Evde Para Kazandıran İşler-Evde Girişimcilik Fikirleri

Evde Para Kazandıran İşler-Evde Girişimcilik Fikirleri listesini “Ben evde ne iş yapabilirim?” diyenlerdenseniz sizler için +30 evden iş fikirleri hazırladım. Birçok web sitesi, kendi alanında daha uzmanlaşmış iş fikirlerini listeler. Bu, web uzmanlığını ve veri girişi uzmanlığını bile içerir. Emin olun, bu düzeyde uzmanlığa sahip hiçbir uzman size para kazandıracak işler için evde aramaz. Çünkü bu profesyoneller yaşadıkları yerden para kazanmayı biliyorlar. Bu nedenle henüz ev ödevi yapma tecrübesi ve tecrübesi olmayan kişiler için Evde Girişimcilik Fikirleri listesi hazırladım. Bu meslekleri önceden icra etmiş olmanıza gerek yoktur.

Peki ben kimim ki size evde para kazandıran işler hakkında bilgi vereyim? Yaklaşık 15 yıldır evde oturarak para kazanan bir girişimciyim. Hem internet alanında hem de evde uygulanabilecek üretim fikirleri konusunda 10 yıllık mesleki tecrübem oldu. Bulunduğunuz blog sitesi yaptığım şeylerden sadece biri. Şimdiye kadarki mesleki tecrübemle sizlere ev için iş fikirleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Süreç nasıl işleyecek?

Öncelikle aşağıda sizinle yaklaşık 30 fikir paylaştım. Bu fikirler arasında daha önce hiç duymadığınız para kazanma yolları olabilir. Ancak bu yöntemlerin gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. İster uzun vadeli hedefleriniz olsun, ister para kazandıracak işler arıyor olun, işte size bir fikir. İlk başta, eğitiminize devam etmek için heyecanlanın. Büyük paralar kazanmak yerine öncelikle eğitiminize yatırım yapmaya odaklanın. İş fikrine göre bu eğitim süresi 1 gün veya 1 yıl olabilir.

1 SAATTE PARA KAZANMA FIRSATI SUNAN GÜNCEL FİKİRLER adlı yazımıza bu yazıyı okuduktan sonra göz atabilirsiniz.

Az Sermaye ile Evde Para Kazandıran İşler

az-sermaye-ile-evde-para-kazandiran-islerPin
Az Sermaye ile Evde Para Kazandıran İşler

Öncelikle evde para kazanma işleri ile ilgili yazıda bulacağınız konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Konu başlıklarından sonra her fikrin ayrıntılı açıklamalarını bulacaksınız. Evde yapılacaklar:

 • Makale oluşturma
 • Amigurumi yapımı
 • Yan ürün ikramı
 • Mum yapmak
 • Blog sitesi kurmak
 • Kripto ticareti
 • Twitter ile para kazanın
 • Instagram ürünleri satmak
 • Facebook’tan para kazanma
 • Takipçi sat
 • Basit logo tasarımı
 • E-kitap yaz
 • Amazon ile para kazanın
 • Dolap uygulamasıyla kazanın
 • Youtube ile para kazanmak
 • Evde cüzdan yapımı
 • Yorum hizmetlerinin sağlanması
 • Bir AdWords danışmanlığı yapın
 • Takı tasarımı ve üretimi
 • Nikah şekeri üretimi ve satışı
 • Satış Ortaklığı Yapın
 • Patreon ile para kazanın
 • Dropshipping Yapmak
 • Backlink Satışı
 • Çağrı merkezi hizmetlerinin sağlanması
 • Butik parfüm üretimi
 • Alışveriş arbitrajı yapın
 • AirBnb ile para kazanın
 • Borsada para kazanmak
 • Stok Fotoğraf Üretimi

Yukarıdaki 30 hane hakkında daha önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak bu konularda ön yargılı olmayın. Çünkü sadece Twitter ve Instagram’da 20 farklı para kazanma yolu var. Bu nedenle evde yapılacak işlerin açıklamalarını açık fikirlilikle incelemenizi tavsiye ederim.

