Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir? 2024

Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir? Keçiören Belediyesi’nin yardım hattı ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor ve birçok farklı yardım programından yararlanıyorlar. Giderek olumsuzlaşan ekonomik koşullar nedeniyle yardım ödemeleri artık başta yerel yönetimler olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşu tarafından yapılmaya başlandı. Bu hibeleri almak isteyen vatandaşların mevcut hibeler kapsamında belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde yapılan yardımlarla birçok kesimden ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olunması amaçlanıyor. Devam eden yardım ödemelerinin 2022 yılından itibaren, yardım ödemelerinin ise 2023 ve sonrasında yapılması hedeflenmektedir. Keçiören Belediyesi’nin yardım başvuruları için belirlenen şartları taşıyan tüm vatandaşlar, kısa süre içerisinde ilgili kurumlar aracılığıyla veya elektronik ortamda başvuruda bulunabiliyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA TEK YÜREK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Keçiören Belediyesi duyuru ekranında duyurulan sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek verilecek. Ankara Keçiören’de tüm ihtiyaç sahiplerine hizmet veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, vatandaşların refah düzeyinin yükseltilmesi ve toplum hayatına katılması için birçok destek ödemesi yapıyor.

Gıda ve giyecek yardımı gibi ayni yardımların yanı sıra nakdi yardımlar da yapılmaktadır. Bu yardım talep edilerek ihtiyaç sahibi vatandaşların sosyal hayata çok daha kolay katılmaları sağlanmaktadır. Keçiören Belediyesi tarafından yapılan yardım başvurularının kabul edilebilmesi için devam eden yardım başvurusu yapılması gerekmektedir. Keçiören Belediyesi’nin ilgili birimleri ile iletişime geçerek veya online başvuru kabul edilirse online başvuru yaparak bu destekten yararlanabilirsiniz.

https://www.kecioren.bel.tr/sosyal_yardim_isleri_mudurlugu-22-mudurluk-faaliyetleri.html

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU VE SORGULAMA NASIL YAPILIR?BAŞVURU FORMU

Keçiören Belediyesi Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu Formu’ndaki tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak başvuru süreci başarılı bir şekilde tamamlanabilir. Çevrimiçi yardıma başvurmak için bu formların doldurulması gerekir. Başvuru formu ve başvuru formu, taleplerinizi Keçiören Belediyesi’nin ilgili birimlerine ileterek işlem yapmanızı sağlar.

kecioren-belediyesi-yardim-basvurusuPin
Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu

Keçiören Belediyesi’nin katkılarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların refah seviyesi yükseltilmelidir. Başvuru formunda kişisel bilgiler, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri gibi temel bilgiler yer almaktadır. Bilgilerin eksik veya hatalı olması halinde başvurular kabul edilmeyecektir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA EVDE PAKETLEME İŞİ-EN ÇOK KAZANDIRAN İŞLER

Keçiören Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

Keçiören Belediyesi’nin gıda yardımı uygulaması kapsamında ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından destek veriliyor. Gıda kolisi yardımı türlerinden biri olan gıda yardımı, Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Keçiören Belediyesi’nden gıda yardımı alma şartları şöyle:

 • Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde ikamet etmektedir.
 • Üzerinde herhangi bir tescilli mülkiyet bulunmamalıdır.
 • Ailenin herhangi bir sosyal güvencesi olmamasına veya sigortalı olmasına rağmen, evde kişi başına düşen gelir, gelir testi eşiğinin altında olmalıdır.
 • Uygunluk kriterlerini karşılayan aileler her 6 ayda bir yardım alabilir.
 • Çelişkili bilgilere sahip başvuru sahiplerinde durum tespiti raporuna göre ev ziyaretleri yapılır ve yardım sağlanır.

Gıda yardımından yararlanabilmek için Keçiören Belediyesi’nin yardım başvurusunda belirtilen tüm kriterlerin karşılanması gerekiyor. Aksi halde bu destekten faydalanmanız mümkün değildir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Keçiören Belediyesi Et Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

kecioren-belediyesi-yardim-basvurusuPin
Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu

Keçiören Belediyesi Et Yardımı Uygulaması kapsamında ihtiyaç sahibi tüm kesimlere Et Yardımı yapılıyor. Dar gelirli ailelerin et paketi desteğinden yararlanabilmesi için çeşitli kriterler hedefleniyor. Keçiören Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Şube Müdürlüğü’nün yardımlarıyla vatandaşlara erzak yardımı yapılıyor.

Keçiören Belediyesi tarafından sunulan Et Paketi desteğinden yararlanma koşulları ise şöyle:

 • Keçiören Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek,
 • Ailenin sosyal güvencesinin olmaması ve sosyal güvence mevcut olsa bile kişi başına düşen gelirin yoksulluk sınırının altında olması,
 • Diğer uygunluk kriterlerinin sağlanması vb.

Keçiören Belediyesi’nin ilgili birimlerine Et Yardımı için başvuran aileler, başvuruları kabul edildikten sonra 3 ayda bir destek alabiliyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HALK SÜT YARDIMI BAŞVURU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Keçiören Belediyesi Hangi Yardımları Yapıyor?

Keçiören Belediyesi’nin yardımları kapsamında gıda yardımından giyecek yardımına, et yardımından erzak yardımına kadar birçok farklı türde yardım yapılıyor. Keçiören Belediyesi’nin yaptığı bu yardımlarla her kesimden vatandaşın refah seviyesinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Vatandaşların Keçiören Belediyesi’nin çocuklu ailelere, engellilere, yaşlılara ve ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara yönelik sosyal yardım şartlarına göre başvurması gerekiyor.

Keçiören belediyesi yardım başvurusu

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardımları kapsamında aşağıdaki yardım türleri sunulmaktadır:

 • Gıda kutusu
 • Et paketi
 • Giyim yardımı
 • Eşya yardımı
 • Bebek bezi yardımı
 • Bebek bezi – hasta yatağı – şişme yatak
 • Yeni doğan bebek paketi
 • Tekerlekli – Elektrikli Sandalye Asistanı vb.

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yıl boyunca çeşitli ödenekler de ödenmektedir. Keçiören Belediyesi’nden hibe başvurusunda bulunan vatandaşların Keçiören Belediyesi sınırları içinde ikamet etmesi ve hibe programında belirtilen tüm kriterleri taşıması gerekmektedir.

“Keçiören Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Şartları Nelerdir? 2024” üzerine 2 yorum
 1. Bende yardım almak istiyorum ihtiyacım var yetişemiyorum artık 8 aylık bebeğim var yetişemiyorum bez parası neredese cebimde bulamiyorum eşim çalışıyordu bir haftadır işte çıktı

  Yanıtla
Yorum yapın