rekabetçi olduğundan, harika bir portföyünüz olmalıdır. Bunun birçok örneğini internette bulabilirsiniz. Bunlardan biri Rafael Kfouri.

16. Online Öğretmenlik (Video Kursları)

Evden İş Fikirlerim arıyorsanız ve bir konuda deneyimli ve uzmansanız, online ders vermek iyi bir gelir getirebilir.

Matematik, müzik ve ders dışı etkinlikler öğreterek evden para kazanabilirsiniz.

YGS, LYS vb. sınavlarınız varsa sınav gibi sınavlar için özel ders vermeyi deneyebilirsiniz. Birçok ebeveyn, çocuklarının bu tür sınavlara hazırlanmasına yardımcı olması için birini tutar.

Alternatif olarak, İngilizceniz ana diliniz gibiyse dil öğretebilirsiniz. Bu konuda daha güvenilir olmak için çeşitli sınavlara girebilir veya alanında uzman olduğunuzu gösteren belgeler sunabilirsiniz.

Teachable ve Udemy gibi siteler, dünyanın her yerinden öğrencilerle işbirliği yapmayı çok kolaylaştırdı. Çevrimiçi ders verme konusunda yeniyseniz, bu platformlar harikadır.

Müşteri sayınızı arttırdıktan sonra kurslarınız için bir web sitesi kurabilirsiniz. Bu, öğretim yöntemlerinizde ve para kazanma konusunda size daha fazla esneklik sağlar.

17. Bilgi Ürünleri Satmak

Bilgi ürünleri, müşterilere yararlı içerik sağlayan dijital malzemelerdir. Bunlar farklı tiplerde olabilir, örn. E-kitaplar, web seminerleri ve üyelik siteleri. Bilgi ürünleri satmak, düşük başlangıç ​​maliyetleriyle başka bir evde iş fırsatıdır.

Çevrimiçi derslere benzer şekilde, bu evden çalışma fırsatı, belirli uzmanlığa sahip olanlar için önerilir. Zen alışkanlıkları geliştirmekten yatırım bankacılığında iş bulmaya kadar çeşitli konularda bilgi ürünleri oluşturabilirsiniz.

Ürününüzü karlı hale getirmek istiyorsanız, birçok insanın yaşadığı bir sorunla ilgili olduğundan emin olun.

Ek olarak, Fizzle’ınki gibi ziyaretçileri müşteriye dönüştürebilen güçlü bir açılış sayfasına ihtiyacınız var.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KAPORASIZ EVDE PAKETLEME İŞİ – TÜM DETAYLAR

18. Amazon Kindle Writer

Yazmayı sever misin Amazon KDP’de bir kitap yayınlamayı deneyin. Düşüncelerinizi kağıda dökmekten hoşlanıyorsanız, evde yapılacak en iyi şeylerden biridir.

Kişisel bir yayıncı olarak çalışmanızın haklarına sahip olabilir ve kitabı istediğiniz gibi fiyatlandırabilirsiniz. Ayrıca kitabınızı Amazon’a yüklemek çok kolaydır. Kısa süre içerisinde internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak Amazon telif ücretlerinizin bir kısmını keser. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun lisans seçeneğini seçin.

Yayınlandıktan sonra, kitabınızı çevrimiçi reklamlar ve sosyal medya aracılığıyla tanıtın. Tim Ferriss’in yaptığı gibi kitabınızın neden okumaya değer olduğunu açıklayan bir giriş sayfası oluşturun.

Daha fazla ilgi istiyorsanız, KDP Select programına katılmayı düşünün. Daha fazla tanıtım aracına erişiminiz var, ancak kitabınızı Kindle’a özgü yapmalısınız. Evden yapılması gereken işler arasında pek çok kişi tarafından kesinlikle tercih edilen bir mekandır.

19. Online Reklam Yöneticisi

evden-is-fikirlerimPin
Evden iş fikirlerim

Birçok şirket dijital reklamlara yatırım yapıyor çünkü dijital reklamlar işletmelerin başarısında önemli bir rol oynuyor. Ancak, herkes bu reklamlardan tam olarak nasıl yararlanılacağı konusunda tereddüt ediyor.

Burada müdahale edeceksiniz. Online reklam yöneticisi olarak Google, Facebook ve Instagram gibi çeşitli platformlarda müşterilerinizin reklam ihtiyaçlarını karşılayacaksınız.

Pazarlama becerilerine ek olarak, PPC teklif verme stratejileri, reklam fiyatlandırma modelleri ve analitik bilgisine sahip olmalısınız.

Yönetim hizmetleriniz için bir şirket web sitesi kurabilirsiniz. Web sitenizi müşteri çekmek için sosyal medya hesaplarında, reklamlarda ve Workable gibi iş platformlarında yayınlayabilirsiniz.

İyi bir itibar kazanmak istiyorsanız, profesyonel tavsiyeler verebilir ve motive edici konuşmalar yapabilirsiniz. Tıpkı Zato Pazarlama’dan Kirk Williams gibi. Bu, ev işinin gelişmekte olan bir dalıdır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR – GÜNCEL

20. Web Site ve Domain Alım Satımı

İş ve web geliştirme becerileriniz varsa, yaşamak için web siteleri ve alan adları alıp satmayı düşünmelisiniz. Yapmanız gereken, değeri düşük web siteleri ve alan adları satın almak, iyileştirmeler yapmak ve ardından bunları satmak.

Pek çok insan, kendi web sitelerini oluşturmaktansa iyi geliştirilmiş web siteleri edinmeyi tercih eder. Bunun nedeni, alan adı otoritesini ve geri bağlantıları artırmanın zaman almasıdır.

Ayrıca, harika alan adları bulmak oldukça zordur. İş potansiyeli olan bir domain satın alırsanız yüksek fiyata başkasına satabilirsiniz.

Başlamak için Empire Flippers ve Flippa gibi pazar yerlerine giderek siteler bulabilirsiniz. Satın almak üzere olduğunuz şeyin bloke olmadığından, hatasız veya virüssüz olduğundan emin olun.

Ticaret sürecinde, kullanıcı deneyimine ve web sitesi kullanıcı tasarımına odaklanın. Ayrıca arama motoru optimizasyonu yöntemlerini uygulayın. Mükemmel bir arama motoru sıralamasına sahip bir web sitesi kendini hızlı bir şekilde satabilir.

Başlangıç için En İyi Evde İş İmkanı Nasıl Seçilir?

Daha önce hiç ev ödevi aramadıysanız, doğru fikri bulmak göz korkutucu olabilir. Ancak, evde yapılacak şeyler konusunda size yardımcı olabilecek birkaç şey var.

 • Uzmanlık, Çoğu zaman işinizi yürütmek için ihtiyacınız olan bilgileri almak için zaman harcamanız gerekir. Çalışmaya başlamadan önce ne kadar zaman ayırmanız gerektiğini düşünün.
 • Yatırım ve karlılık, Bazı işlerin gelir elde etmeye başlaması diğerlerinden daha uzun sürebilir. Başlangıç ​​maliyetlerinizin ne olacağını ve para kazanmaya başlamanızın ne kadar süreceğini hesaplayın.
 • Kararlılık ve ölçeklenebilirlik, Tüm işler uzun vadeli değildir. İşletmenizin büyüyüp hayatta kalabilmesi için uzun vadeli bir planınız olduğundan emin olun. Bu, özellikle şu anki gibi salgın zamanlarında son derece önemlidir.
 • İlgi alanların, Uzun vadede tercih ettiğiniz iş tarzını sürdürmek istediğinizden emin olun.
Yorum yapın