Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Para Yardımı Başvurusu 2024

Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Para Yardımı Başvurusu 2023; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yardımıyla, yoksulluk içinde yaşadıkları ve bu nedenle asgari standartlarda yaşadıkları için temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlananlara kamu desteği sağlanmakta ve bu sayede belediye sınırları Adana metropol alanı sınırları içinde yaşayan kişi veya ailelere yeterli kaynak sağlanmaktadır. .

Adana Belediyesi Yardımları kategorileri altında Eğitim Yardımları ve Sosyal Yardımlar yer almakta olup, Adana Belediyesi yetkilileri tarafından yapılan yardımlara ilişkin tüm başvuru ve sorgulama bilgileri sizlere kolaylık olması açısından kılavuzumuzda detaylandırılmıştır.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Adana Belediyesi’nin nakit para, market ürünleri, gıda, kitap ve kırtasiye gibi birçok farklı kategoride ihtiyaç sahiplerine sunduğu Yardımlar, yeri geldiğinde hem il içinde hem de il dışında yaşayanlara yaşamsal destek sağlamada büyük mesafe kat ediyor. belirli Önkoşullar koşulları karşılar. Bu kapsamda, beyan ve belgelenen ihtiyaçları, öğrencilere eğitim amaçlı yardımlar, kullanılmayan yaşlılar, eşitsiz engelliler Cemiyeti, şehit ve gazi aileleri, afetzedelerin geçim kaynaklarını ve temel ihtiyaçlarını temsil eden bir defaya mahsus veya sürekli nakit akışı sağlanır. İhtiyaçlarını karşılamak için Adana Belediyesi’nin yardım kampanyası sürecine dahil ediliyorlar.

Adana Belediyesi sosyal yardım başvurusunda bulunanların hem form ve evraklarını hem de adreslerindeki mevcut durumlarını kontrol etmekte ve yapılan değerlendirme sonucunda yardıma muhtaç olduğu tespit edilen kişi veya hanelere çeşitli yardım ürünleri veya miktarları verilmektedir. . Toplum tarafından sağlanan yardımlar için yönetim kurulundan oluşan bir jüri değerlendirme yapar ve yardım ödemeleri çek veya posta havalesi ile yapılır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU

Adana Belediyesi Yardımı Kimlere Verilir?

Adana gıda yardımı telefon NumarasıPin
Adana gıda yardımı telefon Numarası

Adana il sınırları içinde yaşayan dar gelirli ve yoksulluk nedeniyle yaşam mücadelesi veren dar gelirli bireyler ile Türkiye’ye gelen çocuk, genç, kadın, yaşlı, yetim, engelli, gazi ve şehit ailelerine nakit para sağlanacak. sosyal yardıma ihtiyaç duyan -ekonomik yetersizliklerin yanı sıra ilkokul ve üniversite öğrencilerine hem nakdi hem de ayni yardım sağlanmaktadır.

Doğal afet, yangın, hastalık veya kaza nedeniyle bir süre kendilerine veya aile bireylerine bakamayacak durumda olan kişiler, sosyal yardımların yanı sıra Adana Belediyesi’nin yardım şekillerinden de yararlanabilmektedir. Doğal afet nedeniyle geçimini sağlayamayan kişilerin bu yardımları alabilmeleri için diğer durumlarda olduğu gibi Adana’da yaşamaları gerekmemekte olup, afet, yangın gibi başka sebeplerle de mümkündür.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SOSYAL YARDIM KARTI-MARKET YARDIM KARTI BAŞVURUSU

Bireylerin yukarıdaki tanımlara girebilmesi için, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yardım başvurusunda bulunmak üzere hangi bölgede olduklarını veya yardıma tam olarak ihtiyaç duyduklarını belirlemesine yönelik prosedürlerde belirtilen koşulları taşıması gerekir:

 • Hanedeki kişi başına toplam geliri asgari ücretin üçte birinden az olan ve hanede başka kimsenin daha fazla kazanması mümkün olmayan kişiler,
 • İl sınırları içinde ikamet eden ve kendisi dışında eşinin, çocuğunun veya ana ve babasının geçimini sağlamak zorunda olan ve geçimini asgari düzeyde sağlayacak maddi imkâna sahip olmayan kişiler,
 • Aylık toplam geliri asgari ücretin iki katını geçmeyenlerin düşük ücretli sayılması,
 • Sağlık Müdürlüğü raporları ile %40 ve üzeri engelli olduğu tespit edilen ve aynı zamanda SGK girişi olmayan kişiler
 • Ayni yardımlardan yararlanan öğrenciler için, ilk ve orta öğretim, 2 yıllık meslek okulu veya 4 yıllık yüksekokula kayıtlı olanlar
 • Bakıma muhtaç olmasına rağmen yaşı nedeniyle yaşamını sürdüremeyen ve huzurevine giremeyen kişiler,
 • Doğal afetler nedeniyle sevdiklerini kaybetmesi nedeniyle ihtiyaç sahibi kişiler,
 • Kaza, hastalık gibi olağanüstü bir durum nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve aynı nedenlerle hayati tehlikesi bulunan ve ameliyat olması gereken kişiler,
 • Ailesinin maddi durumu nedeniyle eğitim hayatına devam edemeyenler,
 • Şehit ve gazi aileleri,
 • Düzenli ve sağlıklı beslenmesi evde yemek yapmasına engel olan kişiler,
 • Sosyal Refah Değerlendirme Ölçütleri Tablosuna göre yapılan değerlendirme sonucunda dezavantajlı, mağdur veya muhtaç olarak sınıflandırılanlar