Not: 1000 fikriniz olması farketmez. Önemli olan, sadece bir fikri hayata geçirebilmenizdir.

1. Makale oluşturma

Evde her gün para kazandıran iş fikirleri arasındadır. Makale yazmak için başlangıç ​​aşamasında sadece 1 hafta araştırma yapmak ve eğitim videoları izlemek yeterlidir. goodmakale.com, icerik.net, icerikbulutu.com vb sitelere üye olarak gelen ürün siparişlerini teslim almalı ve yerine getirmelisiniz. Daha önce hiç makale yazmadıysanız merak etmeyin.

Bir makale yazmak için bir konu hakkında fikrinizin olması gerekmez. Örneğin; Diyelim ki “Evde Girişimcilik Fikirleri” üzerine bir makale yazmak için bir görev aldınız. Bu makaleyi yazmak için Google’daki web sitelerine bakın. Bu makalede açıklandığı gibi 30 veya 100 kişilik bir liste yapın. Makale yazım ücretleri 100 kelime için 4 TL’den başlamakta ve makalenin profesyonelliğine göre 30 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

2. Amigurumi yapımı

Instagram ve Facebook’ta birçok ev hanımının amigurumi ile oyuncak ve benzeri ürünler yaparak para kazandığını görebilirsiniz. Bu tür ürünlerin, bireysel müşterilerden ziyade hediyelik eşya dükkanları tarafından toptan satın alınması daha olasıdır. Bu nedenle birçok üreticinin gelen siparişlere ayak uyduramadığını söyleyebiliriz. Çünkü üretilen tüm oyuncaklar ve ürünler organiktir. Para kazandıran hobiler ve el işleri için popüler olan amigurumi için internette pek çok eğitim videosu bulabilirsiniz. Kısa sürede profesyonelleşme en fazla 2 hafta sürer.

3. Yan Ürün İkramı

Bu alt başlığı birçok ürünle çeşitlendirmek mümkün. Ancak yetenekleriniz doğrultusunda sizden tarif etmek daha doğru olacaktır. Peki nedir bu yan ürün ikramı?

Birçok restoran ve restoran, mağazalarında sattıkları yan ürünleri dışarıdan temin etmektedir. Bu, kızartmaları için kullandıkları önceden dondurulmuş kızartmaları bile içerir. Elbette patates üretmek yerine daha çok niş üretmeniz gerekiyor. Örneğin; Bu restoranlarda yan ürün olarak içli köfte, mantı, çörek, börek, dürüm, patates püresi vb. Sadece 1 haftada seviye atlayarak ürün üretmeye başlayabilirsiniz. Size ek gelir sağlayan bu iş, kısa sürede üretim tesisi kurmanıza olanak sağlayabilir. Müşteri bulmak için öncelikle bir prova yapmalı ve restoranları tek tek dolaşmalısınız.

4. Mum yapmak

evde-mum-yapmakPin
Evde Girişimcilik Fikirleri

Evde yapılabilecek en kolay şeylerden biri. Katkı maddesi satan sitelerden alabileceğiniz kalıplanmış parafin ve esansları kullanarak kolayca kokulu mum yapabilirsiniz. Instagram’da kokulu mum üreten ve günde 100 paket gönderen hesaplar var. Elbette sadece mum üretmek gelir elde etmek için yeterli değil. Mum için kullanacağınız şeklin tasarımı ve mumun farklı renklerinin olması satışlarınızı arttıracaktır. Shopier, Instagram’da satışa sunulan ürünleri listelerken, vergi kodu olmadan kredi kartına taksit yapmanıza da olanak tanıyor.

5. Blog sitesi kurmak

Evde bana para kazandıran işlerden biri olan blog yazmak kod bilmeden herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Evet, doğru duydunuz. Web sitesi hazırlamak ve bu tür yazıları paylaşmak için herhangi bir programlama bilgisine ihtiyacınız yok. Tıpkı bir Facebook hesabı kullanmak gibi, WordPress platformunda 400 – 500 TL gibi düşük bir ücretle blog başlatmak mümkündür. Ardından web sitenizde reklam yayınlayabilir ve Google Adsense reklam ortaklığı ile para kazanabilirsiniz.

