Yatırımsız Para Kazandıran Siteler – 2024 – GÜNCEL

Para Kazandıran Siteler: Son birkaç yılda internet, bulundukları yerden çalışarak para kazanmak isteyenler için büyük bir fırsatlar denizi haline geldi. İster harçlık arıyor olun, ister geçiminizi sağlamaya çalışın, bu yazıdaki siteleri çok faydalı bulacaksınız.

Yazımızı sonuna kadar okursanız mutlaka kendinize uygun bir site bulacaksınız.

En İyi Yatırımsız Para Kazandıran Siteler

yatirimsiz-para-kazandiran-siteler-guncelPin
Yatirimsiz para kazandiran siteler

1- Elance

Elance, internetteki en büyük yasal iş bulma kurullarından biridir. Yazarlıktan çevirmene, web tasarımından programcılığa her alanda iş bulabileceğiniz Elance’ın arayüzü de oldukça basit. İşverenlerin yapılacak işleri paylaştığı sayfada, iş arayanların tek yapması gereken iş için teklif vermek.

Ne kadar kazanmak isterseniz isteyin, olasılıklar neredeyse sınırsızdır. Kayıtlı kullanıcılar yılda 1000 ila 100.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerden kazanabilirler. Ücretsiz kullanımı ve güvenilir yapısıyla oldukça çekici görünen Elance’ın tek dezavantajı biraz kalabalık olması. Çok az paraya kötü işler yapmaya istekli birçok kullanıcı olduğundan, kalifiye olduğunuz bir işten kazandığınız parayı kazanmanız biraz zaman alabilir.

2- Fiverr

Fiverr aynı zamanda basit ama daha profesyonel bir arayüze sahip bir web sitesidir. Bir hizmet için minimum ücret saat başına 5 ABD dolarıdır. Çalışma prensibi, koşulları çalışan tarafından belirlenecek şekilde tasarlanmıştır. İş arayanlar, sunabilecekleri hizmetleri listeleyerek kaydolurlar ve bir işveren, profilleri inceler ve uygun bulduklarını önerir.

Ödeme güvenliği de en üst düzeydedir. Ödemeler Fiverr tarafından iş bitmeden toplanır, dolandırılma şansınız yoktur. Minimum fiyat ve ödeme garantisi Fiverr’ı oldukça cazip kılsa da bu siteden düzenli bir gelir elde etmek kolay değil. Çünkü Fiverr çok rekabetçi bir platform.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PARA KAZANDIRAN OYUNLAR, EVDEN PARA KAZANMA

3- ODesk

oDesk Elance’in kardeş şirketini aramak yanlış olmaz. Farklı alanlarda iş ilanları sunan site, Elance’den farklı bir tasarıma ve ödeme takip sistemine sahiptir. Yeni başlayanlar için çok uygun bir site ama sonuç olarak oDesk’teki ücretler daha düşük. Bu nedenle, daha büyük düşünenler için yalnızca bir başlangıç ​​noktası işlevi görebilir.

4- Etsy

Özel el yapımı tasarımlar oluşturma konusunda yetenekliyseniz, bunları yurtdışında Etsy’de satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca, sadece birkaç tıklamayla bir mağaza açabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PARAYI NASIL BULURUM? SORUSUNA ETKİLEYİCİ ÇÖZÜMLER

5- Freelancer

Freelancer, eLance ve oDesk’in oyunlaştırılmış bir versiyonu olarak adlandırılabilir. Beceri ve tecrübelerinize göre seviye atlamanızı sağlayan bu sayfada, ulaştığınız seviyeye göre iş ilanları da verilmektedir. Aynı zamanda iş çeşitliliğinin ve akışının bol olduğu platformlardan biridir.