TAVSİYE İÇERİK ➔ SÜT KUZUSU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? SÜT KUZUSU TELEFON VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak Belediye Gelir ve Gider Kaynaklarından aldığı yardımlarla ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Her türlü yardımda şehit aileleri, engelliler ve yaşlılara öncelik verilmekte, ihtiyaç derecesi ve yardımın aciliyetine göre karar verilmektedir. Yardım için tüm haneler birlikte kontrol edildiğinden, tüm haneden sadece bir kişinin yardım talep etme hakkı vardır.

Adana Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Valiliği Yardım BaşvurusuPin
Adana Valiliği Yardım Başvurusu

Pek çok kişi kendi durumu için Adana Belediyesi’nden nasıl yardım alabileceğini merak ediyor. Yardım talep etmek için öncelikle formun doldurularak Adana şubesine teslim edilmesi ve ardından aynı tesiste Adana personeli tarafından yapılacak ön görüşmeye dahil edilmesi gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HİM BAŞVURU-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMI

Adana Büyükşehir Belediyesi yardımına e-devlet üzerinden başvurmak için https://www.turkiye.gov.tr/maliye-aile-yardimi-bildirimi-sorgulama linkine tıklayarak hemen yardım talebinde bulunabilirsiniz. .

Adana Belediyesi yardımına başvuran kişilerden form bilgileri ve kurumsal taleplerin yanı sıra aşağıdaki belgeler de istenmektedir:

 • Öğrenci sertifikası
 • Sağlık Bakanlığı Engellilik Durumu Raporu
 • Varsa cezaevlerinden, tutuklu hanelerden son başvuru tarihi
 • Kira sözleşmesi
 • Hastalık sağlık raporu
 • Ailenin geçiminden sorumlu kişi askerlik yapıyorsa askerlik belgesi
 • Boşanma belgesi Boşanma belgesi ve çocukların velayet belgesi
 • Doğal afetlerden kurtulanlar için ilgili belgeler

Tüm belgeleri inceledikten sonra sosyal yardım ve AIDS dairesi çalışanları ve bir polis memuru olay yeri incelemesi için haneyi ziyaret eder.

İnceleme, yardımın onaylandığı anlamına gelmez ve yönetim kurulu ev ziyareti dosyasını inceledikten sonra karara bağlanır ve başvuru yapıldıktan sonra kişinin durumunda düzelme veya hatalı belge sunulması durumunda yardım kesilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TÜRKİYE DİYANET VAKFI YARDIM TALEP FORMU

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Kimlik bilgileri, kaymakam onayı, vergi dairesinden kayıt bilgileri, ilçe belediyesinden yardım yapılmayacağına ve SGK kaydı olmadığına dair beyanlar, haneye ait detaylı sosyal bilgiler (engelli) gibi önemli soruları içeren Adana Belediyesinden yardım başvurusu , hastalık, öğrencilik durumu) Form, tesiste başvuruya aracılık eden personel tarafından da sunulabilir ve ayrıca belediyenin resmi internet sitesinde Adana Belediyesi Sosyal ve Eğitim Yardımları Yönetmeliği başlığı altında bulunabilir.

Formdaki bilgilerin her biri farklı bir puana karşılık gelir ve yerinde ziyaret sonucunda elde edilen puan ile birleştirilerek değerlendirilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru için devreye alınan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden başvuru sonucunu öğrenebileceği gibi, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin e-Devlet Hesabı üzerinden yapacağı yardım başvurularının nasıl sonuçlanacağını da öğrenmek mümkün. şifre alınarak ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası girilerek tamamlanır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB HALK SÜT BAŞVURUSU VE SORGULAMA-BAŞVURU FORMU

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardım almak isteyen vatandaşlara çeşitli bilgi, başvuru ve sonuç sorgulama kanallarını sunmayı amaçlayan Adana Belediyesi, yardıma erişimi kolaylaştırmak istiyor. Ayrıca 153 numaralı hattan tüm bilgileri almak isteyenlerin info@adana.bel.tr adresinden yetkililerle iletişime geçerek e-posta ile bilgi almaları mümkündür.

Adana Gıda Yardımı telefon numarası için 153’ü arayarak gıda yardımı almak istediğinizi ve başvurmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Adana Belediyesi özellikle ramazan ayı boyunca birçok haneye gıda yardımı ve gıda yardımı yapıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB SOSYAL YARDIM KARTI NE ZAMAN YÜKLENECEK?

