Adim-Para-Nasil-Para-Kazanilir-cevap

Adım Para ile Nasıl Para Kazanılır? Tüm Detaylarıyla-2024

Adım Para ile Nasıl Para Kazanılır? 2023 Tüm Detaylarıyla; Adım adım nasıl para kazanılacağını sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. İşte ...

yuklu-miktarda-para-nasil-bulunur

Parayı Nasıl Bulurum? Sorusuna Etkileyici Çözümler-2024

Parayı Nasıl Bulurum 2023 Parayı Nasıl Bulurum? Sorusuna Etkileyici Çözümler Nasıl para bulurum ve öğrenciysem nasıl para bulurum gibi detaylı ...

Bedava-Para-Kazanma

1 Saatte Para Kazanma Fırsatı Sunan Güncel Fikirler- 2024

1 Saatte Para Kazanma Fikirleri 2023 1 Saatte Para Kazanma Fırsatı Sunan Güncel Fikirler 2023’te özellikle herkesin evde olduğu bir ...

Para-Kazandiran-Oyunlar-evden-para-kazanma

Para Kazandıran Oyunlar, Evden Para Kazanma 2024

Para Kazandıran Oyunlar, Evden Para Kazanma 2023 yılında para kazandıracak oyunlar hakkında detaylı bilgiler veriyoruz. İşte yatırım yapmadan para kazandıran ...

Spotify-Podcast-Para-Kazanma-guncel

Spotify Podcast Para Kazanma Yöntemi-Güncel- 2024

Spotify Podcast Para Kazanma 2023 Spotify Podcast Para Kazanma Yöntemi 2023 Güncel; Binlerce kişi Spotify podcast para kazanma ve ücretini ...

evden-is-fikirlerim-guncel

Evden İş Fikirlerim ile Para Kazanma – Güncel – 2024

Evden İş Fikirlerim 2023 Evden İş Fikirlerim ile Para Kazanma 2023; 1.600 TL’lik destek ödemeleri kapsamında çok sayıda ihtiyaç sahibi ...

belediyelerin-ev-hanimlarina-is-imkani-guncel

Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkanı – 2024 – GÜNCEL

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı: Belediyeler ev hanımlarına sağlanan istihdam imkanları sayesinde gelir elde edebilirsiniz. Konu ve uygulama hakkında bilmeniz ...

Onlyfans Nedir? Nasıl Kullanılır? OnlyFans Para Kazanma – 2024

Onlyfans Nedir? Nasıl Kullanılır? OnlyFans Para Kazanma 2023;Web üzerinde içerik oluşturmak için kullanılan Onlyfans, kullanıcıların bu platformda çeşitli videolar paylaşarak ...

kadinlar-icin-evde-yapilacak-isler

Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler +15 GÜNCEL İŞ FİKRİ

Kadınlar İçin Evde Yapılacak İşler: Ev hanımı mısınız? Sizin için harika bir makale hazırladım! Evde boş zamanlarınızı değerlendirmenin tam zamanı… ...

yatirimsiz-para-kazandiran-siteler

Yatırımsız Para Kazandıran Siteler – 2024 – GÜNCEL

Para Kazandıran Siteler: Son birkaç yılda internet, bulundukları yerden çalışarak para kazanmak isteyenler için büyük bir fırsatlar denizi haline geldi. ...