Freelancer’ın dezavantajı, ücretsiz olarak kullanamamanızdır. Belirli seviyelere ulaşmak ve daha fazla iş bulmak için siteye ödeme yapmanız gerekebilir. İşverenlerin gözünde daha güvenilir bir profil oluşturmanızı sağlayan bu özellik, yeni başlayanlar için yük olabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ 1 SAATTE PARA KAZANMA FIRSATI SUNAN GÜNCEL FİKİRLER

6- Instagram

Instagram, şüphesiz son yılların en popüler yatırımsız para kazandıran sitelerinden biridir. Hatta on binlerce insan için iyi bir ekmek kaynağı haline geldi. İnstagram üzerinden para kazanmanın şüphesiz birçok yolu vardır. Ancak peşinen uyaralım zahmetsizce para kazanmak istiyorsanız Instagram size göre olmayabilir. Öte yandan, yalnızca Instagram sayesinde hayatınızı sürdürecek yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SPOTİFY PODCAST PARA KAZANMA YÖNTEMİ-GÜNCEL

7- YouTube

Hepimizin bildiği bir internet kanalı olan Youtube‘da para kazanmak da popüler bir eğlencedir. Uzun vadede çok karlı bir iş olsa da Youtube’dan para kazanmak için çok çalışmak ve sürekli özgün içerikler üretmek gerekiyor.

En çok izlenen videoların reklam gelirini kullanıcılarla paylaşan Youtube, takipçisi çok olan ve her videoyu izleyen kanal sahibine bir servet ödeyebilirken, bundan ortalama bir ek gelir elde etmek de çok mümkün. kanal.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE NE YAPIP SATABİLİRİM? EVDE YAPIP SATILACAK ŞEYLER

8- Udemy

Türk girişimci Eren Bali tarafından kurulan Udemy, dünyanın en büyük çevrimiçi eğitim sitelerinden biridir. Geleneksel eğitim sisteminin günümüzün hızlı değişimlerine uyum sağlayamaması, online eğitimin önemini gün yüzüne çıkarmıştır. Okulda öğrendiğimiz bilgilerin çoğu ya güncelliğini yitirmiştir ya da biz mezun olana kadar değişmiştir. Bu, alanımızda başarılı olmak için yaşam boyu öğrenmeyi gerektirir. Udemy gibi online eğitim siteleri de alanında gelişmek veya çeşitli alanlarda beceri kazanmak isteyenler için büyük hazineler barındırıyor.

Bir alanda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız ve bilginiz başkaları tarafından aranıyorsa Udemy’ye üye olarak kendi kursunuzu oluşturabilirsiniz. Bu siteye üye olup eğitici video çekerek siz de hayatınızın sonuna kadar kazanacağınız bir gelire sahip olabilirsiniz. Çünkü aynı kursu satın alabilecek kişi sayısı sınırsızdır. Udemy, satılan her kurs için size yaklaşık %50 komisyon öder.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE EK İŞ NE YAPABİLİRİM? EK İŞ NASIL YAPILIR? -GÜNCEL

9- Swagbucks

Swagbucks, çeşitli anketleri tamamlamanız karşılığında sizi sanal parayla ödüllendiren bir web sitesidir. Bu sanal paralar daha sonra gerçek paraya, Amazon hediye kartlarına veya PayPal kredisine dönüştürülebilir. Sitenin, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda kullanıcısı var.

Sitede anketleri yanıtlamanın yanı sıra başka görevler de yapabilirsiniz. Video izlemek ve arama motorlarını kullanmak seçeneklerinizden bazılarıdır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FİKİRLERİ – GÜNCEL

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE MUM YAPIP SATMAK VE MUM ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?

10-Twitch

turk-para-kazanma-siteleriPin
Türk para kazanma siteleri

Oyun oynamayı sever misiniz? Hem oyun oynayıp hem de para kazanmak istemez misiniz? O halde size çok iyi haberlerimiz var.

Twitch, oyun severler için canlı yayın yapan bir web sitesidir. 5 milyon yayıncıya sahip siteyi her gün 22 milyon kişi ziyaret ediyor. Hobinizi gelire dönüştürmek istiyorsanız aradığınız site Twitch olabilir. Ayrıca, profesyonel bir oyuncu olmanıza gerek yok. Detayları aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE PARA KAZANDIRAN İŞLER-EVDE GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ

TAVSİYE İÇERİK ➔ LOGO YAPARAK PARA KAZANMAK- LOGO SATMA SİTELERİ

11- ShutterStock, Alamy ve Adobe Stock

Fotoğrafçılığa biraz ilginiz varsa, bunu gelire dönüştürmeye ne dersiniz?

