Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Talebi, Gıda Yardımı, Gıda Yardımı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başvuru Formu detayları için yazımızı inceleyiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Kampanya Yardım Kartı, Gıda Yardımı, İkmal Yardımı, Doğalgaz Yardımı, Yardım Kutusu tüm detaylar için yazımıza bakınız.

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulaması 2023; Sosyal yardım konusunda kendi alanında bir ilki gerçekleştiren Ankara Belediyesi, yardım kampanyasının başvuru, değerlendirme ve sorgulama aşamasının tamamını online platformlara taşıyan ilk belediye olma özelliğini taşıyor. Sosyal yardım dairesi aracılığıyla.

Ankara Belediyesi’nin yardım taleplerini tamamen dijital sisteme geçirmesi, özellikle pandemi döneminde yardım taleplerini iletmek isteyen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA TEK YÜREK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Ankara Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Ankara Belediye Başkanı tarafından başlatılan 100 milyon TL’lik yeni destek kampanyası kapsamında pandemi nedeniyle ekonomik zorluk yaşayanlara yardım yapılacak. Süreç içerisinde işini kaybeden esnaf veya sektör çalışanlarına yönelik bu yardımlarla 232.351 aileye 100 milyon TL tutarında yardım yapılmış olup, yapılan başvurularla mevcut sayı her geçen gün artmaktadır. Ankara Belediyesi’nin pandemi dönemine farkındalık yaratma sosyal yardımları kapsamında 112 bin 785 ailenin Başkent kartına 400 TL yatırılarak 45 milyon 114 bin TL ulaşım sağlandı.

İhtiyaç sahibi ailelerin sadece pandemi dönemi için değil, genel yaşam koşulları için de temel ihtiyaçlarını karşılayan Ankara Belediyesi, bu kapsamda gıda ve temizlik malzemelerinin yanı sıra maddi yardım da yapıyor. Söz konusu yardımın bütçesi kişilerin yerleşim bölgelerine göre değişmekte olup, ailelerin durumuna göre yılda 2-3 defaya kadar yardım tekrarlanabilmektedir.

Nakdi yardım dışında, ilgili başvuru formu ve Ankara Belediyesi belgelerinin ibrazı ile alınabilecek diğer yardımlar kısaca şöyledir:

 • Sosyal yardım dairesinden ihtiyaç sahiplerine giyecek ve ayni yardım dağıtımı,
 • Üreticiden satın alınan ürünün ücretsiz dağıtımı,
 • Şehit ve gazi aileleri, karantina dönemindekiler, sağlık çalışanları, engelliler ve 65 yaş üstü için düzenli gıda yardımı,
 • Sıcak yemekler, çorba ve günlük rulo dağıtımı,
 • Elver kampanyasının bir parçası olarak muhtaç insanların hesaplarına para yatırmak,
 • Pandemiden etkilenmesi muhtemel çeşitli meslek gruplarına market alışverişi yardım kartları dağıtıldı.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle eğitim bursları için de çalışmalar yapılıyor ve ekonomik yetersizlik nedeniyle YKS 2023 başvurusunu yapamayanların başvuru ücretini belediye ödedi.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir yardım FormuPin
Ankara Büyükşehir yardım Formu

Gıda yardımı veya nakdi yardım talebinde bulunmak isteyenlerin Ankara Belediyesi’ne yardım başvurusunda bulunabilmesi için taşıması gereken genel şartlar şunlardır:

 • Ankara il sınırları içinde ikamet eden
 • Hanehalkı gelirinin TÜİK tarafından açıklanan yoksulluk sınırını aşmaması
 • Yardım isteyen kişinin komisyon tarafından adresinde yapılan inceleme sonucunda puanının 100 ve üzeri olarak belirlenmesi
 • Kişi akaryakıt desteğine başvurmuş ise, adreste doğal gaz tüketimi olmayacaktır.

Başvurulacak yardım, pandemi döneminin zorluklarından kaynaklanan sebeplerden kaynaklanıyorsa, belediye idaresi başvuru sahibinden aşağıdaki şartları sağlamasını ister:

 • Haneden sadece bir kişi başvurmuş,
 • 65 yaşında olmak, engellilik nedeniyle yaşlılık ve bakım parası almamak,
 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden yardım almamak,
 • Hanede memur, kamu çalışanı, emekli ve sigortalı çalışanı veya BAĞKUR ile ilişkili kişi bulunmadığı,
 • Kişinin sığır yetiştiricisi veya çiftçi olması halinde Tarım ve Orman Bakanlığı desteklerinden yararlanamayacakları,
 • Covid-19 nedeniyle kapalı olup kısa çalışma ödeneği veya kredi desteği alamamaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA EVDE PAKETLEME İŞİ-EN ÇOK KAZANDIRAN İŞLER