Evden İş Fikirlerim

Evden İş Fikirlerim-EVDEN PARA KAZANMANIN YOLLARI

Elimizdeki verilere bakacak olursak 2018 yılında Türkiye’de 1,2 milyon kişi evden çalışarak para kazanıyor. Bu sayının 2023 yılına kadar 8,5 milyona çıkması bekleniyor. COVID-19 salgınıyla birlikte yaygınlaşan evden çalışma olgusu, insanların giderek daha fazla ek iş yapmasına ve evden para kazanmayı düşünmesine olanak sağladı. Öyle ki, bu tür ek işler ayda 500 ila 2500 dolar arasında kazanmaya başladı. Bazı özel şartlar altında bu sayıların kat kat arttığını söyleyebiliriz. Gelişen teknoloji sayesinde her birimiz evinde müzik albümleri kaydedebilir, kitap basabilir ve radyo yayınlayabilir hale geldik. Bu da hobilerimizden para kazanabileceğimiz veya para kazanabileceğimiz yeni alanlara yelken açabileceğimiz anlamına geliyor. Kim bilir belki bir gün bu yeni alanlar bizim yan uğraşımız olmaktan çıkar ve bizi kendi işinin sahibi girişimciler yapar, o halde evden para kazandıran işlere bir göz atalım.

1- METİN OLUŞTURMA

Evden İş Fikirlerim Metin yazarlığı günümüzün gelecek vaat eden işlerinden biridir. Birçok marka, kurumsal web siteleri veya kurumsal blogları için güncel metinlere, ürün incelemelerine veya ürün karşılaştırmalarına ihtiyaç duyar. Okumaktan, araştırmaktan ve yazmaktan hoşlanıyorsanız, bu eğlenceli bir iş olabilir.

Metin yazarı olmaya karar verirseniz, hızlı bir internet aramasıyla size bu alanda sertifika kazandırabilecek kurslar olduğunu göreceksiniz. Kariyer sitelerinde “metin yazarlığı”, “içerik yazarlığı”, “çevrimiçi içerik” ve benzeri aramalar, ihtiyaç sahipleriyle iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

Metin yazarlığından para kazanıyor musunuz? Bu sorunun cevabı evet! Fakat her işte olduğu gibi bu işte de iyi ürünler yapmalı ve iyi referanslar almalısınız. Bugün ortalama bir Türk metin yazarının 1000 kelimelik bir metinden saatte 15 ila 20 dolar kazanabileceğini söyleyebiliriz.

2- SEO UZMANLIĞI

Evden İş Fikirlerim SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Bir SEO uzmanı, belirli bir markanın arama motorlarında daha üst sıralarda görünmesi için bazı optimizasyonlar gerçekleştirir. Analitik düşünme becerisi de gerektiren bu meslek yurt içi ve yurt dışında oldukça popülerdir. Google Web Yöneticisi Yönergeleri size nereden başlamanız gerektiği konusunda bir fikir verecektir.

Her işte olduğu gibi, çevrimiçi olarak sertifika alabileceğiniz kurslar olduğunu unutmayın. Bu sertifikalar işverenlerin içinin rahat olmasını sağlar ve sizi bir adım öne geçirir.

Bir SEO uzmanı saatte ortalama 20-30 dolar kazanabilir. Evden yapabileceğiniz her işte olduğu gibi SEO uzmanlığında da deneyim ve iyi referansların çok önemli olduğunu unutmayın.

3- SESLENDİRME

Evden İş Fikirlerim Telefondaki sese veya video kayıtlarına belki de kendi sesinize inanmadınız. “Bu benim sesim mi?” diye sorduğunuza eminim. İşin garibi, size çok yabancı ve ürkütücü gelen sesiniz başkalarına harika gelebilir. Bir iki denemeden sonra çevrenizden ve belki profesyonel tanıdıklarınızdan onay aldıktan sonra bu işe başlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir mikrofon, uygun bir ses kayıt yazılımı ve sessiz bir ortam!

Son zamanlarda sesli kitap yapımcılarının yanı sıra birçok radyo, televizyon veya video içerik üreticisi de seslendirme sanatçısı arıyor. Artan bir talep olan bu alanda elbette birçok profesyonel rakibiniz olacaktır ancak burada daha mütevazı bir işten bahsediyoruz.

Bir saatlik temiz ses kaydı size yaklaşık 20-25 dolar kazandırabilir.