Bugünlerde fotoğraf çekmek ve para kazanmak her zamankinden daha kolay. Stok fotoğrafçılık, fotoğraflarınızı yüklemeyi ve satmayı kolaylaştırır. Üstelik aynı fotoğrafı sınırsız kişiye satabilir ve o fotoğraftan ömür boyu gelir elde edebilirsiniz.

Bu fotoğrafları kim alıyor diye merak ediyorsanız hemen söyleyeyim: Web siteleri, dergiler ve tüm medya, yayınlarında ve makalelerinde kullanmak üzere bu fotoğrafları satın alıyor. 2023 yılında bu sektörün 4 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Siz de bu büyük pastadan küçük de olsa payınızı alabilirsiniz.

Bu siteler, stok fotoğraflarla ilgilenenler için en uygun seçenekleri sunuyor. Ancak, marka logoları veya kişiler içeren fotoğrafların kullanımının daha kısıtlı olduğunu ve bazen izin gerektirdiğini unutmayın. Kendinizin ve yakınlarınızın fotoğraflarını yüklerken lisans koşullarını okumayı unutmayın.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL LİNKİNDEN PARA KAZANMA- GÜNCEL

12-R10.net

R10.net sitesi Türkiye’nin en büyük webmaster blogu ve Türkiye’de internetten para kazananların uğrak noktası diyebiliriz. Web siteleri, sosyal medya hesapları, programlar, uygulamalar ve reklamlar gibi onlarca kategorinin yer aldığı sitede elbette kendinize uygun bir bölüm bulabilirsiniz.

13- Craigslist

Craigslist, hemen her konuda reklam bulabileceğiniz bir platformdur. Evden çalışmak isteyenler için de birçok iş ilanı var. Deneyim kazanmak ve yatırımsız para kazanmak için harika bir açılış sayfası. Craigslist, yerel işletmelerden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir profile hitap ediyor.

Elbette sitenin kusurları da yok değil. Yaptığınız işin karşılığını almak her zaman kolay olmuyor. Bazen işinin peşinden koşman gerekir.

14-Tiktok

Kısa vadede kısa videolara ilgi patladı ve Tiktok kullanıcılarının sayısı 1 milyarı aştı. Popülaritedeki bu artış, Tiktok’u para kazanma fırsatlarıyla doldurdu. Örneğin, Amerika’daki TikTok yayıncılarının %37’sinin yılda 100.000 ABD Doları veya daha fazla kazandığını biliyor muydunuz? Bu galibiyetleri izlemek istemiyorsanız aşağıdaki makalemiz tam size göre.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TİKTOKTA PARA NASIL KAZANILIR? TÜM TAKTİKLER

15-Müzik dinleyerek para kazanmak için

Müzik dinlemeyi sever misiniz? Size hem müzik dinleyebileceğinizi hem de para kazanabileceğinizi söylesek?

Evet, sadece müzik dinleyerek para kazanmak mümkün. Tek yapmanız gereken dinlediğiniz müzikler hakkında yorum yapmak ve sevdiğiniz müziklerden çalma listeleri oluşturmak. Kulağa çok hoş gelmiyor mu?

