Hangi Kurum ve Kuruluşlar Maddi Para Yardımı Yapmaktadır? 2024

Hangi Kurum ve Kuruluşlar Maddi Para Yardımı Yapmaktadır? Tüm Detaylarıyla Bu Yazıda

Hangi Kurum ve Kuruluşlar Maddi Para Yardımı Yapmaktadır? Maddi yardımdan dolayı 2022 yılında birçok soruşturma yürütüldü. Pandemi koşulları nedeniyle birçok kişi işsiz kaldı ve kapatma süreçlerinde gündelikçilerin çoğu geçimini sağlayamadı. Ekonomik krizin zirve yaptığı günlerde insanlar geçimini bilmiyorlardı; Yerel yönetimlerden, STK’lardan, vakıflardan, derneklerden, Aile, Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı’ndan ve hayırseverlerden nasıl yardım alacaklarını araştırmaya başladılar.

Bugün sizler için bu araçları hangi kurum ve kuruluşların sunduğunu ve nasıl uygulayabileceğinizi araştırdık. Maddi sıkıntınız varsa aşağıda saydığımız kurum ve kuruluşlardan herhangi birinden ayni ve nakdi yardım talebinde bulunabilir, sundukları her türlü yardımdan yararlanabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Devlet ve Kamu Kuruluşları

Maddi yardım yapan derneklerPin
Maddi yardım yapan dernekler

Maddi yardım için, yaşadığınız illerin başta il ve ilçeleri olmak üzere kaymakamlıklarına da başvurabilirsiniz. Ancak bu yardımlardan yararlanmak için sigortalı olmadığınızı ve kazançlı bir işte çalışmadığınızı kanıtlamanız gerekir. Geliriniz yoksa, yardım alma seçeneğiniz vardır.

Bu kurumlardan mali yardım almak için başvurursanız, yanınızda bir yoksulluk belgesi getirmeniz istenecektir. Bu kağıdı muhtarlarınızdan ücretsiz temin edebilirsiniz. Kaymakamlığınız ile il ve ilçe meclisleriniz başvurunuza istinaden gelip evinizi inceler ve sizi soruşturursa, karar olumlu çıkarsa maddi yardım almaya hak kazanırsınız.

Bu tür kurum ve kuruluşlar; İhtiyaç sahiplerine Eğitim Yardımı, Gıda Yardımı, Yakacak Yardımı, Giyim Yardımı, Konut Yardımı, Kira Yardımı, Sağlık Yardımı, Elektrik Yardımı ve Emekli Maaşı gibi çeşitli hibeler sağlıyorlar. Özellikle okula giden çocuklarınız varsa, eğitim desteği almaya hakkınız vardır.

PARA YARDIMI YAPAN DERNEKLER, VAKIFLAR VE HAYIRSEVER İŞ ADAMLARI 2023

Maddi Yardım Nasıl Alınır? 2023 Başvuru Adımları

Belirtilen devlet kurumlarına maddi destek için başvuruda bulunma hakkınız vardır. Ne yazık ki, e-devlet ile ilgili yardım forumları olmasına rağmen, hala aktif kontrol altında değildir. Maalesef başvurularınıza cevap alamıyoruz. Bu sebeple şahsen başvurmanızı rica ederiz.

Ayrıca Alo 144 hattı ile başvuru yapma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Acil bir durumda da Alo 144 hattını arayarak yardıma ihtiyacınız olduğunu belirterek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak yine de bizzat kaymakamlığa ve belediyelere giderek süreci hızlandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

E-devlet üzerinden mali yardım başvurusunda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkine tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Sosyal yardım parası SORGULAMAPin
Sosyal yardım parası SORGULAMA

Maddi yardım almak isteyen kişiler de kamu kurum ve kuruluşları yerine hayırseverlerden yardım almaya çalışmaktadır. Çünkü kurum ve kuruluşlardan yapılan ödemeler genellikle üç ayda bir veya iki ayda bir ödenmektedir. Kaçınılmaz olarak, bir ailenin geçimini sağlamasına yardımcı olamaz.

Ancak hayırseverlerden alabilecekleri destek düzenli olduğu için soluklanmak isteyen kişiler, hayırseverlerin maddi yardımda bulunup bulunmadığını da kontrol ediyor. Hayırseverler için genellikle onlara ulaşma şekliniz, içinde yaşadığınız eyalet ve ilçenin kendi dernekleri aracılığıyla olur. Genelde hayırseverler bu tür dernekleri isimlerini gizli tutarak desteklerler.

Fiba Holding Yardım Başvurusu

İnsanlar finansal destek için Fiba Holding CEO’su Hüsnü Özyeğin’e ulaşmak istiyor. Ancak Fiba Holding Vakfı genel olarak üniversite öğrencilerine maddi destek sağlamaktadır.

Üniversiteye giden çocuklarınız varsa; Okumak için burs veya burs başvurusunda bulunuyorlarsa, sınav yoluyla maddi destekten yararlanma imkânına sahip olurlar. Fiba Holding’den destek talepleriniz için vakfa https://husnuozyeginvakfi.org.tr/iletisim/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Koç Holding Para Yardımı

Koç holding vakfı da her yıl en çok yardım yapan vakıflar arasında yer almaktadır. Özellikle üniversite öğrencilerine maddi yardım ve burs imkânı sunan vakıf pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere de maddi yardım hususunda destek olmuştur.

Eğer sizler de Koç Holding bünyesinde vakıflarından yardım almak istiyorsanız https://www.vkv.org.tr/ bu linkten duyurularını takip etmenizi önermekteyiz. Genellikle maddi yardım yapacakları zamanlar da sitelerinden duyuru yapmakta ve başvuru linkini açmaktadırlar.