4- ÇEVRİMİÇİ SATIŞLAR

Evden İş Fikirlerim Amazon, Etsy, eBay, Facebook Market gibi platformlar size hazır online mağazalar sunuyor. Evdeki eski ama temiz ve kullanılabilir kıyafetler de dahil satabileceğinizi düşündüğünüz bir ürün varsa internetten satış yaparak para kazanmanız mümkün. Bu sitelerden birine üye olmak ve online mağaza açmak istiyorsanız dakikalar içinde sanal mağaza sahibi olabilirsiniz. Mağazanın içini doldurmak size kalmış.

3. şahıslardan satın aldığınız ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırabildiğiniz gibi kendi tasarım becerilerinizi ürüne dönüştürüp satışa sunmanız da (dropshipping) mümkündür.

Satmak istediğiniz ürünün kalitesine, çeşitliliğine ve popülaritesine göre online satışlardan elde edeceğiniz aylık gelirinizin 50-250$ arasında olduğunu varsayabiliriz. Elbette, tüm zamanınızı çevrimiçi satış yaparak geçirdiğiniz herhangi bir işletme gibi, yukarıdaki koşullara bağlı olarak, aylık kazancınız hızla 4 haneli aralığa tırmanabilir.

5- PROGRAMLAMA

Evden İş Fikirlerim Halihazırda bilgisayar programlama bilginiz varsa, halen bir işte çalışıyor olsanız bile birçok ek iş bularak daha fazla para kazanabilirsiniz. Günümüzde esnek çalışma modelinin en iyi uygulandığı alanın yazılım geliştirme olduğunu söyleyebiliriz. Birçok startup (start-up) veya büyük şirket, yazılım çalışmaları için küçük gruplar oluşturmayı ve parça başı çalışma ile eksikliklerini çok hızlı bir şekilde düzeltmeyi tercih etmeye başladı. Firmanın kaynakları yetersiz ise günümüzde ilk seçeneklerden biri hızlı bir şekilde dış kaynak kullanımına başvurmaktır.

Birçok sanal iş ve işçi sitesinde, acil ilgilenilmesi gereken açık pozisyonlara ulaşmak mümkündür. Bir yabancı dil biliyorsanız işinizi uluslararası boyuta taşıyabilirsiniz.

Yine bir programcı olarak ne kadar para kazanacağınız, becerilerinize, bildiğiniz programlama dillerine, istediğiniz işin karmaşıklığına ve iyi referanslara bağlıdır. Ancak başlangıçta küçük ve yorucu olmayan işlerle günde ortalama 50 ABD doları civarında kazanmak mümkün görünüyor.

6- ÇEVRİMİÇİ ÖĞRETMEN

Evden İş Fikirlerim En az bir konuda uzman olma hırsınız var mı? Bu bilgi birikimini başkalarıyla paylaşmak ve aynı zamanda para kazanmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise online eğitim sitelerinde açacağınız sanal sınıf ile başlayabilirsiniz. İyi bir sunumun ve konunuz için iyi bir dile hakim olmanın yanı sıra, kameranız veya telefonunuzla kaydettiğiniz videolar sizi bir eğitmen yapar.

Eğitim portallarının son on yılda adının hakkını veren platformlar arasında yer aldığını fark etmişsinizdir. Udemy ve Google Class gibi platformlar size kendi eğitimlerinizi hazırlama ve sunma fırsatı verir.

Örneğin Udemy ile ilgili bir eğitim hazırlayıp sundunuz, kazanacağınız para platform ile olan ortaklığın şekline göre aylık 100-1000 USD arasında değişebiliyor.

