Beşir Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024

Beşir Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023: Kurulduğu 2011 yılından bu yana “Sizin Yararınız İçin” sloganıyla birçok sosyal yardım faaliyeti gerçekleştiren Beşir Derneği, sadece ülkemizin ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlarına değil, aynı zamanda halkına da ayni ve nakdi yardımlarda bulunmaktadır. ülkemizin ihtiyacı olan tüm dünya; 2023 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi yardım çalışmalarına devam edecektir.

Dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olarak hizmet veren Beşir Derneği; Gıda ve beslenme yardımı, giyim yardımı, eğitim yardımı, barınma yardımı, sağlık yardımı, sosyal ve kültürel yardımlar başta olmak üzere birçok yardım çalışması yürütmektedir.

Bu makale Beşir Derneği’nden destek almak için nasıl başvuracağınızı anlatmaktadır. Beşir Derneği hangi aletleri üretiyor? vb. Konuyla ilgili en sık sorulan soruları yanıtlamaya ve sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

BEŞİR DERNEĞİ ile ilgili aradığınız tüm bilgileri bu yazımızda bulabileceksiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÖĞRENCİ PARA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TÜM DETAYLARIYLA

Beşir Derneği Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Yardım Derneklerine BaşvuruPin
Yardım Derneklerine Başvuru

Beşir Derneği’nin başlıca yardımlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

Beşir Deneği Gıda yardımları

Beşir Derneği; Yurt içinde ve yurt dışında yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapar.

Hayırsever vatandaşların gıda bankacılığı sistemi üzerinden bağışladığı yardım paralarını ihtiyaç sahiplerinin gıda ve bakkal ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan Beşir Derneği; Yoksul vatandaşlarımıza gıda yardımı, sıcak yemek dağıtımı, süt ve gıda yardımı, ekmek yardımı, alışveriş çeki dağıtımı, et dağıtımı, bakkaliye ve temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımı vb. çok yardım sunuyor.

Beşir Derneği tarafından yoksul vatandaşların evlerine ulaştırılan bakkaliye ve gıda kolilerindeki erişte, bulgur, salça, zeytin, peynir vb. yiyecek içerir.

Beşir Derneği’nin aşevlerinde yoksul vatandaşlar ev yapımı sıcacık yemeklerle karınlarını doyurabiliyor.

Dernek tarafından dağıtılan alışveriş çekleri ile ihtiyaç sahipleri marketlerden alışveriş yapabilmekte ve bu çeklerle ihtiyaç duydukları malzemeleri satın alabilmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ZİRAAT BANKASI YARDIM PARASI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Giyim Yardımı

Beşir Derneği; Hayırsever vatandaşlarımızdan gelen yardım paraları ile de ihtiyaç sahibi ve yoksulların giyim ihtiyaçlarını karşılamayı da unutmuyor.

Giyim yardımı kapsamında ihtiyaç sahipleri için çocuk bayramlıkları, yeni doğan kıyafetleri, kazak, pantolon, mont, mont, gömlek vb. paketler dağıtıldı. Giysiler dağıtılır.

Ayrıca tamamen yeni ve kullanılmamış giysiler de ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HANGİ KURUM VE KURULUŞLAR MADDİ PARA YARDIMI YAPMAKTADIR?

Beşir Derneği Sağlık Yardımları

Beşir Derneği; Ayrıca maddi sıkıntılar nedeniyle tedavisine devam edemeyen ve sağlık desteğine ihtiyaç duyan yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımıza da sahip çıkıyor.

İhtiyaç sahibi olanların cerrahi ihtiyaçları sağlık yardımı çerçevesinde karşılanmaktadır.

Engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye yardımı, protez yardımı, tıbbi cihaz yardımı, işitme cihazı yardımı vb. yardım sağlanır.

Ülkemizin farklı bölgelerinde sağlık merkezleri inşa eden Beşir Derneği; Hasta vatandaşlarımıza muayene, tedavi ve danışmanlık hizmeti ile yardımcı olmaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Beşir Derneği Barınma Yardımları

Beşir Derneği; Fakir ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için acil barınma yardımı, çadır yardımı, kira yardımı, odun, kömür ve soba yardımı, fatura yardımı, beyaz eşya ve tesis yardımı vb. yardım sağlar.

İhtiyaç sahiplerinin elektrik, su ve gaz faturalarının tamamını veya bir kısmını karşılayan dernek; Kira sübvansiyonları ile kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza maddi destek sunuyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÇOCUK DESTEK BİLEŞENİ E-DEVLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Eğitim Yardımları

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ileride iyi bir meslek sahibi olmaları için eğitim yardımları yapan Beşir Derneği; Burs yardımları, kırtasiye yardımları, okul ulaşım yardımları, yurt dışı eğitim yardımları ile öğrencilere destek olmaktadır.

