Logo Yaparak Para Kazanmak- Logo Satma Siteleri – 2024

Logo tasarlamak için profesyonel bir grafik tasarımcı olmanıza gerek yok. Online eğitim ve araçlar ile logo yaparak para kazanmak kısa sürede imkan dahilindedir. Basit tasarımlar için web sitelerinde hazır şablonları kullanabilirsiniz. Düşük maliyet ve kısa süreli eğitimler ile daha profesyonel çalışabilirsiniz.

Logo, bir şirketin, kurumun veya derneğin kimliğidir. Hedef kitlenin görsel algısına hitap eder. Kafasında yapılandırma ile çağrışımlar kurar. Bunu akılda tutarak, logo tasarımları basit ama önemli bir iştir. Eskiden bu işi sadece profesyonel grafikerler yapabiliyordu. Günümüzde hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar logo satma siteleri üzerinden tasarım yapabilmektedir.

Logo oluşturmak da evden para kazanma yollarından biri olarak kullanılmaktadır. Logo işinden para kazanmak istiyorsanız, internette gelişmenize yardımcı olacak birçok kaynak var. Bu kaynaklar literatürü, öğreticileri ve çevrimiçi araçları içerir. Sürekli ve artan bir kâr tablosu elde etmek için logo yapıp satmak isteyenlere öneriler yazımıza göz atın.

Logo Nasıl Tasarlanır?

Logolar metin veya resimlerle tasarlanabilir. Şirket belgeleri ve kullanılacak ürünlerin üzerine basılır. Bir kuruluşu doğru temsil eden logoyu tasarlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Marka kimliği konusunda iyi bir anlayışa sahip olmak

Logonun asıl amacı kurumsal kimliği temsil etmektir. Hizmet verdiğiniz şirketin veya başka bir kurumun mantığını, vizyonunu ve misyonunu anlayabilirseniz doğru ürünü yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle iyi bir araştırma ve derinlemesine görüşmeler yapmalısınız. Sektör ve müşteri beklentileri araştırması da işinizin kalitesini artırır.

İyi markalardan örnek alın

Logo ne kadar güzel görünse de ait olduğu kurumla aynı dili konuşamıyorsa amacına ulaşamaz. Çalıştığınız sektörde olsun olmasın iyi örnekleri araştırın. Başarılı bir logonun neyi ifade ettiğini ve nasıl bir algı oluşturduğunu anlamak, çalışmalarınıza yön verecektir. Bu alıştırma aynı zamanda kendinizi tekrar etmenizi de engeller.

Yöntemini belirleyin.

Logo üzerinde çalışmaya başlamadan önce bir yöntem tanımlayın. Hizmet ettiğiniz kurum için sadeliğin mi, klasisizmin mi yoksa kendinden emin bir söylemin mi öne çıkması gerektiğini belirleyin. Kullandığınız yazı tipleri, renkler, resimler veya metinler, kullandığınız yönteme göre değişecektir. Basit bir söylem, klasik bir yazı tipi ama iddialı bir görsel sahte bir bütün demektir. Logo yaparak para kazanmak istiyorsanız doğru kombinasyonu bulmalısınız.

Logo türünü seçin.

Piyasada kullanılan farklı logo türleri vardır. Bunlar arasında aşağıdaki kullanımlar yaygındır.

 • Kelimeleri kullanan logolar
 • Harf veya baş harf kullanan logolar
 • Simge çalışma logoları
 • Soyut kavramlara odaklanan logolar
 • Amblemler

Logo tasarımı yapılırken yukarıdaki türlere ek olarak bunların çeşitli kombinasyonları da kullanılabilir.

Logo öğelerini tanımlayın.

Logonun temel unsurları logo şekli, renk kombinasyonları ve yazı tipidir. Öncelikler bir logo şekli seçer. Geometrik şekillerden birini kullanabilir veya soyut veya organik şekilleri seçebilirsiniz. Ardından kullanacağınız renk kombinasyonlarına karar verin. Bir renge karar vermeden önce mutlaka renklerin etkisi üzerinde çalışmalısınız. Hem tamamlayıcı renkleri hem de başarılı sonuçlar veren analog renkleri kullanabilirsiniz. Logo yazı kullanıyorsa, bir yazı tipi seçin. Logo öğelerini seçerken kullandığınız yöntemle uyumlu olduğundan emin olun.

Vaka çalışmaları ile başarı şansınızı artırın.

Spesifik bir ürün hakkında konuşmak, zamanı kullanmak ve başarıyı artırmak için önemlidir. Örnek logolar oluşturarak müşterilerinizden geri bildirim alın.

Logo Yaparak Para Kazanmak

logo-yaparak-para-kazanmakPin
Logo Yaparak Para Kazanmak

Mevcut araçları ve öğreticileri kullanarak bir logo yaparak para kazanmak son derece kolaydır. Zor olan bu kazancı artırmak ve kalıcı kılmaktır. Süreklilik için Temel Tanımlar

 • Müşteri memnuniyeti
 • İletişim yetenekleri
 • Trend takibi
 • Sürekli iyileştirme ve değişim

Logo tasarım işine yeni başlıyorsanız öncelikle iyi bir ön çalışma yapmalısınız. Ön çalışma, kendiniz için bir vizyon oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Dışarıdan bir göz olarak en başarılı logoları incelemeli, hikayelerini okumalı ve firma ile olan ilişkilerini not almalısınız. Kendinizi tasarımcının yerine koyarak bir tasarımı nasıl oluşturacağınız konusunda beyin jimnastiği sizi başarıya götürecektir.