7- ÇEVİRMEN

Evden İş Fikirlerim Yabancı dil becerileri her zaman kazanır ve bir dil öğrenmek için asla geç değildir. Çok geniş bir alanda çeviri yapma imkanınız var. Blog çevirileri veya ürün tanıtımları gibi özel sektör işleri olabileceği gibi yüksek güvenlikli belge çevirileri ile büyük şirketler veya resmi kurumlar için de çeviriler yapabilirsiniz. Bu tür durumlar için elektronik imza yeteneklerinden yararlanabileceğiniz Adobe Acrobat gibi ürünlere hakimiyetiniz sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Öncelikle tercüme fiyatları konuya ve dile göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Metnin İngilizce’den veya İngilizce’ye standart bir çevirisi için, 100 kelimeye kadar 3 ila 5 ABD doları kazanabilirsiniz. Tecrübe ve referanslar ile bu sayı artacaktır.

8- ÇEVRİMİÇİ/3D BASKI

Evden İş Fikirlerim Evinizde bir matbaanız olduğunu hayal edin! Şimdi evinizde bir matbaaya sahip olmanın tamamen mümkün olduğunu düşünün. Artık eskisi gibi büyük matbaa makinelerine veya mürekkep varillerine ihtiyacınız yok. İyi bir lazer yazıcı ile her türlü baskıyı yapabilirsiniz. Belki küçük bir yatırımla kupa ve kumaş baskı yapan veya 3D baskı yapan bir yazıcıya sahip olarak bu alandaki çeşitliliğinizi artırabilirsiniz.

Özellikle 3D baskı konusu giderek önem kazanıyor. Yedek parça yapımından takı yapımına kadar pek çok objeyi evde yapabilir ve satabilirsiniz. Bir kez yapılan kalıplar daha sonra defalarca kullanılabildiğinden, ilk maliyetiniz yüksek görünse bile her satışta kar marjınızın arttığını görebilirsiniz.

Tüm tasarım konularında olduğu gibi, kazandığınız para büyük ölçüde ne ürettiğinize ve onu nasıl ürettiğinize bağlı olacaktır, ancak benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir küpeyi 10-20 dolara satabileceğinizi unutmayın. Mimari modelleme yeteneğiniz varsa bu sayı dört haneye çıkar.

9- PODCAST SÜRÜMÜ

Evden İş Fikirlerim Podcast yayıncılığı bir süredir herkesi radyo istasyonu yapmaya başladı bile. Bugün, çeşitli platformlarda bir milyondan fazla podcast aktif durumda. Podcast’ler, dijital dünyada en hızlı büyüyen ortamdır.

Deneyimlerinizi, hikayelerinizi, uzmanlığınızı paylaşarak veya konuklarınızla belirli konular hakkında konuşarak sadık bir izleyici kitlesi kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey konuşma isteği, mikrofon, bilgisayar ve internet bağlantısı. Podcast portalları, içeriğinizi yayınlamak için sizden ücret almaz, ancak reklam anlaşmaları sayesinde geliri paylaşarak önemli miktarda para kazanmak mümkündür.

Bir fikir vermesi açısından aşağıdaki sayıları bölmek yanlış olmaz; Diyelim ki podcast’leriniz 30.000 ila 50.000 kez indirildi veya dinlendi. Bu durumda reklam pastasından kazandığınız para yaklaşık 1.000$’dır.

10- BİR WEB SİTESİNİN OLUŞTURULMASI

Evden İş Fikirlerim HTML ve CSS gibi derin teknik bilgiye sahip olmadan web tasarım işine girebilirsiniz. Wix, Wordpress, Webly ve benzeri web sitesi ve blog şablonlarını barındıran platformlar, size herhangi bir kod yazmak zorunda kalmadan web siteleri oluşturma ve tasarlama fırsatı verir.

Bahsedilen web araçları sayesinde bloglar, e-ticaret siteleri, portföy siteleri gibi birçok web sitesini ihtiyaca göre kurabilir ve yönetebilir ve bakımını yapabilirsiniz. Bu araçlar, her tür web sitesine uygun çeşitli eklentileri kolayca entegre edebileceğiniz arayüzler içerir.

Bu araçlarla oluşturduğunuz web sitelerinin maliyeti 20 dolardan başlıyor ve ihtiyaçlarınız değiştikçe artıyor. Web sitesinin türü, kullandığınız eklentiler ve istediğiniz güvenlik seviyeleri gibi değişkenler maliyetleri etkileyebilir ve gelirinizi artırabilir.

11- GRAFİK TASARIM

Evden İş Fikirlerim Grafik tasarım eğitimi bir avantajdır ancak grafik tasarımcı olmak için bir gereklilik değildir. Ancak, yaratıcı bir yeteneğe sahip olmalısınız. Sokağın aşağısında yeni açılan bir restoranın menüsünden, bir derginin tasarımına veya bir şirketin logosuna kadar, hayal edebileceğiniz her yerde tasarım bir zorunluluktur.

Tasarım programlarından (Adobe Photoshop, Illustrator vb.) en az birinde iyi olmalısınız. Bunun için internette çok sayıda öğretici bulabilirsiniz.

Ne yazık ki, bu işten ne kadar para kazanabileceğiniz konusu çok değişkendir. Kazandığınız rakamlar yetenek, deneyim ve kimlik bilgilerine göre değişebilir. 30 $ kazanarak bir logo tasarımına başlayabilirsiniz, ancak bu kalıcıdır. Nihai fiyat yukarıdaki özelliklere göre belirlenir.

12- TRANSKRİPSİYON

Evden İş Fikirlerim Transkripsiyon veya kod çözme, bir ses dosyasındaki konuşmayı yazılı metne dönüştürme görevidir. Kayıt cihazıyla kaydedilen röportaj, toplantı veya konferans gibi çeşitli etkinlikleri yazıya dökmek basit ama zaman alan bir iştir. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri genellikle bu işi yapacak birini ararlar.

Kulaklık, bilgisayar ve kelime işlemciden başka bir şey gerektirmeyen böyle bir iş için tek yapmanız gereken söylenenleri bire bir yazmak ve işi bir an önce bitirmek.

Transkripsiyon ücretleri genellikle son çıktının dakikasına/saatine veya sayfa sayısına bağlıdır ve konuya (tıbbi kayıt veya bilimsel konferans) bağlı olarak değişebilir. Bir A4 baskının ortalama maliyeti 4 ila 25 ABD Doları arasındadır.

13- FOTOĞRAFÇILIK

Evden İş Fikirlerim Evde kurduğunuz küçük ve masrafsız bir stüdyoda çekeceğiniz emlak fotoğrafları ya da hafta sonu gezilerinde ya da tatillerde çektiğiniz fotoğraflar size ek gelir sağlayabilir. Stok fotoğraf kavramı, günümüzde birçok tasarımcı veya içerik oluşturucu için günlük yaşamın bir parçasıdır. Sıkı telif hakkı korumasıyla, fotoğraf üretmek çok karlı bir iş haline geldi.

Adobe Stock Photo gibi bazı fotoğraf, grafik ya da illüstrasyon siteleri, fotoğraflarınızı kendi platformlarında makul fiyatlara pazarlayabilir ve yaptığınız anlaşmaya göre sizi hafife almaz.

Bu konuda önde gelen platformlardan biri olan istockphoto.com’da bazı verileri paylaşmak gerekirse, bir fotoğrafçı, 4 yılda 500.000’den fazla indirilen fotoğraflarından aylık 15.000 doların üzerinde para kazandı. Kendinizi bu uç örnekle karşılaştırmanız doğru olmayabilir ancak şirketin boyutları hakkında fikir sahibi olmanız açısından önemli bir bilgi.

14- SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Evden İş Fikirlerim Sosyal medya yönetimi, gelecekte kendi işinize dönüştürebileceğiniz, oldukça verimli ve oldukça karlı bir iştir. Şirketler, markalar, ünlüler sosyal medya iletişimine çok önem veriyorlar ama kimsenin sosyal medya hesaplarını yönetecek kadar zamanı yok.

Sosyal medyada içerik planlama, içerik zamanlaması, marka görünürlüğü, itibar ve imaj gibi pek çok alt alanı bünyesinde barındıran sosyal medya yönetiminin temel amaçlarından biri etkileşimi sürekli ve sürdürülebilir kılmaktır. Bu işi daha iyi yapabilmek için sosyal pazarlama eğitimleri almak isteyebilirsiniz.

Sosyal medya yönetiminde kendinizi kanıtladıysanız saatte 10-15 dolar kazanabilirsiniz.

15- VERİ GİRİŞİ

Evden İş Fikirlerim Veri girişi, evdeki en basit görevlerden biridir. Özel bir teknik bilgi gerektirmediği için uygulaması kolaydır. Hızlı bir bilgisayar kullanıcısı olmak ve bağlantı hızının yüksek olması bu tür işler için avantajlıdır. İnternette “veri girişi” veya “veri girişi” gibi aramalar sizi ihtiyaç sahipleriyle buluşturacaktır.

Basit olduğu ve beceri gerektirmediği için yatırım getirisi de biraz düşüktür. Saatlik ücretler 5$ ile 7$ arasında değişmektedir.

16- MÜŞTERİ HİZMETLERİ TEMSİLCİSİ

Evden İş Fikirlerim Evden para kazanmak için uygun olan bir diğer alan da müşteri hizmetleri temsilciliğidir. İletişim ve problem çözme becerilerinize güveniyorsanız veya telefonda zor insanlarla baş edebiliyorsanız bu iş tam size göre olabilir. Genellikle müşteri telefonlarını almak, sorularını yanıtlamak veya şikayetlerine çözüm bulmaya çalışmak gibi günlük rutinlerden oluşur. Çağrı merkezlerinin iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri temsilcileri saatte yaklaşık 5-8 dolar kazanabilir.

17- YOUTUBE VİDEO KANALI

Evden İş Fikirlerim YouTube’da kanal açma şartları eskiye göre biraz daha zorlaşsa da platform, iyi video içerikleri üretenler için hala önemli bir gelir kaynağı. YouTube fenomeni veya fenomeni sizden çok farklı olabilir, ancak video platformlarından para kazanmak için onlardan biri olmanıza gerek yok zaten. Örneğin, bir dizi nasıl yapılır videosu oluşturursanız, çok niş alanlarda bazı pratik bilgileri paylaştığınız video içerikleri çok fazla ilgi toplayabilir ve size iyi bir gelir sağlayabilir.

YouTube’a koyduğunuz bir video yaklaşık 1000 görüntüleme alırsa, 3 ila 5 ABD Doları arasında herhangi bir yerden kazanabilirsiniz. Bu sayı düşük gibi görünse de, ilginç içerik içeren düzenli video yüklemelerinizle bu sayıları artırmak tamamen mümkündür.

18- HABER EDİTÖRÜ

Evden İş Fikirlerim “Evden çalışmak için haber editörü iş ilanları”, bu başlığın merkezi arama terimidir. İnternet teknolojilerindeki hızlı değişim, geleneksel gazetecilik pratiklerini de hızla dönüştürmeye başlamıştır. Basılı gazetelerde saatlerce süren haber toplantıları, haberlerin seçimi, yazılması ve değerlendirilmesi süreçleri internet medyasıyla birlikte yavaş yavaş tarih oldu. Bu arada karşımıza çıkan haberlerin neredeyse tamamı büyük haber ajanslarının haber havuzundan seçilmiştir.

Bu dönüşüm, evden para kazanmak isteyenler için harika bir fırsat yarattı. Bazı kurumlar deneyimli gazetecilerin üst sıralara çıkmasını istese de birçok medya kuruluşu bunu şart koşmuyor. Türkçenize güveniyorsanız siz de haber editörü olabilir ve seçtiğiniz haberleri yayınlatabilirsiniz.

Bir ev haberleri editörü, ayda 60 ila 150 dolar arasında herhangi bir yerden para kazanabilir.

19- AMAZON MEKANİK TÜRK

Evden İş Fikirlerim Adını 18. yüzyılda tasarlanmış satranç oynayan bir otomattan alan Amazon Mechanical Turk, evden çalışmayı tercih edenler için mikro görevler barındırıyor. İşverenler ihtiyaç duydukları işleri belirledikten sonra, bir son tarih ve ücret belirlerler. İş arayanlar ise işverenlerin sunduğu bu işleri istedikleri gibi alıp, gereken sürede bitirip ücretlerini alıyorlar.

Veri girişi, metin düzenleme, deşifre, anket doldurma gibi birçok işi bulabileceğiniz Amazon MTurk’te her görev HIT (Human Intelligence Task) olarak tanımlanıyor. Dakikalar içinde tamamlayabileceğiniz bir HIT için taban ücret yaklaşık 0,3 ABD dolarıdır.

20- WEB SİTESİ TESTLERİ

Evden İş Fikirlerim Satış ve pazarlama faaliyetlerinin yaygın bir şekilde dijitalleşmesi sonucunda web siteleri irili ufaklı tüm işletmelerin yüzü haline gelmiştir. Bu nedenle her işletme, web sitelerinin kusursuz çalışmasını ve güzel görünmesini ister ve bunun için belli bir miktar ödemeye razıdır.

Web sitelerini test etmek isteyenleri ve web sitelerini test etmek isteyenleri bir araya getiren birçok uygulama var. Bunlardan biri ve en yaygın olanı Kullanıcı Testidir (www.usertesting.com). Buradan bir hesap açarak siteyi test etmeye başlayabilirsiniz.

Bir web sitesi testi farklı zamanlarda çalıştırılabilir, ancak ortalama 15-20 dakikalık bir test için 10 ABD doları ücretlendirmek mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular Evden Para Kazanmaya Nereden Başlamalıyım?

Evden İş Fikirlerim Öncelikle ne tür bir iş yapmak istediğinize karar verin. Evden para kazanmak için mevcut uzmanlığınızı kullanabilir veya tamamen yeni bir alana girebilirsiniz. Yukarıda listelenen 20 evden para kazanma alanı size bir fikir verecektir.

Burada nasıl bir iş ve nasıl bir gelecek istediğinizi iyi hesaplamanız önemlidir.

Evden Para Kazanmak Istiyorum. Neyi Dikkate Almalıyım?

Evden İş Fikirlerim Evden para kazanmak istiyorsanız işiniz çoğunlukla bilgisayar ve internet ile ilgili olacaktır. Bu, veri güvenliğine büyük önem verdiğiniz anlamına gelir. İyi bir antivirüs edinin ve tüm parolalarınızın güvende olduğundan emin olun. Belgelerinizi iyi sınıflandırın. Yapmış olduğunuz işler, yapacağınız işler ve faturalarınız düzenli klasörlerde saklanmalıdır.

İşinizi ve kendinizi tanıtmaktan çekinmeyin, sosyal medyayı etkin kullanın.

İş ve özel hayatın uyumuna dikkat edin. Evden para kazanmanın özel hayatınızın yerini almasına izin vermeyin.

Evden Para Kazanmak Için Hangi Araçlara Ihtiyacım Var?

Evden İş Fikirlerim Evden para kazanmak için ihtiyaç duyabileceğiniz araçlar, yapmak istediğiniz işe göre değişir. Yazma gibi bir alana karar verdiyseniz, iyi bir dosyalama sistemine ve bulut depolamaya sahip olmak iyi olabilir.

Google Analytics, Adobe Analytics, Matomo, Clicky gibi web trafiği ölçüm araçları SEO uzmanlığı için faydalı olacaktır.

Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız, Adobe Photoshop gibi bir grafik düzenleyici işinize yarayacaktır.