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım başvurusunda bulunanlar ile gıda, yakacak veya yardım için nakit ödeme başvurusunda bulunanların, tüm ailenin nüfus cüzdanı ve fotokopileri, okul tarafından verilen yoksulluk belgesi ile Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir. asıl, Adrese dayalı aile bildirim formu. Yetkililer kişiye formu doldurması talimatını verecektir ve doldurulan formun belgelere ek olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Belediye, sosyal yardım başvurusunda bulunan vatandaşların erişimini kolaylaştırmak için başvuru yeri sayısını 3’ten 13’e çıkarırken, mevcut liste aşağıdaki gibi genişletilecektir:

 • Akjurt AYM,
 • Anayasa Mahkemesi Altındağ,
 • Arap AYM,
 • Bala gençlik merkezi,
 • Gençlik merkezi Elmadağ,
 • Kahramankasan AYM,
 • Kızılcahamam Gençlik Merkezi,
 • Kuşcağız AYM,
 • Mamak gençlik merkezi,
 • Ortapınar Yenikent Gençlik Merkezi,
 • Yahyalar AYM,
 • Ayaş AYM,
 • Kalecik AYM.

Ankara Belediyesi Yardım Başvurusu 2023 yılında online olarak da yapılabilecek olup, bunun için vatandaşların https://socialhizmetler.ankara.bel.tr linkine tıklayarak kimlik, adres ve iletişim bilgilerini vermeleri gerekmektedir. Bu ön başvurunun ardından SMS ile onay kodu alan vatandaşlar, soru sormadan yemek, yakıt, Başkent Kart gibi çeşitli alanlarda yardım alabiliyor. Online başvuru yapan vatandaşlardan herhangi bir ek belge istenmemekle birlikte sınavlar sonucunda onay mesajının gelmesi maksimum 1 haftayı bulmaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SOSYAL YARDIM KARTI-MARKET YARDIM KARTI BAŞVURUSU

E-Devletten Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardım başvurusuPin
Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardım başvurusu

Birçok aileye sosyal yardım destekleri sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi e-devlet yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/ linkine tıklayınız başvurabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TÜRKİYE DİYANET VAKFI YARDIM TALEP FORMU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Hibe kategorisi için belediyenin resmi internet sitesindeki linke tıklayarak veya Mavi Masa internet sitesine giriş yaparak ilgili başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Ankara Belediyesi Teşvik Başvuru Formu doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Forma girilecek bilgiler kontrol edildikten sonra yardım talebiniz kontrol edilecektir.

Ankara Belediyesi Teşvik Başvuru Formu >>>> https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1

Ankara Başkent Kart Başvuru Formu >>>> https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru

Ankara İl Hükümeti Satın Alma Kartı Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra yetkililer tarafından kontrol edilerek tarafınıza bilgi verilecektir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GIDA VE PARA YARDIMI BAŞVURUSU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

E-devlet sistemi ile entegre bir şekilde hizmet veren Ankara Belediyesi, dileyen vatandaşların bu sistem üzerinden hem başvuruda bulunmasını hem de başvuru sonucunu sorgulamasını sağlıyor. Başvuru onaylandıktan sonra gıda kolileri ilk yardım dağıtım birimine teslim edilir ve işlem talebi için TC kimlik numarası ile e-devlet sistemine giriş yapılması gerekir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Başvuru yapmak veya başvuru süreci hakkında bilgi almak isteyenler, gıda paketi ve nakit yardımı için Ankara Belediyesi 0312) 322 11 33 numaralı telefonu, sıcak su için 0530 010 07 50 numaralı hattı veya 153 numaralı Çağrı hattını arayarak yetkililere ulaşabilirler. yemek yardımı.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HİM BAŞVURU-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım İletişim Numarası

Ayrıca mahalle yardımı başvurusunda bulunmak ve Ankara Belediyesi Sosyal Yardım Bürolarına başvurmak için: Keçiören şubesi için (0312) 322 11 33, Sincan şubesi için (0312) 276 22 31, Altındağ Çubuk Şubesi için (0312) 837 99 29 Şube Bunun için (0312) 348 44 84 numaralı telefonların aranması yeterlidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Ankara Belediyesi’nin “Hayırların Başkenti” sloganıyla yaptığı yardımın büyük bölümünü gıda ve temizlik malzemeleri oluşturuyor. Yiyecek açısından topluluk, onun yardımıyla her yıl ortalama 160.000 haneye ulaşıyor. Ayrıca Corona virüs salgını nedeniyle ayrı bir sınıflandırmada değerlendirilen ve son dönemde hız kazanan gıda paketi yardımları, işini kaybedenlere temel gıda ihtiyaçlarının ulaştırılmasını sağlayacak ve kampanya kapsamında 30 bin aileye gıda kolisi ulaştırıldı. öncelikle Altındağ’daki dağılım.