Bir web sitesi açıp blog yazısı yayınlamak en fazla 3 gün sürer. Ancak bu işte para kazanmak ve profesyonel olmak en az 8 ay sürüyor. Yazdığınız makalelerin Google’da üst sıralara çıkması en az 6-8 ay sürer.

6. Kripto ticareti

Öncelikle bu alt başlıkta yazılan fikirler yatırım tavsiyesi değildir. Ancak 2020 ve 2021 yılları arasında Bitcoin ve dijital para birimlerinin yükselişini fark etmiş olabilirsiniz. Bu artışlar bazı kripto para birimleri için 10 kat, 100 kat ve hatta 1000 kat olmuştur. 100 TL’lik bir yatırımla kısa sürede 100.000 TL kar edenlerin olduğunu düşünün. Tabii bu sabır ve araştırmaya dayalı bir çalışma. Hangi dijital para birimi projesinin hangi amaca hizmet ettiğini yavaş yavaş araştırmak gerekiyor. Örneğin; Bankalar arası EFT ve havale işlemlerinde komisyon yükünü azaltmak isteyen projeler en az 10 kat kazandırdı.

7. Twitter ile para kazanın

twitter-ile-para-kazanmakPin
Twitter ile Para Kazanmak

Sosyal medyayı kullanarak evde uygulanabilecek oldukça fazla iş fikri olduğunu söyleyebiliriz. Dahil olmak üzere Twitter’da 20 farklı iş yapmak mümkündür. Takipçi satma, hesap satma, reklam paylaşma, retweet hizmeti, paylaşım ücretleri, sponsorluklar, trend olan konular vb. sıralayabiliriz. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey, bir izleyici kitlesine ihtiyacınız olduğudur. Takipçilerinizi doğru bir şekilde yönlendirerek kısa sürede yüksek kazanç elde etmeniz mümkündür. Burada takipçi sayısından çok hedef kitlenizin önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin; 100.000 takipçili kripto para fenomeninin hesabı, Comedy’nin 5 milyon takipçili paylaştığı hesaptan her zaman daha değerlidir.

8. Instagram ürünleri satmak

Türkiye’de en çok kazandıran meslekler nelerdir diye sorarsanız cevabım Instagram. Çünkü ülkemizde birçok kişi bu sosyal medya uygulaması üzerinden gelir elde etmektedir. Sadece kaşar, sucuk vs. organik ürünler satarak günde 1000’lerce ürün siparişi alan arkadaşlarım var diyebilirim. Instagram’da geniş kitlelere iş yapan bir işletme sahibi olabilir ve kısa sürede çok para kazanabilirsiniz. Nasıl? İlk olarak, ne tür bir kitleyi hedeflediğinizi belirlemeniz gerekir. Alışveriş hesabı, motive edici sözler hesabı, butik hesap veya komik videolar paylaşan bir hesap. Bunun yüzlerce örneğini bulabilirsiniz.

9. Facebook’tan para kazanma

Sosyal medya kullanıcıları arasında yaş ortalaması en yüksek uygulama Facebook diyebiliriz. Bunun dışında ticaret tabii ki oldukça yerel. Facebook Sayfalarında paylaşılan gönderiler, ticari gönderiler, hizmet duyuruları vb. Gönderilerle karşılaşabilirsiniz. Tabii ki para kazanmak için Facebook Marketplace de var. Vurgulamak istediğim nokta, tıpkı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da para kazanmanın 20 farklı yolu olduğu. Bir Facebook Sayfası açmak, izleyici kazanmanıza, ürün satmanıza, reklam satmanıza ve ücretli gönderiler paylaşmanıza olanak tanır. Bunun en güzel örneği bugün gerçekleşen canlı müzayedelerdir.

TİKTOKTA PARA NASIL KAZANILIR? TÜM TAKTİKLER – 2023 adlı yazımıza da okuyabilirsiniz.