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE YEMEK YAPIP SATMAK YEMEKSEPETİ ÜZERİNDEN

16- Yürüyerek Para Kazanma Siteleri

Evet, beni doğru duydunuz. Yürümeniz için para ödeyen siteler de var. Bu sitelerde para kazanmak için tek yapmanız gereken ilgili sitenin uygulamasını telefonunuza yüklemek ve yürüyüş esnasında aktif halde tutmak.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ADIM PARA İLE NASIL PARA KAZANILIR? TÜM DETAYLARIYLA

17- Roamler

Saha çalışanına benzer şekilde bu uygulama, restoran menülerinin fotoğrafını çekme ve marketlerdeki ürünleri kontrol etme gibi görevler için de ödeme yapar. Roamler aracılığıyla bir restoranda yemek siparişi vererek para kazanabilirsiniz. Uygulamanın Facebook sayfasını takip ederseniz daha fazla görev üstlenebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RİSKLİ AMA PARALI İŞLER VE SICAK PARANIN DÖNDÜĞÜ İŞLER

18- Streetspotr

Streetspotr, pazar araştırmasına yardımcı olarak para kazanmanızı sağlayan başka bir uygulamadır. Hem Android hem de iPhone akıllı telefonlarda kullanılabilen uygulama, kullanıcıya yaptığı işlerin karşılığını vaat ediyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KİTAP ÖZETİ VE TEBRİK KARTI YAZI YAZARAK PARA KAZANMAK

19- Task 360

Field Agent’ın yapımcılarından yalnızca iPhone kullanıcıları için bir uygulama. Basit görevleri de tamamlamanızı gerektiren Task 360, çeşitli görevler veriyor. Ağırlıklı olarak reklam panoları ve yol işaretleri gibi şeyleri kontrol etmenizi bekleyen uygulama yaklaşık 15 dakikanızı alıyor. Araya yetişmek için en iyi zamanlar, özellikle pazartesi günleri saat 09:00’dan önceki saatlerdir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDEN İŞ FİKİRLERİM İLE PARA KAZANMA – GÜNCEL

20- Click And Walk

internetten-para-kazandiran-sitelerPin
İnternetten para kazandıran siteler

Hem Android hem de Apple cihazlarda kullanılabilen Click and Walk, pazar araştırması için yapılmaya değer uygulamalardan biridir. Ancak, iş başına ücret diğer uygulamalara göre biraz daha düşüktür.

21- What Users Do

İşletmelerin web sitelerini daha çekici hale getirme isteklerini karşılamak, Kullanıcılar Ne Yapar; Bu sitelerde vakit geçirmek, birkaç arama yapmak veya siteyi derecelendirmek işe yarar. Ekranınızdaki görüntüyü ve sesi birkaç dakikalığına kaydeden firma görüntünüzü alamıyor. Kullanıcıların Ne Yaptığını kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir mikrofondur.

22- Lionbridge

Evden para kazanmak isteyenler için başka bir web sitesi. Lionbridge, benzer birçok siteden daha güvenilir ve kaliteli işler sunmaktadır. Her ay yeni işlerin yüklendiği platforma kaydolmak için genellikle belirli alanlarda diploma gerekir, ancak üniversite diploması gerektirmeyen işler nadiren bulunur.

Web sitesi temel olarak diğer web sitelerinin kontrolü ve geliştirilmesiyle ilgilenir. Kullanımı kolaydır. Çalışma saatlerinizi siz belirliyorsunuz ve size uygun işler var. Ancak haftada en az 10 en fazla 20 saat ile iş bulma şansınız olduğunu da ekleyelim.

23- Bzz Agent

Bzz Agent, kullanıcıları para veya hediye çekleri yerine ücretsiz ürünlerle ödüllendiren bir web sitesidir. Temizlik malzemelerinden elektronik ürünlere kadar her türlü ürünü temin etme imkanına sahipsiniz. Bzz Agent’ın sizden tek istediği bu ürünleri bölgenizde tanıtmanız.

24- Shop And Scan

Shop and Scan, bir pazar araştırma kuruluşudur. Sitede satın aldığınız her ürünün barkodunu günlük yaşamınızda okutarak alırsınız ve Shop and Scan size daha sonra hediye çekine çevrilebilecek puanlar verir. Ancak puanlarınızı hediye kartlarına dönüştürmek için belirli bir miktar biriktirmeniz gerekir ve bu işlem birkaç hafta sürebilir.

