Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024

Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? 2023; Deprem, sel, su baskını, gıda yardımı, çadır yardımı, giyecek yardımı vb. doğal afetlerde doğal afetlerden etkilenen ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunur. Kızılay Yardım Yapıyor; Ülkemizde yaşayan yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımıza da birçok yardım sunmaktadır.

81 ilde şubesi bulunan Kızılay; Gıda Yardımı, Nakdi Yardımı, Çocuk Oyuncak Yardımı, Aşevi Yardımı, Huzurevi Yardımı, Kurbanlık Bağışları vb. yardımlarınızla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza umut oluyor.

Yurt genelinde 8 öğrenci yurdu ve 5 giyim merkezi bulunan Kızılay’da evsizler ve sokakta yaşayanlar evlerinde kalabiliyor.

Kızılay, ihtiyaç sahiplerine Kızılaykart adı verilen sosyal yardım kartı da dağıtıyor; Böylece yoksul vatandaşların bu kartlar sayesinde marketlerde alışveriş yapmasına olanak sağlıyor.

Bu yazıda Kızılay Yardımına nasıl başvurulur? Kızılay hangi yardımları sağlıyor? vb. Konuyla ilgili en sık sorulan soruları yanıtlamaya ve sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

TAVSİYE İÇERİK ➔ YEŞİL KARTLILARA DEVLET VE PARA YARDIMI BAŞVURULARI

Kızılay Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kızılay’ın en önemli araçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Finansal yardım
 • Giyim yardımı
 • Barınma yardımı
 • Gıda ve İkmal Yardımı
 • Ev aletleri ve mobilya konusunda yardım
 • Aşevi yardımı
 • Çocuklar için oyuncak yardımı
 • Mama ve bebek bezi yardımı
 • Kızılaykart sosyal destek kartı desteği
 • Öğrencilere yurt yardımı
 • Yaşlılara huzurevi yardımı


Kızılay; Yaşlı ve evsiz vatandaşların bağlı huzurevlerinde kalmalarına, evsiz ve yoksul çocukların eğitimleri süresince kolej yurtlarında kalmalarına yardımcı olur.

Kızılay aşevlerine giden ihtiyaç sahipleri burada temiz ve sağlıklı ev yemekleri yiyebiliyor.

Zaman zaman ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına oyuncak dağıtan Kızılay; Yoksul vatandaşlarımızı giyim yardımları, ev aletleri ve mobilya yardımlarıyla koruyor.

Kızılay, sadece ülkemizin vatandaşlarına değil, afetlere maruz kalanlara, başka ülkelerdeki mülteci ve sığınmacılara da yardım etmekte; Kurban Bayramı öncesi fakir vatandaşlarımıza et dağıtıyor.

Kızılay; Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit etmeyi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yiyecek ve erzak içeren yardım kolileri dağıtmayı da unutmuyor.

Makarna, bulgur, erişte, mercimek, pirinç, yağ ve salça gibi malzemeler için gıda ve gıda paketleri; Kızılay yetkilileri tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların konut adreslerine ulaştırılıyor.

Kızılay kaynakları ve hangi kaynaklardan yararlanabileceğiniz hakkında detaylı bilgi için https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/sosyal-hizmetler linkine tıklayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KIZILAY PARA YARDIMI NASIL ALINIR? BAŞVURU FORMU

Asgari Geçim Yardımı

Asgari geçim indirimi, mali destek olarak aylık olarak ödenir. İşi ve geliri olmayan insanlara verilir.

Kızılay Gıda Yardımı

Temel ihtiyaç maddelerini içeren sarf malzemeleri ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi olarak dağıtılmaktadır. Mutfak giderlerinin karşılanmasında kullanılan Kızılay Gıda Yardımı, Kızılay Yardımı’na başvuran veya düzenli olarak Kızılay Yardımı alan ailelerin evlerine kadar ulaştırılmaktadır.