Beşir Derneği eğitim yardımlarını Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri ile işbirliği içinde yürütmektedir.

Beşir Derneği Burs Yardımına başvurmak isteyenlerin GENÇ KON resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PARA YARDIMI NASIL ALINIR?

Beşir Derneği Afet ve acil yardımlar

Nakdi Yardım Talep FormuPin
Nakdi Yardım Talep Formu

Deprem, sel, heyelan, hortum, volkan vb. doğal afet ve kaza mağdurlarının yardımına koşan Beşir Derneği; AFAD ile birlikte arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Gezici aşevleri, sahra aşevleri ile afetzedelerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan Beşir Derneği; Çadır yardımı, battaniye yardımı, bebek bezi yardımı, dezenfektan yardımı, yatak yardımı, maddi yardım vb. yardımlarıyla afetlerde vatandaşlarımıza yardım eli uzatıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Beşir Derneği Sosyal ve Kültürel Yardımlar

Meslek kursları ile gençlerin gelecekte iş sahibi olmalarına yardımcı olan Beşir Derneği; Düzenlediği konferanslar, seminerler, sosyal ve kültürel etkinliklerle milyonlarca kişiye ulaşmayı hedeflemektedir.

Yetim temalı bir film olan Kan Kardeşi Projesi, Beni Bırakma Sinema Projesi ile insanlara ulaşan Beşir Derneği; projelerini paylaşmanın ve sevmenin önemini vurguluyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Beşir Derneği Yetim Sahipliği Yardımı

Annesini veya babasını kaybetmiş yoksul ve muhtaç çocuklara eğitim, sağlık, gıda ve erzak sağlayan Beşir Derneği; evsiz ve yoksul çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışın.

Hayırsever vatandaşlarımız 12 yaşına kadar yetim çocukların vasisi olarak yetimlere maddi destekte bulunabilmektedir.

Endonezya, Somali gibi ülkelerde yetimhaneler ve yetimler için okullar açan Beşir Derneği; dünyanın dört bir yanındaki yetimlere destek için çalışmalarını sürdürüyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KARŞILIKSIZ BORÇ PARA VEREN HAYIRSEVERLER KİMLERDİR? NASIL ULAŞILIR?

Beşir Derneği Su Kuyusu Yardımları

Beşir Derneği, Afrika ülkeleri başta olmak üzere temiz ve sağlıklı suya ulaşmakta zorluk çeken insanlar için su kuyuları inşa ediyor.

Beşir Derneği Tarafından Yürütülmekte Olan Projeler

Beşir Derneği’nin yürüttüğü birçok yardım projesi var.

Bu projeleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Kardeş Aile Projesi
  • Beşir Destek Kart Projesi
  • Kan Kardeşim Projesi
  • Genç Beşir Projesi
  • Ramazan Ayı Faaliyetleri
  • Sosyal Market Projesi
  • Kardeş Payı Projesi
  • Gönül İftarları Projesi
  • Diğer Projeler

Beşir Derneği projelerine göz atmak için https://www.besir.org.tr/icerik-kategori/Projelerimiz-12 linkine tıklayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÇAMLICA KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Beşir Derneği Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği’nin desteğine başvurmak isteyenler derneğin resmi internet sitesi üzerinden kolayca başvuru yapabilirler.

Yardım taleplerinizi doldurmak için https://www.besir.org.tr/yardim-basvurusu linkine tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği’nin Adana, Adıyaman, Antalya, Çanakkale, Gaziantep, Giresun, Erzurum, Eskişehir gibi birçok ilde temsilcileri bulunmaktadır.

Siz de en yakın dernek temsilcisi ile görüşerek Beşir Derneği’nin desteğine başvurabilirsiniz.

https://m.besir.org.tr/temsilciliklerimiz linkinden Beşir Derneği Temsilciliklerine tıklayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PARA YARDIMI YAPAN DERNEKLER, VAKIFLAR VE HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI

Beşir Derneği Başvurusu Telefon Numarası

Beşir Derneği yardımları hakkında detaylı bilgi almak ve ön başvurularınızı yapmak için 0216 354 30 43 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Talebi Formu

Beşir Derneği Yardım Talebi Formu‘nda başvuru sahiplerine aylık gelirleri, aylık hane gelirleri, aylık hane giderleri, iletişim, adres ve kişisel bilgileri ile ilgili sorular sorulur.

Yardımlar; Genellikle işsizler ve muhtaçlar için yapılır.

Ancak yoksulluk sınırının altında yaşayanlar, yani aylık kişi başı geliri mevcut asgari ücretin 1/3’ünden az olanlar bile Beşir derneğinden hibe başvurusunda bulunabiliyor.