Adana Büyükşehir Belediyesi Belediyesi Gıda Yardımı

700 TL gıda yardımı başvuru formuPin
700 TL gıda yardımı başvuru formu

Adana Belediyesi’nin ihtiyaç sahipleri için aşevinden günlük sıcak yemekleri de içeren gıda yardımı, halkın hem evde hem de aşevinde sıcak yemek almasını sağlıyor. Yeterli geliri olmayanlara, hastanede bulunan 65 yaş üstü yaşlılara gıda yardımı kapsamında aşevinde hazırlanan sıcak yemekler hariç, günlük ekmek dağıtımı fiş veya barkod sistemi ile yapılabilecek. bakıma muhtaç kişiler, kronik hastalıkları nedeniyle günlük yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanlar, ruhsal sağlık sorunları nedeniyle yemek yaparken risk altında olan kişiler ve ekonomik olarak zor durumdaki kişiler.

Adana, özellikle ramazan ve kurban bayramlarında gıda yardımı ve gıda yardımı talep edenlere gıda kolisi dağıtıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SED HİZMETİ KAPSAMINDA OLMADIĞINIZ DEĞERLENDİRİLDİ NE DEMEK?

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Yardım paketleri ve gıda yardımı başvurularını Adana Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Her yıl ramazan ve kurban bayramlarında binlerce aileye yardım çantası dağıtan topluluk, Adana Belediyesi’nin 153 acil hattını arayarak da yardım çantası talebinde bulunabiliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana Belediyesi Maddi Yardım

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana İlinde yaşayanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri ve temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmeleri için oluşturulan Yardımlar, bütçe imkanları dahilinde yardım yapılanlara yılda bir veya bir defa olmak üzere düzenli olarak verilmektedir.

Acil durumlarda bu yardımın süresi ve sıklığı değiştirilebilecek olup, nakit yardım Yönetim Kurulu kararına bağlı olarak belirtilen IBAN numarasına yatırılabileceği gibi çek veya çipli kart, elektronik kart gibi çeşitli şekillerde ibraz edilebilecektir. , pasaport, alışveriş için de kullanılabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ AK PARTİ GIDA VE MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardımcı Kart başvurusu yapılarak birçok markette kullanılmaktadır. Belediye binasına giderek bir yardım kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Düzenli yardım almaya hak kazanan kişilere bakkal ve kumanya dağıtmak yerine, her ay Halk kartınıza yüklediğiniz kredi ile mutfakta alışveriş yapabilirsiniz.

Adana Belediyesi Halk Kart başvuru ve başvuru işlemleri için Seyhan’da yaşayanlar https://www.seyhan.bel.tr/ linkine tıklayarak belediyenin sitesinden başvuru yapabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı başvurunuzu nasıl yapacağınızı öğrenmek için 0322 455 35 00 numaralı telefonu arayın.

Adana Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu

Adana Belediyesi’nin süt yardımı başvurusu şu anda yapılmamaktadır. Süt dağıtımının ne zaman başlayacağını önümüzdeki dönemde sizlere bildireceğim. Adana süt yardımı 2 ila 5 yaş arası çocuklara dağıtılacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

adana-belediyesi-yardim-basvurusuPin
Adana Belediyesi Yardım Başvurusu

Adana Belediyesi, maddi ve sosyal yardımların yanı sıra sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle engelli vatandaşlara hizmet veriyor. Adana il sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşlarımız engellilere yönelik sunulan hizmetlerle ilgili detaylı bilgiye https://www.adana.bel.tr/tr/birim-detay/62 linkinden ulaşabilirler.

Adana Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri

Adana Belediyesi Pratisyen Hekimlik Hizmetleri; Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanmak isteyen hasta veya yakınları, 444.3.833 numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilirler.

Adana Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar

Ayni yardımlar: Tekstil, mobilya, beyaz eşya, oyuncak, kitap, kırtasiye, ev eşyası, yakacak gibi çeşitli malzemelerin bağışlanması esasına dayanan ayni yardımlar, Daire Başkanlığına bağlı depo veya marketlerde saklanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Sosyal Hizmetler.

Umumi Çamaşırhane: Öğrencilerin veya ihtiyaç sahiplerinin sağlığını korumak ve temizliklerini sağlamak amacıyla hizmet veren umumi çamaşırhane, yönetmeliğe uyan kişilerin çamaşırlarını yıkayabilecekleri bir yer sağlamaktadır.

Şehit ve gazi aileleri ile yakınlarına yönelik sosyal hizmetler: Şehit ve gazi ailelerine nakdi yardımların yanı sıra psikolojik destek ve ayni destek protokollerini de içeren çeşitli şekillerde de yapılabilmektedir. yıl boyunca ulusal ve dini bayramlarda kurbanların organize edilmesi veya dağıtılması.

Şirket sosyal hizmetleri: Sağlık ve sosyal hizmetler: Kadın yurdu, kadın danışma merkezi, huzurevi gibi kurumların çalışmalarını içeren bu hizmetler çeşitli gönüllü kuruluşlar, eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışabilmektedir.

“Adana Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Para Yardımı Başvurusu 2024” üzerine 3 yorum
Yorum yapın