Ankara Valiliği ekipleri tarafından her gün 18.000 ihtiyaç sahibi aileye 80.000 adet ekmek dağıtılmakta olup, Ankara Valiliği’nden yardım isteyenlerin bu dağıtım listesine dahil edilmesi mümkündür.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Ankara Belediyesi Ankara Gıda Yardımı Başvuru Destek Hattı ALO 153 Mavi Masayı arayabilir veya Dar Gelirli Vatandaşlar için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 Gıda Yardımı Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Çalışmayan ve işten çıkarılan maddi durumu kötü kişilere gıda yardımı başvurusunda bulunulduktan sonra, belediye yetkililerince uygun görülen kişinin ikamet adresine gıda paketi teslim edilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi, Ankara il sınırları içinde yaşayan dar gelirli vatandaşların donmaması için başlattığı akaryakıt yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları dondan korumak için başlattığı doğalgaz yardımı, 4 ay boyunca her ay Başkent Kart hesaplarına nakit olarak ödenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğal Gaz Teşvik Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra gerekli incelemeler sonucunda uygun bulunanlara her yıl düzenli olarak akaryakıt desteği verilecek. Kış Kış Destek paketi kapsamında sosyal yardım alanlara toplam 2150 TL doğal gaz yardımı ödenecek.

Ankara Doğal Gaz Yardımı Başvurusu için https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1 linkine tıklayarak hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB HALK SÜT BAŞVURUSU VE SORGULAMA-BAŞVURU FORMU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Bu dönemde Ankara Belediyesi, salgın nedeniyle 15 günlük karantinada olan kişilere kahvaltı ve akşam yemeği gönderiyor. 65 yaş üstü, yardıma muhtaç engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları ile salgın döneminde işsiz olanlara da iki öğün yemek verilecek.

Gıda yardımı kapsamında yer alan ancak öğrenci desteği ağırlıklı olan Ankara halkına yönelik bir diğer sosyal yardım türü de sıcak çorba dağıtımıdır.OSTİM metro istasyonunda, ODTÜ’de, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde, Hacettepe ve Gazi Üniversiteleri.

Halihazırda birçok aileye başvuru yapmadan soğan ve patatesi ücretsiz dağıtarak hem halka gıda sağlayan hem de çiftçilere maddi destek sağlayan belediye, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da süt dağıtabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Başkent Kart Yardım BaşvurusuPin
Başkent Kart Yardım Başvurusu

Pandemi yardımlarıyla dikkat çeken ve örnek gösterilen belediyelerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, çöpe atma sürecinde 5’er gıda paketi dağıtan simit satıcılarına da 500 TL nakdi yardımda bulunuyor. Ayrıca maddi destek kapsamında AŞTİ’de çalışan taksicilerden belirli dönemlerde ardiye ve durak ücreti alınmıyor.

Alkol ve tütün ürünleri dışında pazardaki tüm alışverişlerde kullanılabilecek bir maddi yardım olan Ankara Belediyesi Yardım Kart, salgın nedeniyle geçici işsiz kalan vatandaşların 500 liraya alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Taksiciler, berberler, berberler ve müzisyenler gibi meslek grupları da bu karttan faydalanabiliyor ve yardım kartı ile su faturaları da ödenebiliyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KIZILAY YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardımı Almak İstiyorum

Ankara Belediyesi’nden destek almak istiyorum diyorsanız Belediye resmi internet sitesi “https://socialhizmetler.ankara.bel.tr”den destek alabilirsiniz. adresinden kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Yardım başvurusunda bulunduktan sonra belediye tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra size yardımcı olunacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart

Ankara Belediyesi Devlet Yardım Kartı almak isteyen birçok kişinin, Yardım Kartı talep etmesi gerekmektedir. Ankara Belediyesi’nden gıda yardımı ve nakdi yardım alan birçok kişi, Ankara Belediyesi’nin düzenlediği yardım kartına yatırılıyor.

İhtiyaç sahibi ailelerin sıkılmadan alışveriş yapmalarını sağlayan yardım kartı başvurusu, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya belediyeye başvurarak yapılabiliyor.

Ankara Başkent Kart başvurusu için Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekmektedir. Sermaye sosyal yardım kartı, doğrulamanın ardından uygun bulunanlara gönderilecektir. Tüm market ve bakkallarda geçerli olan başkent kart ile market alışverişi yapma imkanına sahipsiniz.