Logo Satma Siteleri

logo-satma-siteleriPin
Logo Satma Siteleri

Bir logo tasarlamaktan gelir elde etmek sadece bir üretim işi değildir. Ne kadar kaliteli iş yaparsanız yapın, pazarlayamadığınız sürece kar elde etmeniz mümkün olmayabilir. Yeni başlayanlar için en kolay yol logo satma siteleri ile çalışmaktır.

Bionluk.com

Freelancerların ürünlerini satmak için tasarlanan site aynı zamanda logo tasarımcıları tarafından da kullanılmaktadır. Site çalışmaları Minimal, Kurumsal ve 3D olmak üzere farklı kategorilere ayrılmaktadır. Her kategori için ayrı fiyat belirlemek mümkündür.

Sitedeki en aktif tasarımcının 850 civarında sipariş aldığı görülüyor. Tüm aktif logo tasarımcılarının ortalama istihdam potansiyeli 75’tir.

SadeceOn.com (Bu Web Sitesi Kapatılmıştır)

Başka bir bağımsız platform olan SadeceOn, yönlendirme puanlama yöntemini kullanır. Yaklaşık 200 kişi arasından en başarılı tasarımcı tam not almış görünüyor. Platformdaki yeni tasarımcı sayısı da oldukça fazla. Logo yaparak para kazanmak sizin için yeni bir gelir kaynağıysa bu platformu kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

İdemama.com

Tasarımcıları ve işletmeleri bir araya getirmek için kurulan idemama.com bugüne kadar 20.000’den fazla logo sahibi buldu. Logo tasarımı konusunda uzmanlaşmış platformda proje bazlı teklif veriyorsunuz. Firma çalışmak istediği tasarımcıyı teklifleri değerlendirerek belirliyor. Memnun kalırsa kendi projelerini de yayınlayabilir. Platformlar geliştirip uzmanlaştıktan sonra idemama.comda daha çok kazanabilirsiniz.

Logo Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

logo-yaparak-ne-kadar-kazanilirPin
Logo Yaparak Para Kazanmak-Ne Kadar Kazanılır?

Bir logo oluşturarak kazandığınız para, deneyiminize ve ürünlerinizi pazarlama şeklinize bağlıdır. Freelance grafikerler logo tasarımı başına en az 1500 TL kazanıyor. Grafik tasarımcı olmadan logo yaparak para kazanmak isteyenler, farklı zorluktaki tasarımlar için farklı fiyatlar belirlemektedir. Marketteki logo tasarım ücretleri logo tipine göre 80 TL ile 550 TL arasında değişmektedir. Fiyat yoğunluğu 200-250 TL aralığındadır.

Kimler Logoya İhtiyaç Duyar?

Logo tasarımı söz konusu olduğunda işletmeler en talepkar müşterilerdir. Özellikle yeni kurulan firmalar veya kurumsallaşma yolunda adım atmak isteyen firmalar kendi kimliklerini oluşturmak için logo tasarımına ihtiyaç duyarlar. Ayrıca firmalar fark yaratmak için belirli bir süre sonunda logolarını yenileyebilmektedir. Yeni bir ürünün piyasaya sürülmesi için mevcut şirket logosunun yanı sıra başka bir logoya ihtiyaç duyabilirler.

Aslında talebin firmalarda yoğunlaşmasının temel sebebi firma sayısının çokluğudur. Logo yaparak para kazanmak isteyenler için pazar son derece geniştir. Potansiyel müşteriler şunları içerir:

 • Organizasyonlar (ör. kitap fuarı)
 • Sivil toplum örgütleri
 • Dernek
 • Vakıf
 • Proje bazlı çalışmalar (örn. Kız Okusun Kampanyası)
 • Bir kitleye ulaşmak isteyen kullanıcılar (ör. bir seçimde oy kullananlar)
 • Resmi kurumlar (esas olarak belediye iş projeleri)

Logo Yapıp Satmak İsteyenlere Öneriler

YouTube video

Logo tasarım işinden sürekli kar elde etmek istiyorsanız, akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Logo yapıp satmak isteyenlere öneriler için aşağıdaki noktaları inceleyebilirsiniz.

 • Logo kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Web sitesi, kullanılan söylemler gibi bütünü oluşturan diğer unsurlarla uyumlu olmalıdır.
 • Logonun kullanım alanlarının öğrenilmesi daha kaliteli bir sonuç alınmasını sağlar. Örneğin araç kaplama gibi geniş alanlarla uğraşırken alanı kaplayan bir şekil seçmek uygun olabilir. Eğer bu bilgiye sahip değilseniz logoyu her boyutta ve aynı kalitede görünecek şekilde tasarlamanız gerekmektedir.
 • Müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Kullanımda sorun yaşamamak için renk kodlarını ve yazı tipi ayrıntılarını müşterinizle paylaştığınızdan emin olun.
 • Somut bilgi, müşterinin karar verme aşamasındaki en anlamlı bilgidir. Logo oluşturarak para kazanmak için kendi portföyünüzü oluşturmanız gerekir.
 • Çalıştığınız bir logo hem sizin imzanız hem de müşterinin kimliğidir. Geliştirmek için, akla gelen iyi fikirler üzerinde harici olarak da çalışmalısınız.
 • Bir logodan en çok beklenen şey özgünlüktür. Özgün eserler ortaya çıkarmak için benzer eserlerden ilham almalı ancak onlara benzeyen ürünler yapmamalısınız. Kendinizi tekrar tekrar tekrar etmekten de kaçınmalısınız.
 • Logo için düşündüğünüz herhangi bir unsurun yasal kullanımına engel olmadığından emin olmalısınız.
Yorum yapın