YouTube video
En çok kazanan internet siteleri

25- Clicks Research

Bu sayfa, yukarıda bahsedilen Bzz temsilcisiyle aynı prensipte çalışır. Yeni çıkan ürünleri denemeniz ve derecelendirmeniz karşılığında, bu ürünleri ücretsiz olarak sunan web sitesi size e-posta ile davetiye gönderecektir. Clicks Research’ten kazandığınız puanlar 2500’e ulaştığında bunları nakde çevirebilirsiniz.

26-AQA

Any Question Answered’in kısaltması olan AQA, bir anket ve araştırma sitesidir. Pazar ve tüketici araştırmalarında müşterilerine yardımcı olan sitede kullanıcı olarak yapmanız gereken tek şey size sorulan soruları yanıtlamak. Ayrıca cevaplamak istediğiniz soru türlerini ve günlük çalışma saatlerinizi de siz belirlersiniz. Soru başına ödeme sitesine üye olmak için Facebook ve Twitter’daki duyurularını takip edebilirsiniz.

27- Text Broker

Kalemine güvenenler için yazarak para kazanabileceğiniz bir aracılık platformu. Müşteriler, çoğunlukla reklam şirketleri ve basın organları, Textbroker’dan sipariş veriyor ve kullanıcılar, tarifeye uygun bir metin yazıp, müşterinin isteğine göre sunuyor. Text Broker, satılan metinler üzerinden komisyon alır. Normal yazarların iyi meblağlar kazanabildiği platformda sıfırdan başlamak biraz zor olabilir. Çünkü yeni yazarlar için işe alım süreci yavaştır.

28-Clickworker

Öncelikle yazılı materyaller için ödeme yapan Clickworker, başka birçok alanda da istihdam fırsatları vaat ediyor. Bu site, veri toplamadan işlemeye, internet araştırmasından ürün incelemelerine kadar çeşitli alanlarda para kazanmanıza olanak tanır.

Seyahat rehberi, moda yazıları ve çeşitli dergi yazıları yazarak para kazanabileceğiniz platformda yazar olmadan önce kısa bir sınavdan geçmeniz gerekiyor. Büyük ve saygın yayıncılardan sipariş alabilmek için bu testi iyi bir notla geçmek gerekiyor.

29- GiftHulk

GiftHulk, yukarıda belirtilen Gift Hunter Club ile aynı mantıkta çalışan bir sitedir. Video izleyerek, anket yanıtlayarak veya sitenin kendi arama motorunu kullanarak Hulk Coin adı verilen sanal para kazanabilirsiniz. Daha sonra bu parayı farklı hediye kartlarına dönüştürebilir ve internetten alışveriş yapabilirsiniz.

30-Amazon

para-katlama-siteleriPin
Para katlama siteleri

Halihazırda bir blogu veya web sitesi olanlar için harika bir fırsat. Tek yapmanız gereken web sitenize Amazon linkleri ve reklamları yerleştirerek ziyaretçilerinizi Amazon’a yönlendirmek. Ziyaretçiler bu tavsiye ile Amazon’a ulaşırsa %1 ile %12 arasında bir komisyon alırsınız. Telefon ve televizyon gibi elektronik cihazlardan daha az komisyon kazanabilirken, takı ve saat gibi aksesuar alışverişlerinden daha yüksek komisyon kazanabilirsiniz.

Amazon Associates’ten elde edeceğiniz kazanç tamamen web sitenizin popülerliğine ve bağlantıları nasıl yerleştirdiğinize bağlıdır. Sayfanın tamamını reklamlarla doldurursanız veya içeriğinize alakasız bağlantılar yerleştirirseniz, ziyaretçi çekme şansınız önemli ölçüde azalır.

31- Kindle Direct Publishing

Amazon’un e-kitap girişimi Kindle’ın sahibi olduğu Direct Publishing, herkese hitap etmese de yazar olmak isteyen yaratıcı beyinlere önemli bir fırsat sunuyor. Bir yayıncıyı kitabınızı yayınlamaya ikna etmek yerine, çalışmanızı e-kitap olarak siteye yükleyin. Kitabınız alıcı bulursa Amazon size %70’e varan kar payı ödeyecek. Bu şekilde keşfedilme şansınız zayıf olabilir ancak artık dünyaca ünlü Grinin Elli Tonu dizisinin ilk okuyucularına bu şekilde ulaştığını unutmamak gerekir.