10. Takipçi sat

Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında takipçi sayısını artırmak için hazır takipçi satışı yapan siteler bulunmaktadır. Bu web siteleri, toptan sosyal medya takipçisi tedarikçilerinden satın alır ve bunları bireysel kullanıcılara yüksek bir kazanma oranıyla satar. Örneğin; 2 TL’ye toptan 1000 takipçi satın alan girişimci, online olarak ortalama 30 TL’nin üzerinde satış yapıyor. Satış yapmak için bir Instagram, blog veya Facebook sayfası açarak müşteri bulmaya başlayabilirsiniz. Satılan takipçilerin %99’unun bot olduğunu unutmayın. Detaylı bilgi için R10 internet sitesi üzerinden toptancılarla iletişime geçebilirsiniz.

11. Basit logo tasarımı

basit-logo-tasarimiPin
Logo Yaparak Para Kazanma

Bilgisayar okuryazarı olmasanız bile, bir logo oluşturmaktan korkmayın. Birçok serbest çalışan, evde Canva web sitesinde bir logo oluşturup satarak para kazanıyor. Canva web sitesinde 10.000 hazır eskiz bulunmaktadır. Logoyu ancak gelen siparişe özel tasarımı seçip metinleri düzenleyerek tamamlayabilirsiniz. Tek firma logosu fiyatı 250 TL’den başlamaktadır. Bionluk.com gibi sitelere ilan vererek evden para kazanabilirsiniz.

LOGO YAPARAK PARA KAZANMAK- LOGO SATMA SİTELERİ – 2023 adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

12. E-kitap yaz

Dünya çapında e-kitap satışlarının normal fiili kitap satışlarını yakalamaya başladığını söyleyebiliriz. Hatta Amerika’da evden yapılabilecek işler arasında en popüler olanıdır. Belirli bir konuda fikriniz varsa veya araştırmacı kişiliğinize güveniyorsanız e-kitap yazarak para kazanabilirsiniz. Nasıl? Her şeyden önce, insanların yazdığınız kitabı satın alma ihtiyacı olması gerekir. Hisse senedi grafiklerini okumak için e-kitaplar Türkiye’de yaygın olarak bulunmaktadır. Bu kitabın yazarları, kitap ve onu alacak kişiler sayesinde para kazanmayı öğrenebileceğinizi söylüyor. Elbette tek örnek hisse senetleri değil. Google kitaplarını araştırarak yazdığı kitabı satışa çıkaran birçok girişimci görebilirsiniz.

13. Amazon ile para kazanın

Evde para kazanmanın yollarını arıyorsanız Amazon üzerinden birçok internet sitesinde veya Youtube videolarında görmüşsünüzdür. Para için eğitimi satan birçok insan da var. Ancak eğitimi para karşılığında satma konusunda endişelenmeyin. İsteğe bağlı olarak, tüm bilgileri internette ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Dropshipping veya FBA ile Amazon’da para kazanmak mümkündür. Dropshipping ile ABD’de bir Kanada mağazasında bir ürün sunarak para kazanırsınız. Fiyat farkı sizin kazancınızdır. FBA ise, ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Amazon deposuna gönderilmesini kapsar. Amazon, satın aldığınız ürünleri sizin adınıza makul bir fiyata satar ve kâr size kalır.

14. Dolap uygulamasıyla kazanın

Daha çok kadınların kullandığı ve daha çok kullanılmış ürünlerin satıldığı bir uygulamadır. Trendyol’un satın alınmasının ardından kullanıcı sayısı ve işlem hacmi önemli ölçüde arttı. Evinizdeki ihtiyaç fazlası veya ucuza aldığınız ürünleri Dolap uygulaması üzerinden kredi kartı ile uygun kargo fiyatları ile satabilirsiniz. çorap, iç çamaşırı, oyuncak vb. gibi pek çok ürünün satıldığını görebilirsiniz. B., 2000’in üzerinde satış rakamına sahip. Elbette uygulamada yeni olduğunuz için daha yaratıcı ürünler seçmelisiniz. Evde para kazanan en düşük sermayeli şirketlerden biri olarak nitelendirebilirsiniz.

