Him Başvuru-İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı- 2024

Him Başvuru-İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı- 2023; İzmir Belediyesi, maddi zorluk yaşayan vatandaşlara çeşitli yardımlar sunuyor. Belediye, ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa bakkaliye, fatura ve giyecek gibi çeşitli erzak sağlıyor. Belediyeden yardım almak için başvuran vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olması gerekiyor.

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi yardımına nasıl başvurulacağı, başvuru talebinin nasıl yapılacağı ve belediyenin yardımından kimlerin yararlanabileceği aşağıda açıklanmıştır.

Him Başvuru Nasıl Yapılır?

him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusuPin
him.izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi, zor durumda olan vatandaşlara market alışverişinden faturalara kadar çeşitli yardımlarda bulunuyor. Vatandaşlar belediyeden nasıl yardım alacaklarını merak ediyor.

Belediyenin yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar, belediye binasında şahsen veya internet üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Online başvuru yapan vatandaşların https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruKayit linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Him Başvuru Formu

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardım başvurusunda bulunan vatandaşların doldurması gereken bir belgedir. Başvuru formunda kişinin iletişim bilgileri, adres bilgileri, doğum tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. Formda verilen bilgilerin doğruluğu yetkili merciler tarafından kontrol edilecektir. Bu nedenle başvuru formunda eksik veya yanlış bilgi verilmemelidir.

Başvuru formuna ulaşmak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruKayit linkine tıklayarak yardım başvurusunda bulunabilirler.

Bekleyen fatura başvuru formuna ulaşmak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/AskidaFatura/AskidaFaturalar Basvuru linkine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirler.

Him Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar, yaptıkları başvurunun sonucunu nasıl öğreneceklerini merak ediyor. Başvuru talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar çeşitli şekillerde sorgulanabiliyor. Soruşturma yapmak isteyen vatandaşlar bizzat İzmir Valiliği binasına giderek sorgulama yapabilir.

Başvuru talepleri online olarak da iletilebilir. İnternet üzerinden sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/Him/BasvuruSorgula linkine tıklayıp “Takip Numarası” ve “Güvenlik Kodu” bilgilerini girerek başvuru talebinde bulunabilirler.

Him Başvuru Yardımı Kimlere Verilir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir sınırları içinde yaşayan maddi ve sosyal zorluk yaşayan vatandaşlara, yaşlılara, yetimlere, gazi ailelerine, şehitlere, engellilere ve doğal afet gibi nedenlerle hayatını kaybeden vatandaşlara verilmektedir.

Him Başvuru Yardımları Nelerdir?

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulunuyor. Belediye tarafından sağlanan kaynakların listesi aşağıdadır.

 • Gıda yardımı
 • Nakit yardımı
 • Ulaşım kartı desteği
 • Giyim Yardımcıları
 • Eşya yardımları
 • Yakıt yardımı
 • Doğal afetlerde nakit yardımı
 • Süt kuzusu yardımı
 • Kırtasiye yardımı

Him Başvurusu İle Nakdi Yardımlar

İzmir Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara nakdi yardımda bulunuyor. Nakdi yardımlar, İzmir Belediyesi’nin belirlediği şartları taşıyan vatandaşlara yapılıyor. Kurban Bayramı ve Ramazan gibi özel günlerde zor durumda olan vatandaşlara yardım ediliyor. Nakdi yardım talebinde bulunmak için gerekli belgelerin listesi aşağıda verilmiştir.

 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Dilekçe

Him Başvurusu İle Kırtasiye Yardımları

İzmir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara kırtasiye yardımı yapıyor. Kırtasiye yardımının amacı, temel okul ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrencilerin temel okul ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Yazım yardımlarından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi öğrenciler, kendilerini ve T.C. onun ebeveynleri. Kimlik numarası ile okul idaresine başvurmak gerekmektedir.

Him Başvurusu İle Eşya Yardımları

Emtia Yardımı İzmir İl sınırları içinde ikamet eden vatandaşlar, ilgili birimlerce gerekli incelemeler yapıldıktan sonra Emtia Yardımı alacak. Yardımdan yararlanacak vatandaşlardan bazı belgeler istenecek. Bu belgelerin listesi aşağıda verilmiştir.

 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Başvuru belgeleri

Him Başvurusu İle Giysi Yardımları

İzmir Belediyesi zor durumda olan insanlara giyim yardımı yapıyor. Gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra belediyeden hibe verilecektir. Giyim yardımı almak için bazı belgeler istenmektedir. Aşağıda gerekli belgelerin bir listesi bulunmaktadır.

 • Bizizmir Giysi Noktalarına gelerek başvuru dilekçesi
 • Kimlik fotokopisi

Bizİzmir Giyim Noktası Adres: Bahçelievler Mahallesi Halide Edip Adıvar Caddesi No:14/A Karabağlar/İZMİR

Him Başvurusu İle Askıda Fatura Yardımı

İzmir Belediyesi, faturasını ödeyemeyen ve maddi zorluk yaşayan vatandaşlara ödenmeyen faturalarla ilgili yardımda bulunuyor. Bu sayede faturasını ödeyemeyenlerin faturası yardımseverler ve toplum tarafından ödenir.

Faturalarını ödetmek isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların Bizİzmir web adresine giriş yaparak faturalarını tanımlamaları gerekmektedir. Bunun için https://www.bizizmir.com/tr/AskidaFatura/AskidaFaturalar linki üzerinden sisteme kayıt olunması gerekmektedir.

Him Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım için başvuran vatandaşlardan bazı belgeler isteniyor. Kayıtların belediye tarafından istenmesinin sebebi, başvuranların gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını tespit etmektir. İstenen belgelerin listesi aşağıda verilmiştir.

 • Kayıt formu
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • İkamet belgesi
 • Engelli varsa sağlık raporu

Yukarıdaki belgeler yapılacak yardıma göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yardım başvurunuz için gerekli olan evrak listesi için belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Him Başvuru Yardımı İletişim Bilgileri

HİM İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunan ve yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 40 35 numaralı iletişim hattını arayarak bilgi alabilirler.

Him Başvuru Yardımı Adres Bilgileri

Yardım ofisleri;

 • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
 • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
 • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)

Bizİzmir Dayanışma Noktaları Başvuru Adresleri

 • Göksu  Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A   Buca/İZMİR
 • Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Süvari Mahallesi  803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak/İZMİR
 • Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak/İZMİR
 • Kadriye Mahallesi  628 Sokak No:27 Konak / İZMİR
 • Gültepe Kültür Merkezi Millet Mahallesi 2572 Sokak No: 42 Konak / İZMİR
 • Nafiz Gürman Mahallesi Kubilay Caddesi No: 61 Bayraklı / İZMİR
YouTube video
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

 1. TÜRKİYE DİYANET VAKFI YARDIM TALEP FORMU
 2. BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU
 3. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 4. İBB HALK SÜT BAŞVURUSU VE SORGULAMA-BAŞVURU FORMU
 5. SÜT KUZUSU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? SÜT KUZUSU TELEFON VE İLETİŞİM BİLGİLERİ
 6. KEÇİÖREN BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?
 7. ANTALYA HALK SÜT BAŞVURUSU VE BAŞVURU SORGULAMA
“Him Başvuru-İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımı- 2024” üzerine bir yorum
 1. Bu yazıyı okumak benim için çok faydalı oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu yardımlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmama yardımcı oldu. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
Yorum yapın