32- Slicethepie

Bir inceleme ve derecelendirme sitesi olan Slicethepie, kullanıcılarından şarkı, kıyafet, aksesuar, reklam gibi şeyleri denemelerini ve yorumlamalarını ister. Bunu nakit olarak ödüyor. Sitedeki deneyiminiz, iş başına kazandığınız parayı belirleyen en önemli faktördür. Daha deneyimli kullanıcılar daha fazla kazanırken, siteye daha fazla kullanıcı getirmek de gelirinizi artırmanın bir yoludur. Çünkü Slicethepie’ı sizin sayenizde kullanmaya başlayan üyelerden küçük bir komisyon alabilirsiniz.

33- Take Note

Ses kayıtlarını yazıya dökerek para kazanma fırsatı sunan site, iyi derecede İngilizce bilgisi ve Microsoft Word kullanabilme becerisi gerektirir. Beklenen kullanıcı çıktısı dakikada 65 kelimedir. Kazançlarınız ses kaydının dakikası başına faturalandırıldığından, gerçekten hızlı klavyeciler için karlı bir iş.

Take Note’un çalışma koşulları, makalemizde bahsedilen platformların çoğuna kıyasla oldukça sıkıdır. Kayıtlı kullanıcı olmadan önce hız testi ve İngilizce testinden geçmenizi gerektiren site, haftada en az iki kez klavyeye geçmenizi ve yaklaşık 6 saat vardiyalı çalışmanızı şart koşuyor. Çabalarınız için nispeten iyi ücretler ödeyen Take Note, paranızı çekmek için ulaşmanız gereken minimum bir tutara sahip değil.

34- Gift Hunter Club

Video izlemek, anket doldurmak ve diğer basit görevler için sanal puanlar veren başka bir site de Hediye Avcısı Kulübü’dür. Benzerlerinde olduğu gibi bu sitede de kazandığınız puanları PayPal üzerinden Amazon hediye kartlarına veya nakit paraya çevirebilirsiniz. Birbirinden eğlenceli görevlerle para kazanırken sizi sıkmayacak olan sitenin ödeme hızı da rakiplerine göre daha yüksek.

35- Field Agent

YouTube video
Güvenilir para kazanma siteleri

Hareket gerektiren uygulamaların zamanı geldi. Field Agent, akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulama sizden belirli ürünler için bir saha incelemesi yapmanızı ister. Tek yapmanız gereken civardaki marketlere uğrayarak ürün fiyatlarını karşılaştırmak, duruma göre fotoğraflarla belgelemek ve kısa bir inceleme yazmak. Görev başına ücret İnternet kazancından daha yüksek, ancak istihdam oranı nispeten düşük.

36- BeMyEye

Field Agent için benzer ancak çok daha kapsamlı bir uygulama. Her türlü akıllı telefon ile kullanabileceğiniz bu uygulama birçok büyük firma ile çalışmakta ve çeşitli pazar araştırmalarında yardımcı olmanızı beklemektedir. Görevler, bir ürünü tüketerek test etmeyi, bir koridor dizisinin fotoğrafını çekmeyi vb. Elbette iyi ücretler rekabeti de artırır. Görevler çok hızlı işlendiğinden bildirimlerinizi açık tutmanız iyi bir fikirdir.

37- Shepper

Shepper akıllı telefon uygulamasıyla para kazanmanın başka bir yolu. BeMyEye ile benzer görevleri yerine getiren uygulamanın iş havuzu da oldukça geniş. Reklam panolarını kontrol etmekten Airbnb’deki listeleri onaylamaya kadar her şey mümkün.

