Kitap Özeti ve Tebrik Kartı Yazı Yazarak Para Kazanmak

Birçok insan Kitap Özeti, Tebrik Kartı ve Dergilere yazı yazarak para kazanmanın yollarını arıyor. Sadece bilgisayarınızla yazarak para kazanmak mı istiyorsunuz? Öyleyse ayrıntılara bir göz atalım.

Birçok freelance web sitesinde veya dergide makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar. İnternet kullanımı arttıkça para kazanmanın birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Evde para kazanmanın yollarından biri de yazmaktır. Makale yazarak para kazanabileceğiniz platformları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Blog sitelerine
 • Sosyal medya sitelerine
 • Serbest İş Web Sitelerine
 • Genel içerik platformu sayfalarına
 • Şirketlere yazarak para kazanabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RİSKLİ AMA PARALI İŞLER VE SICAK PARANIN DÖNDÜĞÜ İŞLER

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanma

dergilere-yazi-yazarak-para-kazanmaPin
Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanma

Reklam izleyerek, video izleyerek veya makale yazarak kolayca çevrimiçi para kazanabilirsiniz. 1 saatte para kazanmak isteyen çok kişi var. Yazarak para kazanmak istiyorsanız, kuralları bilmeniz gerekir. Kurallara uyduğunuzda ve gönderileriniz özgün olduğunda kolayca para kazanabilirsiniz.

Öncelikle belirli bir konuda veya yayınladığınız dergilerde yer alan konularda özgün bir makale yazmalısınız. Ardından, ihtiyaç duyulan bir dergi yazarı için iş ilanlarına bakmanız ve makalenizi göndermeniz gerekir. Makalenizi beğendiyseniz, geri bildirim alacaksınız. Editörler makalenizi beğenirlerse, meşgul olduklarında yazmanızı isteyeceklerdir. Ürün başına belli bir ücret alıyorlar.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TİKTOKTA PARA NASIL KAZANILIR? TÜM TAKTİKLER

Ajanslara Yazı Yazarak Para Kazanmak

Ajanslar genellikle serbest yazarlarla çalışır. Yazma becerilerinizi göstererek kolayca para kazanabilirsiniz. Ajansın yazar ilanlarını araştırarak kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Ajansla ilgili bir konu hakkında yazarak başvururken öngörü sağlayın. Yazarken, ilginizi çeken veya üzerinde çalıştığınız bir konuya odaklanın. Bildiğiniz bir konuda makale yazmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yazılarınızın özgün, anlaşılır ve anlaşılır olması çok önemlidir. Editörler tarafından incelenirken ilk önce özgünlük kontrol edilir. Herhangi bir web sitesinden veya makaleden kopyalanan bir makale asla kabul edilmeyecektir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL LİNKİNDEN PARA KAZANMA- GÜNCEL

Kitap Özeti Yazarak Para Kazanmak

kitap-ozeti-yazarak-para-kazanmakPin
Kitap Özeti Yazarak Para Kazanmak

Çocukluğumuzdan beri yaptığımız kitap özetlerinden para kazanmak ister misiniz? Beğendiğiniz kitapların özetini yaparak kolayca para kazanabilirsiniz. Kitap özetleri, öğretmenlerin ve öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan biridir. Web siteleri, dergiler ve şirketler belirli kitapların okunması ve özetlenmesi için para ödüyor. Kitap özetleri oluşturarak hangi şirket ve kurumlarda para kazanabilirsiniz?