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak Ankara Başkent Kart Başvuru Formu’na başvurabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PARA YARDIMI NASIL ALINIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketinde Neler Var

Ankara Belediyesi’nden gıda yardımı almak isteyen birçok kişi, gıda kolilerinin içinde ne olduğunu merak ediyor. Ankara Belediyesi’nin yardım kolilerinde temel gıda maddeleri bulunuyor. Yardım kolilerinde bulunan yiyeceklerin kuru fasulye, nohut, bulgur, pirinç, mercimek gibi bakliyatlar veya makarna, salça, yağ, un olduğu belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Alışveriş Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

Ankara Belediyesi Yardımcı Kart alan kişiler diledikleri marketlerde bu kartları çıkarma imkanına sahiptir. Belediye ile market arasında yapılan anlaşmaya göre sosyal yardım kartları tüm büyük dükkan ve marketlerde geçerlidir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kampanyası

Ankara Belediyesi Ramazan ayından bu yana pandemi döneminde yaptığı yardımların ikinci fazına da geçti ve Elver kampanyası daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşıyor. 100, 200, 500, 1000 TL gibi farklı bütçelerde bağışta bulunan vatandaşlar tarafından isimleri açıklanmak kaydıyla bu gönüllü bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. anonim kalması şartıyla. Yardımdan 1000 TL alan ihtiyaç sahipleri yeniden yardım başvurusunda bulunamazken, kampanyadan yararlanmak isteyenlerin nakdi yardımın yatırılabileceği bir IBAN numarasına sahip olmaları zorunludur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Ankara Belediyesi maddi yardım sağlıyor mu ve Ankara Belediyesi’nden nasıl yardım alınır sorusuna cevap vermek için Belediye maddi yardım sağlıyor ancak nakit ödemeler bir sosyal yardım kartı olan sermaye kartına yatırılıyor.

Daha önce sosyal yardım alan kişilere Ankara Belediyesi Mali Yardım 500 TL ve Ankara Belediyesi Mali Yardım 1000 TL nakit olarak ödenirken, şimdi sermaye kartı hesabına yatırılıyor. Belediyeden sağlanan mali destek nakit olarak ödenemez. Ancak, herhangi bir marketten yiyecek alışverişi yapmak için kullanabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÖĞRENCİ PARA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TÜM DETAYLARIYLA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

ankara-buyuksehir-belediyesi-yardim-basvurusu-Pin
Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Belediyesi’ne periyodik olarak başvuran ve isimleri muhtarlarca belirlenen kişilere Ramazan ayında gıda kolisi ve bakkal kolisi dağıtılıyor.

Ramazan ayı öncesi hazırlanan yardım paketleri yetkililer tarafından verilen adrese teslim ediliyor. Ramazan Paketi Yardım Talepleriniz için Ankara Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Mavi Masa Hattını arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Adres Değişikliği Nasıl Yapılır

Ankara Belediyesi’nden hibe başvurusunda bulunarak sosyal yardım alan kişilerin evlerine ulaştırılan tüm yardımlar, doğru adres bilgilerine göre teslim edilecek. Ankara il sınırları içinde ikamet eden ve sosyal yardım alan kişiler, ALO 153’ü arayarak veya Ankara Sosyal Yardım Merkezleri’ne başvurarak adres değiştirebilirler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi

Adres: Osmanlı İş Merkezi
Yeni Etlik Caddesi No: 103
Etlik-Keçiören/ANKARA
Telefon: (0312) 322 11 33
(0312) 322 45 47

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Telefon Numarası

Ankara Belediye Yönetimi Yardım Talebi sonucunu öğrenmek veya Ankara Belediyesi Hükümeti Yardım Talebi hakkında bilgi almak için öncelikle ALO 153 numaralı çözüm bankosunu arayabilir veya Ankara Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Ne Zaman Dağıtılacak

Ankara Belediyesi Yardım Kartı, Gıda Yardımı ve Gıda Yardımı her ay mahalle ekipleri tarafından dağıtılmaktadır. Gıda paketi yardımı alanlar için Ramazan ayı öncesi ve Kurban Bayramı öncesi yardım paketleri yapılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hibe başvurusu onaylandıktan sonra başvuru ortalama 2 hafta içinde işleme alınıyor. Ankara Belediyesi Sosyal Yardım Kartı bakiyesi her ayın ilk 2 haftası içinde ödenir.

Bu yazımda sizlere Ankara Büyükşehir Belediyesi Teşvik Uygulaması hakkında bilgi vermeye çalıştım. Ankara Büyükşehir Belediyesi Teşvik Başvurusu ve Ankara Belediye Devleti Teşvik Talebi ile ilgili sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yapın