İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’de ikamet eden ve sosyal ve ekonomik açıdan zor durumda olanlara yaptığı Sosyal Yardım ile çok sayıda ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım eli uzanıyor. Yaşlılar, evsizler, hastalar, engelliler, şehit aileleri, öğrenciler gibi yardıma muhtaç birçok kişi, yardım için İzmir Belediyesi’ne başvurabiliyor. Vatandaşlarımıza yaptığı yardımlarla bir umut ışığı olan İzmir Belediyesi’nin yardıma nasıl başvuracağı rehberimizde ayrıntılı olarak anlatılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

İzmir Belediyesi’nin yardım kategorileri çok çeşitlidir ve Bizİzmir Gıda Yardımı en yaygın olanlardan biridir. Sadece gıda yardımı ile sınırlı kalmayan cemaat, nakdi yardım da yapıyor ve özellikle bayram dönemlerinde özel nakit dağıtımı yapıyor. İzmir Büyükşehir Yardım Ödeneği almak isteyenler bayram öncesi başvurularını yaparak bu özel zamanlarda biraz daha rahat edebilirler.

0-5 yaş arası çocuklara seyahat kartı desteği veren belediye, ihtiyacı belgelenen ailelere ücretsiz seyahat kartı vererek her ay 10 biniş kartı veriyor. İzmir Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen gıda yardımının bir diğer noktası da Süt Kuzusu Projesi ile gerçekleştirilen süt desteği. 1-5 yaş arası okul öncesi çocuklara ayda bir 8 litre süt dağıtılıyor. İl sınırları içindeki ihtiyaç sahiplerine, yetimlere ve muhtaçlara giyecek, ev eşyası ve yakacak bağışı da yapılabilmektedir.

İzmir Belediyesi, sosyo-ekonomik açıdan yoksul durumdaki vatandaşların hastalık, sakatlık ya da yaşlılık gibi nedenlerle günlük yaşam aktivitelerini tek başına yürütemeyecek durumda olması durumunda desteğini esirgemiyor. İhtiyaç sahiplerine düzenli olarak yara bakımı, psikolojik destek, fizik tedavi, kişisel hijyen ve ev temizliği hizmetleri verilmektedir. Engelli vatandaşlar için de çeşitli kaynaklar sağlayan belediye, özellikle tıbbi malzeme desteği ve maddi destekle İzmir’de sosyal yardım başvurusunda bulunmayı öğrenerek kendisine başvuran engelli vatandaşlara yardımcı oluyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit eden ve ilk ve ortaokul yöneticileriyle yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına mont, bot ve kırtasiye malzemeleri dağıtarak eğitimlerine katkı sağlıyor ve okul aracılığıyla dağıtıyor. yönetim.

İzmir il sınırlarında yaşayan ve yakınları acı günlerinde şehit olan ailelere destek olmak için taziye çadırları kurulacak, merkez ilçelerde olmadığı için çadırlara ulaşamayanlara taziye evi paketleri gönderilecek. Yardım konusunda sadece kendi ulusal sınırıyla yetinmeyen topluluk, doğal afetlerde başvuru sahiplerine nakdi yardımda bulunmakta ve bu sayede maddi olarak yaralananlara önemli bir destek sağlamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Büyükşehir yardım Başvuru FormuPin
Büyükşehir yardım Başvuru Formu

Pek çok kişi toplum yardımından yararlansa da, başvurusu kabul edilen muhtaçlık durumu ve herkesin başvurabileceği veya alabileceği yardım türü büyük ölçüde değişir. Bilindiği gibi, tabii afetzedelerin yanı sıra şehit yakınları ve öğrenciler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi, yoksul ve yetimlere yardım edilmektedir. İzmir Belediyesi, yardım başvurusunda bulunacak kişilerin dilekçe, kimlik gibi belgeleri ileterek değerlendirmesine başlıyor ve yardım alıp almamaya belediye yetkilileri karar veriyor.

Sosyal Hizmetler Şubesi, İzmir’de yaşayan engellilere son derece önemli tıbbi destek sağlıyor. 5 yılda bir teslim edilen akülü tekerlekli sandalyeler için Engelli Sağlık Kurumu’ndan akülü tekerlekli sandalye kullandığına dair rapor, kimlik fotokopisi, SGK’dan alınan sosyal güvenlik belgesi ile başvuru yapılması gerekmektedir. Müdürlük ve dilekçe. İzmir Belediyesi’nin araçları arasında iki yılda bir pil, üç yılda bir manuel tekerlekli sandalye, bir kez hasta yatağı ve masası, ayda iki paket yetişkin bezi, görme engelliler için baston gibi çeşitli cihaz ve ürünler yer alıyor. Yine tüm bu engelli yardımları için benzer ve ilgili belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.