Maddi Yardım Yapan Vakıflar

Nakdi yardım başvurusuPin
Nakdi yardım başvurusu

İnsanlardan en çok sorulan sorulardan biri de maddi yardım sağlayan vakıflardır. Ülkemizde birçok vakıf ve dernek bulunmaktadır. Bugün sizlerle mali yardım konusunda en ünlü STK’ların ve vakıfların isimlerini paylaşıyoruz.

Bu dernek ve vakıfların dışında yaşadığınız eyaletlerdeki kulüpleri de araştırmanızı ve başvurmanızı öneririz. Birçok kurum ve kuruluş, özellikle bu zorlu pandemi koşullarında ihtiyaç sahibi insanların hayatta kalabilmeleri için çeşitli şekillerde destek sunabilmektedir.

Kira Yardımı ve Maddi Yardım Yapan Vakıflar

Günümüzde maalesef birçok kişi maddi yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor. Ekonomik koşulları ciddi şekilde etkileyen koronavirüs salgını, insanları vakıf ve derneklerden yardım almak için sıraya soktu. Özellikle, insanların yiyecek ve giyecek yardımından çok kira yardımı arama olasılığı daha yüksekti. Aile, Sosyal İşler ve Çalışma Bakanlığı’na kira yardımı için başvurabilir veya vakıf ve derneklerden nakdi yardım için başvurabilirsiniz.

Direkt kiralama desteği adı altında birebir destek sunan network kuruluşları devlet daireleri dışında bulunmaz. Kira yardımı almak için yaşadığınız ildeki belediye ile iletişime geçmeniz mantıklıdır. Ama genel olarak her vakıf ve derneğe ihtiyacınız olduğunu bildirirseniz ellerinden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacaklarını düşünüyoruz.

Para Yardımı Yapan Zengin Kişiler

Maddi yardım için bağış yapan kişiler de merak ediliyor. Ancak, hiçbir kişisel isim bilinmemektedir. Bu hayırseverler dernekler aracılığıyla insanlara yardım ediyor. İl ve ilçe derneklerinden yardım için başvurduğunuzda, bağışçılar sizi ve ailenizin ihtiyaçlarını dikkatle dinler ve ihtiyaçlarınızı araştırır.

Para Yardımı Yapan Futbolcular Telefon Numarası

Hangi-Kurum-ve-Kuruluslar-Maddi-Para-YardimiPin
Hangi Kurum ve Kuruluşlar Maddi Para Yardımı

Maddi yardımda bulunan birçok futbolcu olduğu bilindiğinden, maddi yardımda bulunan futbolcuların telefon numaraları merak ediliyor. Maalesef oyuncuların telefonları kimseyle paylaşılmamaktadır. Futbolcular genellikle vakıf ve kulüplere yardım göndermekte, vakıf ve kulüpler aracılığı ile insanlara yardım etmektedirler.

Yardım isteyenler sosyal medya hesaplarından futbolcuları taciz etmek yerine federasyonları bulup yardım istemeli. Derneklerin isimlerini yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

 • Dosteli Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Fakir Ve Muhtaçlara Yardım Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Kocaeli İnsanı Yardım Derneği
 • Uluslararası İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • İnsani İnşa Derneği
 • Çare Derneği
 • Ankara İnsan Hakları Ve Hizmet Derneği
 • Ahbap Derneği
 • İHH Derneği
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • Ayhan Şahenk Vakfı
 • Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Suna Ve İnan Kıranç Vakfı
 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • Akkanat Eğitim Ve Sanat Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Anadolu Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Maddi Yardım Yapan Ünlüler

Maddi yardımda bulunan zengin ve ünlü isimler çok merak ediliyor. Ancak ünlü isimlerin başında herkesin tanıdığı Haluk Levent geliyor. Müge Anlı, Ebru Gündeş, Hülya Avşar, Demet Özdemir, Acun Ilıcalı, Murat Boz, Cenk Tosun, Caner Erkin, Mehmet Topal, Gökhan Gönül, Hande Yener, Aras Bulut İynemli ve Beyazıt Öztürk gibi isimler de var.

Ayrıca bağış yapan şu zenginler de var. Fevzi Keskinoğlu, Murat Dedeman, Begümhan Doğan Faralyalı, Erden Timur Hacı Boydak, Kamil Karakaş; Hüsnü M Özyeğin, İpek Ilıcak Kayaalp, Mehmet Ali Aydınlar, Feyyaz Berker – Alev Berker, Nafi Güral, Zeynep Erkunt, Avni Çelik, Şerife İnci Eren, Ahmet Kocabıyık, Berat Ösen, İbrahim Çeçen, Gökyiğit – Berker

Maddi yardım sağlayan başka birçok isim var. Ancak her kişiye ulaşmak mümkün değil. Bu isimlerin yardım ettiği kurum ve kuruluşlarla iletişime geçerek yardım isteyebilir ve maddi destek alabilirsiniz. Özellikle Begümhan Doğan Faryalı ve İpek Ilıcak Kayaalp, her yıl yardım denildiğinde ilk akla gelen zenginler arasında yer alıyor.

Bu yazımda sizlere mali yardım kuruluşları ve mali yardım kuruluşları hakkında bilgi vermeye çalıştım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

 1. PTT YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 2. ÇOCUK DESTEK BİLEŞENİ E-DEVLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 3. BELEDİYE YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? PARA YARDIMI NASIL ALINIR?
 4. GIDA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GIDA YARDIMI NASIL ALINIR?
 5. VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 6. MAHKUM MAAŞI NE KADAR? MAHKUM MAAŞI NASIL ALINIR?
 7. İBB BEYAZ MASA SOSYAL YARDIM KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?BAŞVURU SORGULAMA
Yorum yapın