Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023; Ankara Belediyesi zor durumdaki vatandaşların yanında. Ancak belediyenin bütçesi bazen yeterli olmuyor. Bunun için Ankara Belediyesi, “6 milyon tek yürek olsun” diyerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırseverler arasında köprü görevi gördü.

Başlatılan kampanya ile Ankara’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların faturaları ödenecek, Ankara Kart’tan ücret tahsil edilecek ve nakit yardımı gibi birçok araç sağlanacak.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Nedir?

Ankara Belediyesi’nin desteğiyle halkının sesini duyamayanlara ses olmaya, körlere yol göstermeye devam ediyor. Bütçenin yetmediği bölgelerde ise iyi niyetli vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi vatandaşların aynı platformda buluşmasını sağlayacak “Ankara Tek Yürek” kampanyası başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bu kampanya ile 2022 yılında ulaşım imkanı olmayan, elektrik ve su faturalarını ödeyemeyen vatandaşlara toplam 4.811.875 TL yardımda bulundu.

Kampanya, ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli yardım önlemleri sağlayabilir. Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara köprü görevi görerek iyi niyetli vatandaşlara şu şekilde ulaştı.

Ankara Tek Yürek El Ver Kampanası Nedir?

Ankara Büyükşehir yardım FormuPin
Ankara Büyükşehir yardım Formu

Artan fiyatlara rağmen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan nakdi yardımlardır. 2020 – 2021 yıllarında toplam 21.626.175 TL, hediye kampanyası kapsamında 91.164 ihtiyaç sahibi vatandaşa nakitsiz destek verildi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak yardımın miktarı 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak belirlenebilir. İhtiyaç sahibi vatandaşa https://ankaratekyurek.com/elver.php linkine tıklayarak ödenecek yardım miktarını belirleyerek destek olabilirsiniz.

Ankara Tek Su Ver Kampanyası Nedir?

Covid-19 salgını ile birlikte insanların su ihtiyacı arttı. Bunun üzerine Ankara Belediyesi böyle bir durumda kimsenin suyunun kesilmeyeceğini söyleyerek mağdurların faturalarını ödemek için yardım kampanyası başlattı.

Kampanya başladığından bu yana 13.724.050 TL tutarındaki 295.989 adet su faturası hayırsever vatandaşlar tarafından ödenmiştir.

Yardımsever vatandaşlar, Wasser’e ve kampanyasına destek olmak için https://suver.aski.gov.tr/ adresini tıklamalıdır. İhtiyaç Sahibi Vatandaş ve Yardım faturalarını kendi bütçenize göre görüntüleyebilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Bilet Ver Kampanyası Nedir?

İhtiyaç sahibi öğrencilere bilet desteği sağlanmaktadır. https://biletver.ego.gov.tr/biletver/liste linkine tıklanarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin sistemde tanımlı Ankara Kartına bakiye yüklemesi yapılır.

2020-2021 yılında 18.914 adet Ankara Kart bakiyesi toplam 1.116.173 TL yüklenmiştir.

Ankara Tek Yürek Elektrik Faturası Öde Nedir?

Elektrik faturasını ödeyemeyen ailelerin elektrik faturasını ödemesine yardımcı oluyor. https://ankaratekyurek.com linkine tıklayarak ihtiyaç sahibi vatandaşların gecelerini günlere çevirebilirsiniz.

Ankara El Ver Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Bilet Ver Başvuru FormuPin
Ankara Bilet Ver Başvuru Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği köprüsü olarak yaptırdığı Ankara Tek Yürek kampanyası kapsamında maddi sıkıntı yaşayanlara yardımcı olmak için https://ankaratekyurek.com/elver.php linkine tıklandıktan sonra üst sınır belirlendi. 500 TL’de; 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olmak üzere 5 farklı hibe seçeneğinden size uygun hibe miktarını seçebilirsiniz. Sistem tarafından otomatik olarak belirlenen kişilere göndereceğiniz nakdi yardımlar otomatik olarak belirlenmekte ve ulaştırılmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Ankara Tek Yürek Kampanyası üzerinden hibe ve hibe başvurusu yapamazsınız. Bu sayfadan sadece hayırseverler bağış yapabilir https://ankaratekyurek.com/elver.php. Bağışçılardan yardım almak için Başkent kartına başvurmanız gerekiyor.