Kadın Doğum Yardımı


Yeni doğan bebekleri ve annelerini desteklemek için bebek bezi ve mama yardımı yapılmaktadır.

Giyim Yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik giyim yardımı, tatillerde ve okulların açık olduğu dönemlerde çocuklara ve ailelerine yapılıyor. Okul müdürü, okul yönetimi ve ailelerin isteği üzerine verilir.

Afet ve Acil Yardım

Afet ve acil durumlardan etkilenen ailelere ulusal ve yerel düzeyde yapılan sosyal yardımdır. Afet bölgesindeki insanlara her türlü sosyal yardım yapılır.

Ev Yardımı

Kızılay Barınağı, kötü koşullarda yaşayan ve evleri oturulamaz hale gelen ailelere destek oluyor. Ayrıca evin kalan kirasını ödemeyen kişilere barınma yardımı yapılır.

Eğitim Yardımı

Okula başlayan ancak kırtasiye ve okul kıyafeti alamayan öğrencilere Kızılay Eğitim Yardımı yapılmaktadır. Ayakkabı bursu, Kızılay tarafından belirlenen öğrencilere belirli sürelerle verilmektedir.

Sağlık Yardımı

Kızılay Sağlık Yardımı, hastalık sırasında hastane faturalarını ödemekte zorlanan ve SGK sigortası olmayan kişilere verilen destektir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE BAKIM PARASI HANGİ SEBEPLERDEN DOLAYI KESİLİR?

Kızılay Ramazan Ayı Yardımı Başvurusu

Kızılay Aylık Yardımı Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, gıda yardımı ve nakdi yardım şeklinde yapılan yardımlardır. Kızılay bu yardımı Ramazan ayı boyunca yapılan başvurular sonucunda uygun bulunan ailelere sağlamaktadır.

Ramazan ayına girmeden Kızılay Ramazan Yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB SOSYAL YARDIM KARTI NASIL ALINIR? SOSYAL KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kızılay Yardım Başvurusunu Kimlere Yapabilir

Türk Kızılayı, Kızılay’dan kimler yardım alıyor sorusuna cevap vermek için ülke genelinde maddi sıkıntı yaşayan ve kötü koşullarda yaşayan insanlara ulaşmak istiyor. Kızılay’ın yardımlarından yararlanmak için;

 • Sosyal güvenlik yok
 • Geliri olmayan insanlar
 • Yaşlılar ve Kadınlar,
 • Engelli insanlar
 • Kronik hastalar
 • Fakir
 • İşsiz ve iş kaybı
 • Mülteciler/sığınmacılar
 • Afetten etkilenenler
 • Evsizler ve kiracılar
 • Yetimler ve yetimler,
 • Sokak sakinleri
 • Fakir öğrenciler okula gidiyor
 • Gazi/şehit yakınları
 • Suçlu/Aile Üyesi
 • Sosyal dışlanmaya maruz kalan kişiler
 • Şiddet kurbanları
 • Tarımda mevsimlik işçiler,

TAVSİYE İÇERİK ➔ E-DEVLET ÜZERİNDEN KURBAN BAYRAMI YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kızılay Yardım Başvuru Şartları

YouTube video

Kızılay Yardımı alma şartları nelerdir sorusuna cevap verebilmek için hane gelirinin Kızılay Yardımı alabilmek için asgari ücretin 3/2’sinden az olması gerekmektedir. Hanede yaşayan kişi sayısının haneye düşen gelire bölünmesi ile elde edilen gelir, hane başına düşen gelirdir.

Kızılay Yardımına başvurmanın bir diğer şartı da ihtiyaç sahibi aile olmak ve zor koşullarda yaşamaktır. Sosyal güvencesi olmayan ve çalışmayan kişiler Kızılay Yardımına başvurabilirler.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SED YARDIMI NEDEN YATMADI? TÜM DETAYLARIYLA

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Yardımına başvurmak isteyenler; Yaşadıkları ildeki Kızılay temsilciliğine başvurarak başvurularını buradan yapabilirler. Kızılay’ın 81 ilde şubesi bulunmaktadır.