Dernek başvurularının sonuçları kişilerin telefonlarına SMS ile gönderildiğinden, kişilerin başvuru formunda güncel telefon numaralarını belirtmeleri gerekmektedir.

Aynı zamanda gıda ve kullanım yardımı, odun ve kömür yardımı vb. yardımlar; Başvurusu olumlu bulunan hak sahiplerinin başvuruları ev adreslerine gönderileceği için bireylerin başvuru formunda güncel adres bilgilerini doldurmayı unutmamaları gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ VAKIF BURSLARI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Yardımları Kimlere Verilir?

Beşir Derneği; Muhtaç ve işsizlere, evsizlere ve evsizlere yardım sağlar.

Ülkemizin işsiz ve muhtaç vatandaşlarının yanı sıra yoksulluk sınırının altında yaşayan, yani kişi başına düşen aylık geliri mevcut asgari ücretin 1/3’ünden az olan kişilerin de yardım alma şansı bulunmaktadır.

Kronik hastalığı nedeniyle çalışamayacak durumda olan engelli vatandaşlar, yetimler, yetimler, şehit yakınları, gaziler ve askerler, geliri ve malı olmayan dul kadınlar, afet mağduru vatandaşlar, yetimler ve 65 yaş üstü kimsesiz yaşlılar; Beşir Derneği’nin imkanlarından ayni veya nakdi olarak yararlanabilirsiniz.

Yani evsizler, yaşam, beslenme, barınma, giyinme vb. konularda zorluk yaşayanlar, kendisinin ve ailelerinin ihtiyaçlarını karşılayamayanlar; Beşir Derneği’nin yardımına başvurabilirsiniz.

Ancak, başvuru sahipleri ve hanehalkı üyelerinin üzerlerinde gelir getirici herhangi bir değeri olan kayıtlı menkul kıymetleri veya gayrimenkulleri olmamalıdır.

Aksi takdirde adayların başvuruları onaylanmayacaktır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ E-DEVLETTEN ELEKTRİK YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Whatsapp Numarası

Ayrıca ileri destek talepleriniz için Beşir Derneği Whatsapp Numarası hattından ulaşabilirsiniz.

Dernek yetkililerine 0530 106 4042 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Beşir Derneği Yardım Kartı

Beşir Derneği tarafından yoksul ve dar gelirli vatandaşlara dağıtılan Beşir Derneği Yardım Kartı‘na yüklenen yardım parası ile kart sahipleri, Derneğin anlaşmalı marketleri ve sanal marketlerinden alışveriş yapabilmektedir.

Aynı zamanda vatandaşlar derneğin anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlardan indirimli alışveriş yapma imkanına da sahip oluyor.

Kartlara yüklenen yardım tutarı, başvurusu onaylanan kart sahiplerinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Beşir Destek Kartı hakkında detaylı bilgi almak için https://m.besir.org.tr/icerik-detay/projelerimiz-12/Besir-Destek-Kart-10175 linkine tıklayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ AK PARTİ GIDA VE MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Yardım Başvurusu Sorgulama

Beşir Derneği Başvuru sorgulamaPin
Beşir Derneği Başvuru sorgulama

Beşir Derneği’nden hibe başvurusunda bulunanlar, başvurularının sonuçlarını derneğin resmi internet sitesinde görebilirler.

Başvuru sonucunu görmek isterseniz başvuru sayfasından sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarını derneğin telefon numarasını arayarak da görebilirsiniz.

Adaylar, başvurularının sonucu hakkında ayrıntılı bilgiyi dernek temsilcilerinden, başvurdukları dernekten veya dernekten telefonla alabilirler.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE KÜRDAN PAKETLEME İŞİ – TÜM DETAYLAR

Beşir Derneği Whatsapp Numarası

Beşir Derneği sosyal yardımlarından yararlanmak isteyen birçok kişi Beşir Derneği WhatsApp iletişim numarasını talep etmektedir. Beşir Derneği WhatsApp iletişim numarası bulunmamaktadır. Beşir Derneği desteğinden yararlanmak için 0216 375 4042’yi arayabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURU GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Beşir Derneği Ne Yardımı Yapıyor?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi Beşir Derneği; Gıda ve bakkal yardımı, giyecek yardımı, eğitim ve sağlık yardımı, emtia yardımı, nakdi yardımlar başta olmak üzere yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımıza birçok yardımda bulunuyor.

Dernek, dünya çapında hayır işlerine devam ediyor.

Beşir Derneği’nin yardım faaliyetleri hakkında detaylı bilgi almak için https://www.besir.org.tr/icerik-kategori/Faaliyetlerimiz-11 linkine tıklayabilirsiniz.

Beşir Derneği’nden Nasıl Yardım Alabilirim?

Beşir Derneği mağazaPin
Beşir Derneği mağaza

Beşir Derneği; Hem resmi internet sitesi üzerinden hem de temsilcileri tarafından yapılan başvuruları detaylı olarak değerlendirir.

Muhtaç ve fakir, yani gerçekten muhtaç gördüğü kişilerin müracaatlarını kabul eder.

Başvuru sonuçları kişilerin iletişim bilgileri aracılığıyla kişilere iletilmektedir.

Sonuçlar ayrıca derneğin resmi internet sitesinde duyurulacak.

Başvurusu onaylanan hak sahipleri, ihtiyaçları bitene kadar destek alabilirler.

Ancak, muhtaçlığı sona erenlerin, muhtaçlıklarının sona erdiğini Derneğe bildirmeleri gerekir.

Bu durumda ihtiyaç sahibi olmayanlara yapılacak yardımlar durdurulacak.

Yardım, gerçekten ihtiyacı olanlara gider.

Beşir Derneği tarafından Gıda Yardımı, Giyim Yardımı, Eğitim ve Sağlık Yardımı vb. Destek almak için derneğin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İSTANBUL EVLERE PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR NELERDİR?

Beşir Derneği Mağaza-Sosyal Market

besir-dernegi-yardim-basvurusuPin
Beşir Derneği Yardım Başvurusu

Beşir Derneği Mağazası-Sosyal Marketi, paranın geçmediği bir mağazadır. Kurucu medeniyetimizin bize miras bıraktığı, bize yardımcı olacak yollar ve kurumlar var. Bu kurum ve usullerin en önemlilerinden biri de elbette Hayır Taşları’dır.

Sadaka taşları medeniyet tarihimizin en güzel hediyelerinden biridir. Sadaka verecek kimse, bu taşın üzerine, sadaka verecek kadarını bırakır, ihtiyacı olan, ihtiyacı kadarını alırdı. Kimin verip kimin aldığı bilinmiyordu. Beşir Derneği olarak bu mirası güncelleyerek sosyal market projesini geliştirdik. Paylaşım Noktası dediğimiz bu marketlerde market alışverişi, giyim, temizlik, ev aletleri ve diğer günlük ihtiyaçlar var.

Paylaşım Noktalarımızda bulunan ürünler, bağışçılarımızın ihtiyaç sahiplerine dağıtılan ayni bağışlarıdır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE MUM YAPIP SATMAK VE MUM ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?

Beşir Derneği Mağazası-Sosyal Marketin İşleyişi

Bağışlanan ürünler, bağışçının adı altında geliştirdiğimiz otomasyon sistemine kaydediliyor, barkodlanıyor ve fiş karşılığı ihtiyaç sahibi son tüketiciye ulaştırılıyor.

Geliştirdiğimiz bu sistem, bağışları takip etmek ve bağışçıya raporlamak için kurulmuş online bir sistemdir. Bu sayede tüm bağışlarınızı takip edebilir, bağışlanan ürününüzün nerede ve ne kadar dağıtıldığını öğrenebilirsiniz.

Zeka taşlarındaki iletişim gibi, sadaka ve yardımlaşma süreçleri de verenin ve alanın birbirini tanımadığı ve insanların darılmadığı bir ortamda gerçekleşmektedir. İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını seçerek ve tadarak almalarını sağlayacak, aile alışverişlerini daha insancıl, maharetli ve engelsiz bir şekilde yapmalarını sağlayacak bu sosyal market projesini Türkiye geneline yaygınlaştırmak için bağışçılarımızın desteğine ihtiyacımız var. .

Ayrıca Beşir Derneği için yaptığınız her türlü gıda, yakacak, temizlik ve giyecek malzemeleri Gıda Bankacılığı kapsamında yılsonu verginizden düşülebilir.

Gıda bankaları hakkında daha detaylı bilgiye web sitesinden ulaşılabilir.

Beşir Derneği Mağazası-Sosyal Market hakkında daha çok bilgi almak için https://www.besir.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BAŞKENT KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Beşir Derneği Bağış Yap

Beşir Derneği resmi sitesi üzerinden bağışta bulunabilirsiniz.

Kredi kartınızı kullanarak, mesaj atarak veya derneğin çağrı merkezini arayarak ihtiyaç sahiplerine maddi yardımda bulunabilirsiniz.

SMS ile bağış yapmak için 4042 veya 4032 numaralı telefonlara kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen bağış yapmak için https://m.besir.org.tr/bagis.php linkine tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda kısaca Beşir Derneği Yardımcı Uygulama detaylarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Ayrıca bu konudaki tüm soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; Önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın