Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu- 2024

Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu- 2023; Diyanet Vakfı, her yıl yurt içi ve yurt dışına binlerce ücretsiz yardım sağlayan kuruluşlardan biridir. Vakıf, öğrencilerinden ihtiyaç sahiplerine kadar herkese yardım ediyor. Diyanet Vakfı’nın yaptığı yardımın amacı, fırsat eşitliği yaratmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşları rahatlatmak.

Aşağıdaki makalede, sık sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınız, örn. B. Diyanet Vakfı’na, yardım başvurusunda bulunacak kişilere ve yardımın kimlere yapıldığına.

Diyanet Vakfı Hangi Yardımları Yapar?

Diyanet yardım almak istiyorumPin
Diyanet yardım almak istiyorum

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU

Diyanet Vakfı ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunur. Vatandaşlar Vakfın bağışlarının ne olduğunu merak ediyor. Aşağıda Diyanet Vakfı bağışlarının detayları yer almaktadır.

Yurtiçinde yapılan yardımlar

 • Burs Yardımı
 • Gıda tedarik desteği
 • Ayni ve nakdi yardım
 • Kurban desteği
 • Afet ve acil durumlarda insani yardım
 • Alışveriş yardım kartı

Yurt dışında yapılan yardımlar

 • Savaş, afet ve acil durumlarda insani yardım
 • Gıda yardımı ve iftar sofraları yardımı
 • Vekaleten kurban kesimleri
 • Cami, Mescit ve Medrese Projeleri
 • Kuyu projeleri
 • Dini ve sosyal hizmetlere destek
 • Burs Yardımı

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyanet Vakfı’nın yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, yardıma nasıl başvuracaklarını merak ediyor. Vakıftan fon almak için başvurmak çok kolaydır. Yardım talepleri çevrimiçi olarak yapılır. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların kurumumun resmi internet sitesine giriş yaparak Yardım Talep Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Yardım Talep Formu’nu doldurup gerekli belgeleri sisteme yükledikten sonra yardım talep süreciniz tamamlanmış olur.

Diyanet Vakfı desteğine başvurmak için https://tdv.org/tr-TR/iletisim/ linkine tıklayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB HALK SÜT BAŞVURUSU VE SORGULAMA-BAŞVURU FORMU

Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu

Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Talep Formu‘na başvurmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur. Yardım talep formundaki sorular hangi yardımın uygulandığına göre değişiklik göstermektedir.

Örneğin burs başvurusunda bulunan bir öğrencinin başvuru formunda kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler gibi sorular yer alacaktır.

Diyanet Vakfı yardımlarından yararlanan vatandaşların yardım talep formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Verilen bilgiler sorumlu kişiler tarafından kontrol edilecektir. Yanlış veya eksik bilgi veren kişiler Diyanet Vakfı’nın yardımlarından yararlanamaz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SÜT KUZUSU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? SÜT KUZUSU TELEFON VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diyanet Vakfı’ndan hibe başvurusunda bulunanlar, başvurularının sonucunu nasıl öğreneceklerini merak ediyor. Yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar, başvurularının sonucunu online olarak kolayca sorgulayabiliyor.

Yardım başvurusu çevrimiçi olarak iki farklı platformda yapılabilir. Bu platformlardan biri kurumun resmi internet sitesi, diğeri ise e-devlettir. E-devlet sisteminden sorgulama yapan vatandaşlar, T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak başvuru talebinizi sorgulayabilirsiniz. Tesisin internet sitesinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar, siteye giriş yaparak T.C. yer. Kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Sorgulama işlemi sırasında kişinin seri numarası, aile kimlik numarası gibi bilgiler istenmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KEÇİÖREN BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Diyanet Vakfı Yardımları Kimlere Verilir?

Diyanet Vakfı’nın yaptığı yardımlar, maddi sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlara fayda sağlıyor. Yardımlardan gazi aileleri, şehit aileleri, bakıma muhtaçlar, eğitimlerine devam etmekte zorlanan öğrenciler, engelliler ve bakıma muhtaçlar yararlanabilmektedir.

Diyanet Vakfı tarafından sağlanan yardımlar, fırsat eşitliğinin sağlanmasına hizmet etmektedir. Yararlanıcı vatandaşların durumu bir nebze olsun düzelecek ve ihtiyaçlarını giderebileceklerdir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANTALYA HALK SÜT BAŞVURUSU VE BAŞVURU SORGULAMA

Diyanet Vakfı Yardımları İçin Gerekli Belgeler

Diyanet Vakfı’ndan hibe almak için başvuran vatandaşlardan bazı belgeler isteniyor. İstenen belgeler talep edilen yardıma göre değişmektedir. Vakıftan fon almak için başvuran vatandaşlardan istenen belgelerin listesi aşağıdadır.

 • İkamet belgesi
 • Muhtardan alınacak fakirlik belgesi
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Doğum belgesi kanıtı

Aşağıda Vakfın ihtiyaç duyduğu genel belgeleri bulacaksınız. Yapılacak sübvansiyon başvurusuna göre evraklar değişiklik göstermektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU VE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Diyanet Vakfı Yardımlarından Faydalanma Şartları Nelerdir?

Diyanet Vakfı yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların belirli şartları taşıması gerekiyor. Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların sağlaması gereken şartlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Bir afet yaşadınız veya eşinizi kaybettiyseniz
 • İhtiyaç sahibi olmanız
 • Çalışamaz durumdaysanız
 • Bakıma muhtaçsanız
 • Engeli veya hastalığı varsa
 • Düşük gelire sahipseniz
 • Eğitimlerine devam etmekte zorlanan öğrenciyseniz

Yukarıdaki başvuru koşullarını sağlayan vatandaşlar, Diyanet Vakfı yardımlarından ücretsiz olarak yararlanabilirler.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu İletişim

Diyanet Vakfı’na fon başvurusunda bulunmak veya fon başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, 0312 416 90 00 numaralı telefondan veya WhatsApp destek hattından ilgi duydukları konular hakkında daha fazla bilgi alabilirler. 90 530 918 19 75.

YouTube video
Türkiye Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu

Diyanet Vakfı’ndan bizzat bilgi almak ve yardım başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No:72/B 06420 Kocatepe / Ankara adresine veya ikamet ettiğiniz bölgedeki Diyanet Vakfı Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Yorum yapın