Kızılay; Ayrıca çağrı merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahibi veya afet mağduru vatandaşların yardım taleplerini alıyor.

ALO168 çağrı merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahipleri Kızılay Yardımı başvurusunda bulunabiliyor ve Kızılay Yardımı hakkında detaylı bilgi alabiliyor. ALO168 hattı üzerinden yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir.

Kızılay Yardımına başvurmak isterseniz Kızılay Ofislerine gidebilir veya Kızılay Yardım Başvuru Formu’nu doldurabilirsiniz.

Kızılay Yardım Talebi için ayrıca ALO 168 numaralı hattı arayabilir veya sosyal medya hesapları üzerinden Kızılay temsilcisine ulaşabilirsiniz.

https://www.kizilay.org.tr/Iletisim Kızılay Yardım Başvuru linkine tıkladıktan sonra başvuru sayfasındaki bilgileri doldurup, başvurunun Neden bölümünde ihtiyaç sahibini belirtebilirsiniz.

Kızılay Yardım Talebi için WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için Kızılay WhatsApp hattı linkine tıklayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

İhtiyaç sahipleri, ön başvurularını Kızılay’ın resmi internet sitesi üzerinden de yapabilirler. Ön başvurularınız için https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/sosyal-hizmetler linkine tıklayabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ DİĞER AİLE YARDIMI NEDİR? NASIL BAŞVURULUR?

Kızılay Yardım Başvuru Formu

Kızılay Kaynakları’na başvurmak için Kızılay ofislerine gidecek kişilerin başvuru sırasında başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

Bu form insanlara bazı sorular sorar.

Bireyler meslekleri, aylık gelirleri, aylık giderleri, hanede sorumlu oldukları kişi sayısı, hanedeki çalışan sayısı, adres ve iletişim bilgileri, mal beyanları, banka hesap bilgileri gibi sorulara cevap vermek zorundadır.

Kızılay’dan yardım almak isteyen tüm ihtiyaç sahiplerinin yardım taleplerini kabul ederken bu soruları eksiksiz cevaplamaları çok önemlidir.

Formda, başvurana ek olarak, başvuranın hanehalkı üyelerine yönelik sorular da yer almaktadır.

Kızılay; Bu sorularla başvuranların muhtaç ve muhtaç olup olmadığını tespit eder.

hak sahipleri tarafından formda verilen bilgilerin doğru olup olmadığı; Kızılay tarafından araştırılıyor.

İhtiyaç ve sıkıntı içinde olduğu tespit edilenler; talep edilen yardımdan faydalanabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PARA YARDIMI YAPAN DERNEKLER, VAKIFLAR VE HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum Başvuru Formu

Kızılay’dan yardım almak isterseniz kolayca başvuru formu doldurabilir veya WhatsApp destek hattı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Kızılay Yardımcı Başvurusu tamamlandıktan sonra tüm başvurular değerlendirilecek ve incelenecektir. Kızılay Yardım Talebi sonucu 15 gün içerisinde kesinleşecek ve tarafınıza bilgi verilecektir.

Kızılay Yardım Talep Formu doldurulduktan sonra sizden telefonla bazı evraklar istenebilir. Ev adresini ve ihtiyaç belgesini e-devlet üzerinden iletebilirsiniz.

Kızılay Yardımı’na online başvuru yapmak için Kızılay Yardımı Başvuru Formu’nu doldurmanız gerekmektedir. Kızılay Yardım Talep Formu’nu doldururken sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir.

Kızılay’dan yardım almak istiyorsanız https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Kızılay Yardım Talep Formunu doldururken aşağıdaki şekilde doldurmayı unutmayınız.