E-dergiler, e-gazeteler, internet siteleri kitap özeti yazacak kişiler arıyor. Kitap okumayı seviyorsanız ve dil bilgisi ile ilgileniyorsanız, bu kesinlikle yapmanız gereken şeylerden biri. Kitap özeti yazmak için kitaba hakim olmanız ve anlatımınızın güçlü olması gerekir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE PARA KAZANDIRAN İŞLER-EVDE GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazi-yazarak-para-kazanma-siteleriPin
Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız hangi sitelere başvurmanız gerektiğini ele aldık. Para kazanmak için özgün makaleler yazmalısınız. Makalelerinizi yazdıktan sonra, onları web sitelerinde önizleyebilirsiniz. Sitelerde yer alan yazılarda dikkat edilen hususlar arasında SEO analizine uygun ve orijinal olmasıdır. İşte makale yazarak para kazanabileceğiniz siteler;

 • Fiverr
 • Armut
 • Freelancer
 • Wordapp
 • Upwork
 • Yaz Kazan

Bu sayfalarda ilan verebilir veya ilan verebilirsiniz. Yukarıdaki siteleri ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi ücretli olarak kullanabileceğiniz siteler de bulunmaktadır. Örneğin, yoksulluk tarafında bir iş teklifi ve başvurusu için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Diğer web sitelerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ EVDE YEMEK YAPIP SATMAK YEMEKSEPETİ ÜZERİNDEN

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog-yazarak-para-kazanmakPin
Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak nasıl para kazanılacağını merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız yöntemleri sizler için ele aldık. Aşağıdaki adımları izlemeden önce, yazdığınız konularla ilgilenip ilgilenmediğinizi veya yazma işinden hoşlanıp hoşlanmadığınızı test edin. Yazarlığın size uygun olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. Blog yazmadan önce uygulamanız gereken adımlar ve adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle Google Adense’den reklam almanız gerekiyor.
 • Ücretli abonelik sunabilirler, isterseniz bu adımı atlayabilirsiniz.
 • Ürün satışı yapabilirsiniz.
 • Affiliate pazarlama yoluyla bir bağlantı ekleyebilirsiniz.
 • İçeriklerinizi yazarken sponsorluk alabilirsiniz.
 • Bloglarınızda danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz.
 • Ücretli etkinlikler düzenleyerek birçok kişinin dikkatini çekin.
 • Dilerseniz kurduğunuz blogunuzu satın.

TAVSİYE İÇERİK ➔ LOGO YAPARAK PARA KAZANMAK- LOGO SATMA SİTELERİ

Tebrik Kartı Yazarak Para Kazanma

Tebrik-karti-yazarak-para-kazanmaPin
Tebrik Kartı Yazarak Para Kazanma

Tebrik kartı yazarak para kazanma yapabilirsiniz. Güzel ve ilginç makaleler yazmakla ilgileniyorsanız, bu iş tam size göre. Bazı ürünlerinizi online olarak tebrik kartı firmaları ile iletişime geçerek gönderebilir ve boş yer olduğunda başvurabilirsiniz. Bu işi yapmadan önce yaratıcı bir kişiliğe sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Özgün, farklı ve ilgi çekici şiirler ve yazılar yazabileceğinizi düşünüyorsanız hemen tebrik kartı firmaları ile iletişime geçin. Tebrik kartında yazan öğelerin ücretleri şirkete göre değişir. Bu nedenle firmalar ile görüşülerek ücret tespiti yapılması daha doğru olacaktır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KADINLAR İÇİN EVDE YAPILACAK İŞLER +15 GÜNCEL İŞ FİKRİ

Makale Yaz Kazan

Evde veya bir kafede oturarak para kazanmak istemiyor musunuz? İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman çalışmak istiyorsanız makale yazmayı denemelisiniz. Makale yazarken SEO uygunluğu, özgünlük ve yaratıcılık en önemli konular arasındadır. İlgili konular web siteleri, dergiler veya gazeteler tarafından belirlenir. Bu konularda makalenizi oluşturun ve paranızı kazanın.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KWAİ HESAP SİLME LİNKİ – GÜNCEL VE PRATİK

Makale yazmak ve iş fırsatları bulmak için favori web siteleri Poverty, Fiverr, Wordapp, Freelancer’dır. Bu sayfalarda iş ilanı açarak fiyat verebilir veya mevcut iş ilanlarına başvurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanma ile ilgili soru, soru ve düşüncelerinizi bize yazarak paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın