AK parti Gıda ve Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

AK Parti Gıda ve Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023; 2022 yılında gıda, ulaşım, elektrik, ısınma vb. temel ihtiyaçların fiyatlarının artmasıyla birlikte insanlar artık en temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş ve bunları karşılayan kişiler, bir şeyi kısa devre yapmak.

Ülkemizin hükümeti olan Adalet ve Kalkınma Partisi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yükünü hafifletmek ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için birçok alanda yardım yapıyor.

AKP’li vatandaşların sorularının yanıtları aşağıdadır.

Ak Parti Yardımları Nelerdir?

Pek çok kişi AK Parti sosyal yardımının ne olduğunu merak ediyor. Size kolaylık olması için Ak Part tarafından sağlanan araçları aşağıda listeledik.

 • Ak Parti Maddi-Para Yardımı
 • Ak Parti Gıda- Erzak Yardımı
 • Ak Parti Yakacak Yardımı

TAVSİYE İÇERİK ➔ GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

AK Parti yardımına başvurmak isteyen vatandaşlar için çeşitli yollar bulunuyor.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların AKP il ve ana teşkilatları ile irtibata geçerek başvuruda bulunmak istediklerini beyan etmeleri gerekmektedir.

Ak Parti binalarına gitmeden başvuru yapmak isterseniz https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

AK Parti resmi internet sitesindeki iletişim formunu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz. Bunun için https://www.akparti.org.tr/iletisim/ linkine tıklayınız.

Başvuru için AK Parti 444 25 44 numaralı iletişim hattını arayarak yardım talebinde bulunabilir. İlgili birimlere gerekli atıflar yapılır.

Not: VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURU GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU adlı yazımız da okuyabilirsiniz.

Ak Parti Yardım Başvurusu Şartları Nelerdir?

ak-parti-sosyal-yardim-basvurusuPin
Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu

AKP’nin maddi yardımlarından yararlanabilmek için muhtaç veya ihtiyaç sahibi olmak yeterlidir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE NE YAPIP SATABİLİRİM? EVDE YAPIP SATILACAK ŞEYLER

Ak Parti Maddi Yardım Başvurusu

Ak Parti para yardımı, zor durumda olan yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi destek sağlıyor.

Mali desteğin kesin bir miktarı verilmemiştir.

Ak Parti maddi yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra sorumlu personel uygunsa size dönüş yapılacaktır.

Not: BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ak Parti Gıda-Erzak Yardımı 2023 Başvurusu

gida-erzak-para-yardimiPin
Kuru Gıda-Erzak-Yakacak-Para Yardımı

AKP parti gıda-erzak yardımı almak için başvuran vatandaşlara Ak Parti yardım kolisi desteği veriyor. Başvuru sırasında yemek yardımı almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Gıda yardımı başvurusunu Ak Parti internet sitesinden veya 44 25 44 numaralı telefondan yapabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE EK İŞ NE YAPABİLİRİM? EK İŞ NASIL YAPILIR? -GÜNCEL

Ak Parti Yakacak Yardımı Başvurusu

Ak Parti yardım paketi içerisinde yakacak yardımı da bulunmaktadır. kış aylarında doğalgaz faturalarını ödeyemeyen ve evine kömür alamayan vatandaşlara akaryakıt yardımı yapıyor. Sübvansiyondan yararlanabilmek için Ak Parti internet sitesindeki başvuru formunu doldurmanız ve akaryakıt sübvansiyonu talebinde bulunmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TÜRKİYE’DE OLMAYAN İŞ FİKİRLERİ – GÜNCEL

Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Formu

AK Parti Gıda ve Maddi Yardım BaşvurusuPin
AK Parti Gıda ve Maddi Yardım Başvurusu

AK Parti il ​​veya ilçe binalarına giderek AK Parti yardımına başvurmak isteyen veya resmi internet sitesi üzerinden yardım başvurusunda bulunan vatandaşların bir şey talep etmek için doldurmaları gereken belgedir.

Başvuru formundaki bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Buraya yazılan bilgilerin doğruluğu kontrol edilir. Yanlış bilgi verilirse Ak Parti’nin yardımına başvurmak imkansız olacaktır.

Başvuru formuna https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Not: GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ak Parti Kadın Kolları Yardım Başvuru Formu

YouTube video

Ayrıca Ak Parti Kadın Kolları Yardım Başvuru Formunu da doldurabilirsiniz. Kadın Kolları Yardım Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.
Burada sizi kadın kolları sitesinin iletişim formuna yönlendiriyoruz. Bu formu doldurarak kadın kolları ile iletişim kurabilirsiniz.

Not: BEŞİR DERNEĞİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU adlı yazımızda okuyabilirsiniz. (BEŞİR Derneği yaptığı sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi vatandaşların en çok iletişim kurmaya çalıştığı derneklerden bir tanesidir).

Ak Parti Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

ak-parti-yardimi-basvuru-sorgulamaPin
Ak Parti Sosyal Yardım Başvuru Sorgulama

Yardım başvuruları ile ilgili sorgulamalar Ak Parti internet sitesinden yapılabilmektedir. Site üzerinden talepte bulunmak için https://akim.akparti.org.tr/ linkine tıklayıp “Talep Talebi” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgileri girdikten sonra başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu 444 25 44 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak gerekli bilgileri vererek sorgulayabilirsiniz.

Not: Eğer Adana’da ikamet ediyorsanız ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GIDA VE PARA YARDIMI BAŞVURUSU adlı yazımızı okuyarak faydalanabilirsiniz.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız da İBB YARDIM KOLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

AK PARTİ PARA YARDIMI

Ak parti para yardımı ve tüm sosyal yardımlar için yazıda belirtmiş olduğumuz iletişim kanalları üzerinden Ak Parti’nin bu hususta yetkili organları ile irtibata geçebilirsiniz. İhtiyacınız ve talepleriniz doğrultusunda yetkili organlar sizlerle iletişim kuracaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Valilikten Sosyal Yardım Nasıl Alınır?

Valilikler tarafından sağlanan yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların valiliğe bizzat gitmeleri ve yetkili kişilerle görüşmeleri gerekmektedir. Bu durumda ihtiyaç sahibi bireylerin ikamet ettikleri yerin Valiliklerine veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

E-Devletten Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden gıda yardımına çevrimiçi başvurmak için e-devlet uygulamasına veya web sitesine giriş yapmanız gerekir. Gıda Yardımı İçin E-Devlet Başvurusu https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti formunu doldurmanız gerekmektedir.

Kızılay Gıda Yardımına Nasıl Başvurulur?

Başvurular; Kızılay’ın resmi internet sitesi üzerinden, 81 il ve 900 ilçedeki Kızılay ofisleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vatandaşlar; 168 numaralı Kızılay telefonunu arayarak ön başvurularını yapabilirler.

Sonuç olarak bu yazımızda sizlere Ak Parti ve Kadın Kollarının Maddi Yardım başvuruları ve genel anlamda Devlet, Belediyeler, Valilikler, Sosyal Yardım Vakıf ve Dernekleri’nin yapmış olduğu gıda-erzak, yakacak, para yardımı gibi konularını açıklamış olduk.

Ayrıca aşağıdaki ilginizi çekebilecek yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Bize sormak istediklerinizi ise yorum atarak sorabilirsiniz.

“AK parti Gıda ve Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024” üzerine 15 yorum
 1. Ben ve kocam çalışmıyoruz ameliyat oldu çalışamıyor bende evde 3kiz var 1 oğlan onlara bakmakla meşgulum ev kira kış günü rezilik

  Yanıtla
 2. Ben calişmiyom 2 cocum var eşimde calisamıyo durumum yok yardım edin kızım hasta ilik yetmezli var kara ciyer büyümesi de dalak büyümesi var

  Yanıtla
 3. benim eşim akciger kanseri sizden ricambize yardım edin 5tane çoçugum var kimsem çalışmıyor 3tane öğrecimvar kiracım hane yardımına baş vurdum red.geldi çok mağdurum eşimin raporları mevcut nereye gitimse bütün kapılar yüzüme kapanıyor kimse bize bakmıyor bunasıl adalet😥😥

  Yanıtla
 4. Kıradayım 3 cocügüm var eşim calışmıyor kaza gecırdı kolunda pilatın var 2ögrencim var sizden Allah razısı İcin yardım istyorum

  Yanıtla
 5. Yardım yapan arkadaşlar Kendi yakınlarına yardım yapıyor lütfen yardım dağıtan kişileri iyi seçme yapın ben işsizim 2 çocuğum okuyor yardım alamıyorum

  Yanıtla
 6. İskenderun Hatay yıldırım tepe mahallesi oturuyorum maddi ve manevi yardıma ihtiyacım var bebeğim küçük 9 aylık ihtiyaçlarımıza yetişemiyorum lütfen Allah rızası için yardim edin

  Yanıtla
 7. Eşim çalışmıyor iki çocuğum okula gidiyor ikizim oldu doğum izindeyim bi gelirim yök ailem yardım ediyor kiradayım erzak ve para yardımı istiyorum allah rızası için

  Yanıtla
 8. ben cok magdurum 5 yasinda kizim var gelirim yok sadece yardimla geciniyorum yetmiyor bende cok magdurum yardim istiyorum ayagim ameliyatli calisamadim

  Yanıtla
Yorum yapın