 • Başvuru noktanız yurt içindir
 • T.C Kimlik numaranız
 • Başvuranın adı ve soyadı
 • Senin doğum tarihin
 • Cinsiyet
 • E-posta adresi
 • Varsa cep telefonu ve ev telefonu
 • Senin şehirin
 • Senin ilçen
 • Başvuru nedeni


Kızılay Yardım Talep Formu’nu doldururken açıklama bölümünde talebinizin nedenini belirtmeniz gerekmektedir. Varsa, dosya olarak bir yoksulluk sertifikası da ekleyebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PARA YARDIMI NASIL ALINIR?

Kızılay Yardım Başvurusu Linki

Kızılay Yardımı’na başvurmak için resmi internet sitesi üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Kızılay Yardım Başvurusu linki https://www.kizilay.org.tr/Iletisim. Artık bu link üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

e-devlet kızılay yardım başvurusuPin
e-devlet kızılay yardım başvurusu

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu 2023; Gıda, para, bakkaliye ve sosyal yardım ödemeleri Kızılay tarafından yapılıyor. İhtiyaç sahibi dar gelirli ailelere düzenli olarak maddi yardım ve gıda yardımı yapan Kızılay E-Devlet Yardımlarına başvurabilir veya Kızılay Yardımları için ALO 168’i arayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu e-devlet başvuru ekranında yer alan başvuru formunu doldurmanız veya Kızılay resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Başvuru formu için bu linke tıklayabilirsiniz https://www.kizilay.org.tr/Iletisim.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Kızılay Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kızılay kaynakları hakkında detaylı bilgi almak ve ön başvuru işlemlerinizi tamamlamak için Kızılay ALO168 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Ayrıca bu numarayı arayabilir ve mevcut başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ İBB BEYAZ MASA SOSYAL YARDIM KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?BAŞVURU SORGULAMA

Kızılay Yardım Başvuru Sorgulama

e-devlet kızılay yardım başvurusu sorgulamaPin
e-devlet kızılay yardım başvurusu sorgulama

Kızılay’a zamanında yardım için başvuran ihtiyaç sahipleri; Başvurularının sonucunu öğrenmek isterlerse başvurdukları Kızılay temsilcisini arayabilir veya görebilirler.

Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi’ni de arayabilirsiniz.

Başvuru sonuçları, yardım başvurusunda belirten ihtiyaç sahiplerinin telefonlarına da SMS ile gönderilmektedir.

Kızılay yardımlarına e-devlet üzerinden başvuru yapılamamaktadır ve e-devlet üzerinden başvuru işlemi şu anda yapılamamaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÖĞRENCİ PARA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TÜM DETAYLARIYLA

Kızılay Yardım Başvurusu Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Kızılay’ın yardım talebi sonucunu öğrenmek için ALO 168 numaralı Kızılay’ı arayabilir veya resmi adresten https://www.kizilay.org.tr/Iletisim formunu doldurarak talep sonucunu öğrenebilirsiniz. web sitesi

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Kızılay Yardım Başvurusu için Gerekli Belgeler

Kızılay’dan yardım almak isteyenlerin ikamet ettikleri Kızılay şubesine ibraz etmeleri gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

Bu belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İkamet belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ev kira kontratı
 • Hanehalkı üyelerinin servet beyanlarına ilişkin belgeler
 • Hanehalkı üyeleri için gelir belgesi veya SGK’dan gelir belgesi alınması
 • Hanehalkı üyelerinin TC kimliklerinin aslı ve fotokopisi
 • Okul müdüründen alınabilecek yoksulluk belgesi
 • Başvuru sahibinin TC kimlik kartının aslı ve fotokopisi
 • İlave dökümanlar


**İhtiyacı olanların ek belge sunması istenebilir. Örneğin; Dul kadınların ölen eşlerinden bir ölüm belgesi almaları gerekir.

Öğrenci çocukları için kırtasiye ve eğitim yardımı almak isteyenlerden öğrenci çocukları için öğrenci belgesi; En az %40 engeli bulunan ve engeli nedeniyle çalışamayan çocukların 2023 engelli kartı ibraz etmesi gerekmektedir.

İbraz edilecek evraklar hakkında detaylı bilgi için ALO168 ÇAĞRI Merkezini arayabilirsiniz.

Kızılay Yardımları Kimlere Verilir?

Kızılay; Afetzede vatandaşlarımız için Çadır Yardımı, Giyim Yardımı, Nakdi Yardım, Gıda Yardımı, Barınma Yardımı vb. Sadece yardım sunmakla kalmaz.

Kızılay; Öncelikli olarak ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlarımıza, yani evinde sigortalı çalışanı olmayan veya düzenli bir geliri olmayan vatandaşlarımıza yardım sağlamaktadır.

gıda yardımı, giyecek yardımı, eşya yardımı vb. AIDS; Ayrıca yoksulluk sınırının altında yaşayanlara, yani hane başına aylık geliri mevcut asgari ücretin 1/3’ünden az olan kişilere de verilmektedir.

Bu, işsizlerin yanı sıra yoksulluk sınırının altındaki kişilerin de Kızılay yardımına başvurabileceği anlamına geliyor.

Kimlere Kızılay Yardımı yapıldığını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • İşsiz ve işsiz vatandaşlar
 • Yoksulluk sınırının altında yaşayan vatandaşlar
 • Engellilik derecesi en az %40 olan engelli kişiler
 • Kronik hastalar
 • Dul ve yetimler
 • Muhtaç asker, şehit ve gazi aileleri
 • Mülteciler ve sığınmacılar
 • 65 yaş ve üzeri herhangi bir geliri olmayan evsiz yaşlılar
 • Evsizler ve evsizler
 • Tarımda mevsimlik işçiler
 • Uyuşturucu bağımlıları
 • Şiddet kurbanları
 • Afet Vatandaşları
 • Sokakta yaşayanlar ve sokakta çalışanlar
 • Öğrenciler


*** Kızılay’dan yetim, kimsesiz, yoksul ve muhtaçlara yönelik maddi yardım, gıda yardımı vb. Yardımlardan yararlanabilmeleri için, kendilerinin ve hane halkının kayıtlı gelir getirici varlıklarının (araba, kamyon vb.) veya gelir getirici mülklerinin (ev, arsa, tarla vb.) bulunmaması gerekir.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar?

www.kizilay.org.tr yardım başvurusu sorgulamaPin
www.kizilay.org.tr yardım başvurusu sorgulama

Kızılay; Özellikle Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine nakdi yardımda bulunuyor.

Kızılay’ın Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde yoksul vatandaşlara yaptığı yardım miktarı; Başvuru sahibinin ihtiyaçlarına ve hanedeki kişi sayısına bağlı olarak değişebilir.

İhtiyacı olanlara 600 TL, 700 TL, 800 TL vb. Farklı miktarlarda para bağışlanabilir.

Ailedeki kişi sayısı arttıkça maddi destek miktarı da artmaktadır.

Kızılay; Ayrıca hayırseverlerin bağışladığı paraları da zaman zaman ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.

Hayırseverlerden gelen bağışlar, ihtiyaç sahiplerine nakit olarak dağıtılabileceği gibi, yoksul vatandaşların Kızılaykart adı verilen yardım kartlarına da yatırılabiliyor.

Kızılay Kart sahipleri, kartlarına yatırdıkları parayı marketlerden alışveriş, temizlik, kişisel bakım vb. alışverişlerde kullanabilirler. ürünler satın alabilirsiniz.

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay’a yapılan bağışlar genellikle bayram ve ramazan bayramlarından önce yapılmaktadır.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine zaman zaman maddi destek de sağlanabilmektedir.

İhtiyaç sahiplerine yılda 4-5 kez maddi yardım yapılabilmektedir.

İlk yardım ödemeleri genellikle başvuruların tamamlanmasından sonraki 15 ila 30 gün içinde bireylerin hesaplarına yatırılır.