İzmir Belediyesi Hibelerine nasıl başvurulacağını detaylandıran rehberimiz, başvurunun diğer adımlarıyla birlikte gerekli belgeleri açıklamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşların Biz.İzmir Bayram Özel Mali Yardımı veya Yemek Paketi Yardımı’na kimlik fotokopisi ve dilekçe ile şahsen başvurmaları gerekmektedir. Bu amaçla gerekli belgeleri yetkililere ibraz ederek gerekli şartları taşıdığını ve İzmir Belediyesi’nden nakdi yardım aldığını beyan etmek isteyen vatandaşlar, dilekçelerini Buca Gürçeşme Huzurevi ve Otoparka bağlı danışma bürolarına iletebilirler. Konak Kat Parselleri. Aynı başvuru adresleri, tıbbi cihaz veya engellilere uygun gıda paketi gibi ayni yardımlar için de geçerlidir.

Öte yandan, doğal afet nedeniyle İzmir Belediyesi’nden maddi yardım almak isteyen adayların ikametgah belgesi, itfaiyeden alınacak su çekme raporu, tapu fotokopisi ve varsa işyerinde vergi levhası fotokopisi, vekaletname ve imza sirküleri, ayrıca başvuru ve kimlik fotokopisi.

İzmir’de gıda yardımına nasıl başvurulur gibi soruların olağan cevabı belediye destek ofisleridir ve farklı ilçelere dağılmış olan bu ofislere belirtilen belgelerle gitmeniz gerekir. Merkez ilçe Konak’ta 3 ve Buca’da 1 olmak üzere farklı semtlere dağılmış olan bu ofislere hem danışmak hem de Bizİzmir başvuru formunu doldurmak için gitmek mümkün.

Başvuru onayından sonra giyim yardımı talep edebileceğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuzda kıyafet satın alabileceğiniz Bizİzmir Giyim Noktası, Karabağlar Mahallesi’nde yer alıyor. Süt desteğinden yararlanmak isteyen aileler, detaylı bilgi, başvuru veya başvuru talebi için www.sutkuzusu.com.tr adresini ziyaret edebilir ve bu destek için yapılan başvuruya ek olarak anne, baba ve çocuğun kimlik fotokopisi talep edilmesi sağlanır.

Him.izmir Belediyesi’nin hibe başvuru süreciyle ilgili bir diğer konu da öğrencilerin kırtasiye ve giyim yardımlarına erişimidir. Bunun için ihtiyaç sahibi velilerin kimlik bilgilerini vererek okul yönetimine başvurmaları gerekmektedir ve bu kişiler ek bir başvuruya gerek kalmadan İzmir Sosyal Yardım Kartı ile gerekli malzemeleri temin edebilirler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Bizizmir erzak yardımıPin
Bizizmir erzak yardımı

Dijital çağın taleplerinden yararlanan İzmir Belediyesi, yardım taleplerini kabul etmek için çevrimiçi siteleri aktif olarak kullanan belediyelerden biridir. Biz.İzmir başvuru formunu kullanarak muhtaçlığını yetkililere kanıtlamak isteyen vatandaşlar https://www.bizizmir.com/tr/him/BasvuruKayit linkinden forma ulaşabilirler. Bekleyen fatura için tıklayabileceğiniz form ve bilgi linki https://www.bizizmir.com/askidafatura‘dır. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/ direkt başvuru formunu doldurmak için tıklamanız gereken linklerdir. Kendisi için başvuru formu arayanlar için son derece kullanışlı ve tasarruf sağlayan bu formlar, başvuranlara ve yetkililere zaman kazandırmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurular hakkında detaylı bilgi için ziyaret edilebilecek him.izmir başvuru sayfasından yapılan başvuruları sorgulamak da mümkün. https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/ olarak verilen form linki de sorgulama maskesi olarak kullanılabilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı, maddi durumu iyi olmayan, geliri olmayan ve sigorta güvencesi olmayan kişilere dönemsel olarak nakdi yardım yapılması için düzenlenen bir sosyal yardım kartıdır. İzmir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusu il ve ilçe belediyelerine şahsen başvuru yapılarak yapılır.

İzmir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı başvurusu için 444 40 35 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sosyal yardım kartına başvurmak için bir kimlik ve başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

İzmir Belediyesi’nin tatil döneminde yaptığı 400 TL’lik yardım Vakıfbank şubelerinden ve sosyal yardım kartlarından çekilebilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne ulaşmak için 444 40 35 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. İzmir Belediyesi’nden maddi yardım almak isteyenler 293 17 02 numaralı telefonu arayarak yetkililerle iletişime geçebilirler. Yatalak hastaların pansuman konusunda yardım alabilmeleri için öncelikle İzmir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’ne başvurmaları gerekmektedir ve bu numara 0 232 293 80 00’dir. Öte yandan su faturasında indirim almak isteyen yoksul vatandaşlar 293 numaralı telefondan arayabilirler. 22 06 detaylı bilgi çağırın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere destek olmak için sadece temel gıda maddelerinden gıda paketleri üreten topluluk, sağlıkla ilgili çok önemli önlemleriyle dikkat çekiyor. İzmir Belediyesi de gıda yardımı için hazırladığı gıda paketleriyle çölyak hastalarına yardımcı oluyor ve yılda 3 kez glutensiz gıda paketleri dağıtıyor.