15. Youtube ile para kazanmak

youtube-ile-para-kazanmakPin
Youtube ile Para Kazanmak

Youtube’da nasıl para kazanılır anlatılmasına gerek yok sanırım. Video çekimleri izleyicilerin karşısına çıkan reklamlardan para kazanıyor. Youtube’da video yapmak ve paylaşmak elbette özgüven ve yetenek istiyor. Ancak videoları ve ekranları döndürme konusunda kararsızsanız başka bir fikre göre döndürme yapabilirsiniz. Örneğin; Sadece seslendirme yaparak veya oyun videoları paylaşarak ayda 100.000 TL’nin üzerinde kazanan birçok YouTuber var. Sadece kararınızı vermeniz ve gerekli eğitime başlamanız gerekiyor. Kısa sürede para kazandıran işler arasında YouTube ilk sırada yer alıyor diyebiliriz.

16. Evde cüzdan yapımı

Evde yapılabilecek işler arasında kar marjı en yüksek olanıdır diyebiliriz. El yapımı deri cüzdanlar, yeteneğinize göre para kazanmanızı sağlar. Bu tür ürünler, tüketiciler tarafından üretilen ürünlerden daha çok beğenilmektedir. Elbette dikkat edilmesi gereken en önemli konu marka olmaktır. Örneğin; 50 TL veya 500 TL’ye el yapımı cüzdan bulabilirsiniz. Bu sadece üreticilerin kar marjı tercihidir. Ancak 500 TL’lik cüzdanın iyi bir fiyat politikası var. Yüksek kar marjı, satılan cüzdanın daha iyi bir marka olduğu izlenimini verecektir.

17. Yorum hizmetlerinin sağlanması

En son para kazandıran işler arasındadır. Herhangi bir ürün veya hizmet satın almadan önce olumlu veya olumsuz yorumları özellikle kontrol ederiz. Google yorumları veya alışveriş sayfasındaki yorumlar satın almadan önce çok faydalıdır. Tabii firmalardan güzel yorumlar almak için o yorumları dışarıdan satın alıyorlar. Sadece Google Haritalar’da yapılan yorumlara yönetim kademesine göre 20 TL’ye kadar ödeme yapanlar var. Bu işe katılmak için farklı hesaplar açmanız ve farklı cihazlarda yorum hizmeti sunmanız gerekiyor. Bu işe profesyonel olarak girerseniz günlük para kazandıran işler arasında en karlısı olacaktır.

18. Bir AdWords danışmanlığı yapın

Kelime telaffuz edildiğinden, AdWords kelimesini bilmiyor olabilirsiniz. Ancak Adwords reklamvereni olmak için 3 aylık bir eğitim kursunu tamamlamanın yeterli olduğunu söyleyebilirim. Birçok şirket, en üst sıralarda yer almak için Google Ads ile rekabet eder. Örneğin bir arama yaptığınızda arama sayfasında ilk satırda 4, son satırda 2 firma reklamı görebilirsiniz. Reklamverenler ise her zaman en ucuz maliyetlerle ilk sırada yer almak isterler. Bu amaçla Adwords uzmanları ile reklam maliyetleri için belirli bir sabit oran üzerinden anlaşma yapılır. 100 TL’lik ilana 20 TL vermek gibi.

19. Takı tasarımı ve üretimi

Kuyumculuk ve bijuteri dükkanları en çok kazandıran sektörler arasında biliniyor. Yapılan takılar arasında hem el yapımı ürünler hem de fabrikasyon üretimler yer almaktadır. Ancak son yıllarda Çin menşeili ürünlerin pazardaki hakimiyeti, mamul ürünlerde kar marjını düşürmüştür. Bireysel müşteriler bu konuda büyük bir talep göstermemektedir. El yapımı takı tasarım ürünleri ise kişiye özel yapıldığında ev işlerinden en çok kazandıran ürünlerdir. Takı üretimine başlamak için hobi setleri bulabilirsiniz. YouTube’da binlerce eğitim videosu var.