Kızılay Yardım Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kızılay yardım talepleri genellikle birkaç hafta içinde tamamlanır.

Çok sayıda başvuru ile başvuruların tamamlanması bazen birkaç ayı bulabilmektedir.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay mali yardımı için ikamet ettiğiniz yerdeki Kızılay Ofisine başvurabilirsiniz.

Kızılay maddi yardım alıp alamayacağınızı öğrenmek için Kızılay ALO168 Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kızılay Yardımları Ne Zaman Dağıtılacak?

Kızılay yardımları, genellikle başvuruların tamamlanmasından sonraki 15 ila 30 gün içinde dağıtılır.

Hibeler genellikle bireylerin PTT hesaplarına yatırılır.

Gıda ve erzak yardımı, odun ve kömür yardımı, giyecek yardımı vb. yardımlar kişilerin ev adreslerine ulaştırılmaktadır.

Mali destek genellikle bayram ve ramazan tatillerinden önce ödenir.

Kızılaykart Nedir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

kizilay-yardim-basvurusuPin
Kızılay Yardım Başvurusu

Kızılaykart, Kızılay’ın yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı yardım kartının adıdır.

İhtiyaç sahipleri Kızılay ofislerine giderek kartlarına başvurabilirler.

Ön başvurular ALO168 yönetimine telefonla yapılabilir.

Kartlar, başvurusu onaylanan ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine teslim ediliyor.

Bu kartlara Kızılay tarafından periyodik olarak yardım fonları yüklenmektedir.

İhtiyaç sahipleri kartlarını kasada okutup çıkarttırabilirler.

Yardım fonları yılda 4-5 kez veya ayda bir kartlara yatırılabilir.

Bu noktada yardım parasının kişinin hesabına düzenli bir şekilde ödenip ödenmeyeceğine başvuranların muhtaçlıkları karar verir.

Bazı kişilerin hesapları her ay ödenebilirken, bazı kişilerin hesapları yılda birkaç kez ödenebilir.

Yatırılan para miktarı kişilerin ihtiyaç düzeyine göre değişebilmektedir.

Kişilerin kartlarına aylık 500 TL, 600 TL, 700 TL vb. Farklı miktarlarda para yatırılabilir.

Kızılay’dan Yardım Almak İstiyorum

Maddi zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi aileler sıklıkla “Kızılay’dan yardım istiyorum” sorusunu soruyor. Bünyesinde bulundurduğu çok sayıda sosyal yardım kuruluşu ile binlerce aileye aile yardımı sağlayan Kızılay, bu alandaki öncü yardım kuruluşlarından biridir.

Kızılay’dan yardım almak istiyorsanız Kızılay Yardım Talep Formu’nu doldurmanız gerekmektedir. Kızılay Yardım Başvurusu’nu Kızılay ofislerinden şahsen veya online olarak doldurabilirsiniz. Ayrıca 168’den Kızılay Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kızılay Yardımına başvurmak istiyorum diyorsanız, SGK ve gelirinizin olmaması gerekmektedir. Zor durumdaki ailelere yardım eden Kızılay, onlara yiyecek ve para yardımı yapıyor.

Bu yazımızda Kızılay’ın yardım talebinin detaylarını sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Siz de Kızılay desteği alıyorsanız veya başvurmayı düşünüyorsanız; Bu konudaki tüm soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi siz değerli okurlarımızla paylaşabilirsiniz. Bu yazımda sizlere İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Kızılay Yardım Başvurusu nasıl yapılır, Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ve Kızılay Yardım Başvuru Formu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım.

“Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır? 2024” üzerine bir yorum
 1. Ben epleks hastasıyım yüksek ilaç içiyorum tansiyon var sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi ilkokul öğrenci 3 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğu bebek bezi ve lslak medil beglem yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden gıda ve temizlik yardım edin. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  Yanıtla
Yorum yapın