Yetkili makamlara sağlık raporu, kimlik fotokopisi ve başvuru ile başvurmanız yeterlidir. Yılda üç kez fenilketonürili hastalara düşük proteinli gıda paketi dağıtan topluluk, aynı adreslere aynı belgelerle başvuru alıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

bizizmir.com yardım başvurusuPin
bizizmir.com yardım başvurusu

İzmir Belediyesi’nden Gıda Yardımı Başvuruları, nüfus cüzdanı fotokopisi ve Gıda Yardımı Dilekçesi ile birlikte aşağıdaki adreslere şahsen yapılmalıdır.

İzmir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu’nu doldurarak gıda yardımı başvurusunda bulunmak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/6 linkine tıklayarak başvurunuzu doldurabilirsiniz.

Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
Milli Kütüphane Sokak: 41/A Konak/İZMİR (YKM arkası katlı otopark altı)
Mahalle Mimar Sinan Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
Göksu Mahallesi 684/11 Sokak No:38 / A Buca/İZMİR
Mehmet Akif Mahallesi 2739 Sokak No:36 / A Zemin Kat Konak/İZMİR
Süvari Mahallesi 803 Sokak No:87 Zemin Kat Konak / İZMİR
Güney Mahallesi 1150 Sokak No:35 Konak / İZMİR
İzmir Belediyesi’nin gıda yardımı başvurusunu takiben, yetkililer tarafından gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra uygun görülen ailelere gıda yardımı yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

İzmir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine gerekli şartları sağlaması durumunda hem Ramazan hem de Kurban Bayramlarında bayram yardımı olarak nakdi yardımda bulunuyor. İzmir İl Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından sağlanan bu yardımlar için gerekli belgelerin Buca Gürçeşme Huzurevi ve Konak Otopark Danışma Bürolarına ve diğer ayni yardımlara sunulması gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı Başvurusu

İzmir Belediyesi Mali Yardımı her yıl tatilden bir hafta önce Vakıfbank aracılığıyla ödenir. İzmir Belediyesi’nden maddi yardım başvurusunda bulunmak için kimlik fotokopisi ve maddi yardım başvurusu ile Belediye Sosyal Yardım Birimlerine şahsen gitmeniz gerekmektedir.

İzmir Belediyesi’ne maddi yardım başvurusunda bulunduktan sonra, yardım başvurunuzu Belediye’nin resmi internet sitesinden ve 444 40 35 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Kolisi Başvurusu

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte birçok il ve ilçe belediyesi gibi İzmir Belediyesi de Ramazan kolisi ve gıda yardımında bulunarak dar gelirli vatandaşlara yardım ediyor. Ayrıca hayırseverlerin bağışlarını dar gelirli ailelere ulaştıran İzmir Belediyesi, düzenlediği iftar menüsü kampanyasıyla, iftar menüsü bağışlayanların iftar menülerini dar gelirli ailelere ulaştırıyor.

İzmir Belediyesi, önceden belirlenip talep edilen hanelere ramazan yardım paketini dağıtmaya başladı. Ayrıca hayırseverlerin satın aldığı iftar menülerini de yardım başvurusunda bulunan ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

İzmir Belediyesi Ramazan Paketi başvurusu için 444 40 35’i arayabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Başvurusu

izmir-buyuksehir-belediyesi-yardim-basvurusuPin
İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Ekonomik zorluk yaşayan ve faturalarını ödemekte zorlanan kişilere destek olan İzmir Kış Desteği paketi ile hem akaryakıt yardımı hem de ödenmemiş faturalarıyla faturalarını ödeyerek destek oluyor.

İzmir Belediyesi, maddi sıkıntı yaşayan ve sosyal güvencesi olmayan kişilere akaryakıt ve doğalgaz yardımı yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İzmir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere diledikleri gibi market alışverişi yapabilmeleri için gıda kolisi ve erzak yerine düzenli olarak yardım kartı veriyor. Gerekli kontrollerin ardından hak sahibi hanelere teslim edilecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı’na yüklenen bakiye ile her ay alışveriş yapabilirsiniz.

Aylık olarak ödenen İzmir Belediyesi Bayram Harcırahı ve Sosyal Yardım Kartı Parası aylık olarak kart hesabına yatırılır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Parası Sorgulama

İzmir Belediyesi’nin Nakdi Yardım, Gıda Yardımı ve Gıda Yardımı Uygulamalarını sorgulamak için https://him.izmir.bel.tr/tr/BasvuruFormu/7 linkine tıklayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca HİM iletişim numarası 444 40 35’i arayarak da başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere İzmir Büyükşehir Belediyesi Teşvik Başvurusu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Teşvik Talebi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

  1. BELEDİYE GIDA YARDIMI VE ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU
  2. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM BAŞVURUSU VE SORGULAMA NASIL YAPILIR?BAŞVURU FORMU
  3. ANKARA TEK YÜREK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
  4. ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GIDA VE PARA YARDIMI BAŞVURUSU
  5. SOSYAL YARDIM KARTI-MARKET YARDIM KARTI BAŞVURUSU
  6. HİM BAŞVURU-İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMI
  7. TÜRKİYE DİYANET VAKFI YARDIM TALEP FORMU
  8. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Yorum yapın