İşinizde tanımadığınız insanlarla ilgilenme olasılığınız yüksektir. Shepper, görevlerinin güvenliğinden şüphe etmese de, görünmeyen bir yere gidiyorsa bir akrabasına haber vermek iyi bir fikir olabilir. Tabii ki, en başından güvenli görünmeyen bir göreve başlamamak en iyisidir. Üye olmak için kimlik doğrulaması gerektiren Shepper’a kayıt olmak için de uygulama üzerinden kısa bir eğitim ve testten geçmeniz gerekiyor. Ayrıca her ay sizden üyeliğinizi doğrulamanızı isteyen Shepper, ödemeleri de ay sonunda yapıyor.

38-Qmee

Qmee adlı web sitesinde sadece arama motorlarından para kazanabilirsiniz. Bilgisayarınıza indireceğiniz bir eklenti üzerinden çalışan Qmee, Google, Amazon, eBay, Yahoo, Bing ve Tesco aramalarını takip ediyor ve arama başına ödeme yapıyor. Qmee’deki reklamlara tıklayarak bu aramalardan ekstra para kazanmak da mümkün.

39- Job Spotter

Kullanıcıyı hediye sertifikalarıyla ödüllendiren bir diğer uygulama da Job Spotter. Google Play ve App Store’dan indirilebilen Job Spotter ile para kazanmak için tek yapmanız gereken vitrin, elektrik direği gibi yerlere asılan iş ilanlarının fotoğraflarını çekmek. Fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar da oldukça basit. Fotoğraflar sadece reklamı içermeli ve çevredeki kişiler kadraja girmemelidir. İlan bir mağazadaysa mağazanın fotoğrafını da çekip uygulamaya yükleyin ki çerçeveye başkası girmesin. Bazen telefonunuzun konum bilgisini açarak fotoğrafın çekildiği yerde olduğunuzu doğrulamanız gerekebilir.

İş Bulucu’nun ana avantajı, diğer birçok web sitesi ve uygulamanın aksine, kazançlarınızı almanın bir sınırı olmamasıdır. Hesabınızda ne kadar puanınız olursa olsun, puanlarınızı anında hediye çekine çevirebilirsiniz. Ayrıca zincir firmalar yerine lokal mağaza ilanlarına yönelmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu reklamlar daha fazla puan getiriyor.

40- YouSpotProperty

Turkce-para-kazandiran-sitelerPin
Türkçe para kazandıran siteler

Eski ve harap durumdaki evleri tespit edip bu siteye şikayet ederek para kazanabilirsiniz. Para karşılığında Amazon ve MarksSpencer hediye çeki veren siteye teklif edeceğiniz evin satılık olmaması ve kullanılamaz durumda olması gerekmektedir. Böyle bir ev bulursanız fotoğrafını çekin ve bir form doldurun. Önce evi bildirirseniz, şirket size küçük bir yüzde ödeyecektir. Ev, arsa sahipleri tarafından alınmaya değer görülse bile evin değerinin %1’i kadar gelir elde edebilirsiniz.

41- Stockimo

Fotoğraf çekme alışkanlığınız varsa ve fotoğrafçılık yeteneğinize güveniyorsanız bu uygulamayı denemelisiniz. Stok fotoğraf şirketleri genellikle profesyonel kameralarla çekilmiş fotoğrafları kabul etse de Stockimo sektörü büyüterek akıllı telefon sahiplerine fırsatlar sunuyor.

Stocksimo’nun riskli yanı para kazanmayı garanti etmemesidir. Tabii ki kimse fotoğraflarınızı beğenip satın almazsa pay alamazsınız. Ancak biraz yetenekliyseniz beklediğinizden çok daha fazla para kazanmanız da mümkün. Şirketler tarafından satın alınan ve reklamlarda veya gazete haberlerinde kullanılan fotoğraflar özellikle kârlıdır.

Uygulamanın tek dezavantajı, Android ile uyumlu olmamasıdır. Yani şimdilik sadece Apple kullanıcılarına hitap ediyor.

41 Adet Web sitesinden oluşan yatırımsız para kazandıran siteler yazımızın sonuna geldik. Listeye eklenmesini istediğiniz web siteleri için YORUM bırakabilirsiniz.

Yorum yapın