20. Nikah şekeri üretimi ve satışı

nikah-sekeri-uretimi-ve-satisiPin
Nikah Şekeri Üretimi ve Satışı

Düğün alışverişi yapacak olan kişiler artık alışverişlerinin büyük bir bölümünü internetten yapıyorlar. Her şeyden önce Instagram’dan düğün hediyeleri veya daha doğrusu niş ürünler satın alınır. Bu tür ürünler ayrıca bireysel olarak yapılmalıdır. Gelin ve damadın adını nikah şekerinin üzerinde bulmak gibi. Nikah şekeri üretimi ve satışından para kazanmak için öncelikle bu sektörde ne tür üretimler yapıldığını kontrol edin. İlk başta zor görünebilir. Ancak eğitim videolarını izlemeniz veya başlamaya karar vermeniz yeterli.

21. Satış Ortaklığı Yapın

Referans linkleri ile satılan ürünlerden gelir elde ederek distribütör olabilirsiniz. Elbette bu tür bir gelir sıfırdan başlayanlar için zordur. Örneğin; Trendyol sayesinde bu blogda her türlü ürünü paylaşıp komisyon geliri elde edebiliyorum. Ancak hazır bir web siteniz yoksa farklı satış ortaklığı yöntemlerini deneyebilirsiniz. Örneğin; Instagram’da satılan ürünler için komisyonlu satış ortaklığı vardır. Yapmanız gereken başkasının ürünlerini kendi ürününüzmüş gibi paylaşmak.

22. Patreon ile para kazanın

İçerik üretme konusunda yeteneğiniz varsa yazdığınız makalelerden gelir elde edebilirsiniz. Elbette yazdığınız yazıların belli bir takipçi listesine ulaşması gerekiyor. Takipçi kazanmak için sizi takip eden kitleye fayda sağlamanız gerekir. Twitter’da, bazı etkileyicilerin bu kadar gelir elde ettiğini görebilirsiniz. Ayda 5 ABD doları veya daha fazla maliyeti olan mevcut içerik için bir hedef kitle oluşturulur. ABD’de Patreon ile evinde para kazananların sayısı internet gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.

23. Dropshipping Yapmak

Son 10 yılda dropshipping reklamlarından elde edilen gelire denk gelmiş olabilirsiniz. Başta saçma gelen bu fikir son gelişmelerle birlikte anlam kazanmaya başladı diyebilirim. Sermayesiz başlayabileceğiniz stoksuz satış ile ürünleri satarsınız ve üretici nakliye sürecini sizin için halleder. Tabii ki bunu yapabilmek için bir web sitenizin veya pazar yerlerinde bir satış hesabınızın olması gerekiyor. Dünyada Amazon’un stoksuz satış gelir modeli ön planda. Hesabınızın kapanmaması için ürünleri kendi markanız ile göndermeniz gerekmektedir.

24. Backlink Satışı

backlink-satisi-yapmakPin
Backlink Satışı Yapmak

Evde yapılabilecekler arasında daha önce hiç duymadığınız bir fikirle karşınızdayım. Backlink, web siteleri arasında bir yönlendirme bağlantısının paylaşılmasını ifade eder. YeniBasvuru.com web sitesi bağlantısını başka bir web sitesinde paylaşırsanız, web sitem Google’da daha üst sıralarda yer alır. Bundan dolayı bu işlemi yapan kişilere 100 TL ile 1000 TL arasında ödeme yapılacaktır. Peki bu site ismini nerede paylaşacaksınız? Sosyal medya siteleri, forum siteleri, ekşisözlük vb. gibi 1000 ücretsiz paylaşım platformu vardır:

25. Çağrı merkezi hizmetlerinin sağlanması

Her gün telefonla gelen 0850’li aramalarla karşılaşıyoruz. Veya diğer normal cep telefonu numaraları. Bu hizmeti sunan birçok kişi, evden çalışarak veya yarı zamanlı işlerde çalışarak geçimini sağlıyor. Ses tonunuza ve konuşma becerilerinize güvenebilirseniz, evde telefon ederek para kazanabilirsiniz. Örneğin; Check-up satışı, sigorta paketlerinin satışı veya diğer hizmetler. Hatta bazı firmaların bu konudaki ilanlarını bile görebilirsiniz. Bu ilanlara başvurursanız firma evinize bilgisayar, kulaklık gibi cihazlar taktıracaktır. Tek yapmanız gereken belirli saatlerde çalışmak.

