Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2024

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu; Ankara Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını sağlamak için bu yıl okullar açılmadan önce öğrencilere 300 TL hibe vereceğini açıkladı.

300 TL’lik kırtasiye yardım ödemeleri, maddi sıkıntı yaşayan ve kırtasiye almakta zorlanan ailelere yapılacak diğer kart hesaplarına yatırılacak.

Bu yazımızda Ankara Belediyesi’nden nasıl kırtasiye yardımı alacağınız anlatılacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Nasıl AlınırAnkara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir? Başkent Kart Kırtasiye Yardımı BaşvurusuBaşkent Kart Kırtasiye Yardımı Nelerde Geçerli? Sorularına detaylı bir şekilde cevap vereceğiz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımlarıPin
Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardımları

Ankara Belediyesi Kırtasiye Yardımı, Belediye’den düzenli yardım alan ve Başkent kartı olan kişilere eğitim desteği sağlıyor. Öğrenci dostu belediyecilik sloganıyla öğrencilerin eğitimine destek veren Büyükşehir Belediyesi’nden kırtasiye hibesi alanlar;

 • Mali sıkıntı içinde olmak
 • Sosyal güvenlik olmaması
 • Engelli kişiler
 • Tutuklu ailelerin çocukları
 • Kirada yaşamak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Yapacak Mı?

Geçen yıl yürüttüğü eğitime destek projesiyle öğrencilere yardımda bulunan belediye, her yıl okullar açılmadan önce öğrencilere yardımda bulunacağını açıkladı. Eğitim, giyecek ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayan Ankara Belediyesi, başarılı öğrencilere burs da veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır?

Başkent Kart kırtasiye yardımı BaşvurusuPin
Başkent Kart kırtasiye yardımı Başvurusu

Ankara Belediyesi’nden kırtasiye yardımı nasıl alınır sorusuna cevap olarak, bu sosyal yardımı talep edebilmek için belediyeden düzenli olarak sosyal yardım almanız gerekmektedir. Kırtasiye harçlığı belediyeye kayıtlı kişilere otomatik olarak ödenir.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Öğrenci Yardımı Başvurusu için sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili açıklamayı Mansur Yavaş Kırtasiye Yardımı hakkında şu ifadeleri kullanarak yaptı:

“Eşitsizliğin geleceğimizin önüne geçmesini ve çocuklarımızın ışığını gölgelemesini istemiyoruz. Sosyal yardım alan 108.810 ailemizin 180.150 çocuğu için kişi başı 300 TL olan toplam 54.045.000 TL kırtasiye desteğimizi Pazartesi günü Başkent Kart’a yükleyeceğiz.”

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başvurusu 2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi kırtasiye yardımına başvurmak için öncelikle Başkent Kart’a başvurmanız gerekmektedir. Sermaye kartı başvurusu onaylananlara başta kırtasiye yardımları olmak üzere birçok yardım sağlanmaktadır.

Kırtasiye yardımı ve diğer hizmetlerden faydalanmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayıp başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Sınav sonrasında uygun görülenlere bir yazı yardımı verilecektir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BAŞKENT KART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Nerelerde Geçerli?

Başkent kart hesaplarına yatırılan 300 TL kırtasiye yardımı sadece kırtasiye ve eğitim ürünleri satan market ve dükkanlarda geçerlidir. Sadece öğrencilerin eğitimi için yatırılan bu tutarı Ankara İli sınırları içinde kırtasiye satışı yapan tüm mağazalarda kullanabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

YouTube video
Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır

Bu yıl artan kırtasiye fiyatlarına bağlı olarak Ankara Belediyesi’nin 2022 yılı Kırtasiye Yardımı 300 TL olarak belirlendi. Ankara Belediyesi Kırtasiye Yardımı bir defaya mahsus olmak üzere yılda bir defa ödenir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU VE SORGULAMA NASIL YAPILIR?BAŞVURU FORMU

Başkent Kart Kırtasiye Yardımı Neden Yatmadı

Başkent kartlı kırtasiye yardımı karşılığını alamamış ve Başkent kartlı kırtasiye yardımını alıp almadığım sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Başkent Kırtasiye Yardımı, çocuğu eğitim gören ailelere sadece Başkent Kart Hesapları üzerinden verilmektedir. Ayrıca Ankara kırtasiye yardımı alabilmek için Başkent kartınızın olması ve belediyeden düzenli sosyal yardım almanız gerekmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye, Para, Gıda, Kömür Yardımları Başvuru Sorgulaması Videolu Anlatım

YouTube video

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

 1. ÖĞRENCİ PARA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TÜM DETAYLARIYLA
 2. HANGİ KURUM VE KURULUŞLAR MADDİ PARA YARDIMI YAPMAKTADIR?
 3. ANKARA TEK YÜREK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 4. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU VE SORGULAMA NASIL YAPILIR?BAŞVURU FORMU
 5. BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PARA YARDIMI NASIL ALINIR?
 6. DUL MAAŞI NASIL VE NEREDEN ALINIR? ŞARTLARI NELERDİR? 2023
Yorum yapın