Sisteme kayıtlı olan ihtiyaç sahipleri sadece 04/01/2023 tarihi itibariyle belediye veri tabanında kayıtlı açlık sınırının altındaki ailelerdir. Her aile bu yardımdan bir kez yararlanır. Mali yardım alan kişi yeniden başvurmaz.

Ankara El ve Ankara Tek Yürek başvurusu için öncelikle https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak Başkent kart sahibi olmanız gerekmektedir.

Ankara Tek Yürek kampanyasından sadece Ankara Başkent kartı olan ve sosyal yardım almaya hak kazanan aileler faydalanabilir.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Tek Yürek Kampanyası’ndan yararlanmak isteyen vatandaşlar, cemaat binasını ziyaret ederek başvuruda bulunabilir veya ALO 153 destek hattını arayabilir.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşların belediye resmi internet sitesinde https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Yardım taleplerinden yararlanmak isteyen vatandaşların Başkent Kart başvurusu yapması gerekmektedir. Başkent Kart almaya hak kazanırsanız, kart bilgileriniz Ankara Tek Kalp Sistemi’ne tanımlanacaktır. Hayırsever vatandaşların yardımlarından bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu Kimlere Verilir?

Ankara Tek Yürek kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, açlık sınırının altında kalmaktan ve ödeyemediği elektrik ve su faturalarına sahip olmaktan faydalanabiliyor.

Ayrıca bu kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşların Ankara ili sınırları içinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Kampanyadan daha önce Başkent kartı olan engelliler, engelliler, gazi ve şehit aileleri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar yararlanabilecek.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Formu

İhtiyaç sahibi vatandaşların Ankara Belediyesi’nden yardım başvurusunda bulunurken doldurmaları gereken belgedir.

Başvuru formunda yer alan kişisel ve iletişim bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulmalıdır. Formdaki bilgilerin doğruluğu topluluk ekipleri tarafından doğrulanacaktır. Yanlış bilgi verirseniz, topluluk desteği alma şansınızı kaybedersiniz.

Ankara Belediyesi Gönülden Başvuru Formu için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Başvuru Formu Doldur

Ankara Tek Yürek başvuru formunu doldurmak için yoğun araştırma yapar. Ankara Tek Kalp Yardım Başvurusu için başvuru formunun doldurulması mümkün değildir. Ankara Tek Yürek yardım kampanyasından sadece Başkent Kart başvurusu yapanlar faydalanabilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu’nu doldurmanız halinde inceleme sonucunda uygun bulunan ailelere tüm belediye yardımları yapılacaktır. Ankara Tek Yürek, El Ver, Su Ver, Bilet Ver, Elektrik Faturası Desteği ve Doğalgaz Desteğinden faydalanmak için https://forms.ankara.bel.tr/baskentkartonbasvuru linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Ankara Tek Yürek Kampanyası Yardım Başvurusu Sorgulama

ankara-tek-yurek-yardim-basvurusuPin
Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tek yürek kampanyasından yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor. Yardımdan yararlanıp yararlanamayacaklarını merak eden vatandaşlar https://forms.ankara.bel.tr/elver-kontrol linkine tıklayın. Kimlik numaranızı, soyadınızı, adınızı ve doğum tarihinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ankara Tek Yürek Nakit Yardımı Başvurusu

Ankara Tek Yürek Kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım göndermek için “Yardım Et” seçeneğine tıklanması gerekiyor.

Teslim seçeneğine tıkladıktan sonra ödenecek yardım tutarı 100 TL, 200 TL, 300 TL, 400 TL ve 500 TL olarak ayarlanabilir. Ödenecek yardım tutarını belirledikten sonra kart bilgilerinizi girerek belirlediğiniz nakdi yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşın IBANI’sına gönderebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Ankara Tek Yürek Başvurusu ve Ankara Tek Yürek Başvuru Formu hakkında bilgi vermeye çalıştım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

  1. BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU
  2. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
  3. ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GIDA VE PARA YARDIMI BAŞVURUSU
  4. SOSYAL YARDIM KARTI-MARKET YARDIM KARTI BAŞVURUSU
  5. HİM BAŞVURU-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMI
  6. TÜRKİYE DİYANET VAKFI YARDIM TALEP FORMU
Yorum yapın