26. Butik parfüm üretimi

Koku duyunuza güveniyorsanız evde yapılabilecek en keyifli şey diyebilirim. Tabii ki, önce bu konuyla ilgili bir çalıştaya katılmalısınız. Aksi takdirde esansları satın almak ve bunları birbirine karıştırmak yeterli değildir. Elbette katılmanız gereken atölyelerin maksimum 1 gün veya 1 hafta olduğunu söyleyebilirim. Bunun dışında Youtube veya Udemy üzerinden online eğitim kursları verilmektedir. Başarılı bir koku üretirseniz büyük bir marka olmanız mümkün. Instagram’da bu tarz parfüm satan hesaplar var. İşe başlamadan önce mutlaka rakiplerinizden ürün sipariş edin ve artılarını alın.

27. Alışveriş arbitrajı yapın

Başka bir siteden aldığınız ürünü uygun veya kampanyalı fiyata başka bir sitede kar marjı ekleyerek satabilirsiniz. Dolap uygulamasından alınan bir ürünü Letgo’da daha yüksek fiyata satmak gibi. Ya da tam tersi. Ülkemizde birçok kişi bu tür alışveriş arbitrajından para kazanmaktadır. Hatta evdeki ek iş fikirleri arasında en popüleri diyebilirim. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere yabancı ülkelerde Walmart üzerinden alınan ürünler Amazon üzerinden satılmakta ve aradaki kar marjı gelir elde etmek için kullanılmaktadır.

28. AirBnb ile para kazanın

AirBnb-ile-para-kazaninPin
AirBnb ile Para Kazanın

Evinizde birden fazla odanız veya fazladan bir eviniz varsa, Airbnb para kazanmanın harika bir yoludur. Benim bir evim varken neden evde çalışmak isteyesiniz dediğinizi duyar gibiyim. Ama emin olun, Airbnb ile kiraladığınız evin iki katını kazanma şansınız var. Özellikle turistik ya da merkezi bölgelerde bir eviniz varsa ya da boş bir odanız varsa aylık 2000 TL ile 8000 TL arasında kazanabilirsiniz. Evde yapılan tüm işler içinde en zahmetsizi diyebilirim. Elbette bu tür işleri yaparken hijyen koşullarına uymanız gerektiğini bilmelisiniz.

29. Borsada para kazanmak

Pandemi döneminin ardından hem yurt içi hem de yurt dışı borsalarda büyük bir yükseliş yaşandı. Borsada yeniyseniz, bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Çünkü yıllarca borsa oynamak ve para kazanmak bize kötü bir şey ya da şans oyunu olarak sunuldu. Sebebi ise faiz getirisi olan hiçbir kuruma veya şahsa hisse senedi alarak ortaklık yapılmaması gerektiğidir. Tabii değerli ve güvenilir faiz getirisi olmadığını kesin bildiğiniz şirketlere yatırım ve ortaklık yapabilirsiniz.

30. Stok Fotoğraf Üretimi

Fotoğrafçılığı seviyorsanız ya da bu hobiye olumlu bakıyorsanız stok fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Birçok web sitesi, telefonunuzdaki fotoğraflarınızı satarak para kazanabileceğinizi söylüyor. Ama buna inanma. Cep telefonu ile fotoğraf çekerek para kazanmak oldukça zordur. Bu işe orta sınıf bir kamera satın alarak ve biraz Adobe Photoshop öğrenerek başlayabilirsiniz. Tek bir fotoğraf satışından 100 dolar kazanabilen arkadaşlarım var. Fotoğraf talebini analiz ettiğiniz sürece.


Evde Para Kazandıran İşler veya Evde Girişimcilik Fikirleri nelerdir diyen girişimcilerin aklına gelen 30 iş fikrini sizlerle paylaştım. Bu liste 300 kadar yüksek olabilir. Ama önemli olan harekete geçmek. Bu işlerde başarılı olmak için araştırmayı bırakıp bir an önce karar vermelisiniz. Başlamak savaşın yarısıdır.

Yorum yapın