Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel – 2024

Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel 2023; Havaş iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin iş ilanlarını yakından takip etmesi gerekiyor. Şirket iş ilanları İnsan Kaynakları tarafından takip edilmektedir. Yapılacak başvurular şahsen, başvuru internet üzerinden yapılıyorsa gerekli belgeler de internet üzerinden yapılmalıdır. Evrakların şahsen kabul edilmesi halinde tüm evrakların fiziki olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Bir Havaş iş başvurusu için farklı şartlar vardır. 20’den fazla havalimanında faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Havaş, başvuruları yakından takip ediyor. Ön yazının açılması, istenen niteliklerden beklentilere kadar pek çok bilgi verir. Adayların da bu bilgiler ışığında başvuru yapmaları rica olunur. Gerekli şartları sağlayan kişiler görüşmeye davet edilir ve yüz yüze görüşme gerçekleştirilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ A101 İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Havaş‘a iş başvurusu yapmak farklı olabilir. İlan edilen pozisyona göre hem online platformlar üzerinden hem de fiziki olarak başvuru yapılabilmektedir. Burada durum tamamen Havaş’ın hangi şehirde olduğuna ve hangi pozisyona başvurduğuna bağlı. Genelde küçük şehirlerde fiziki başvuruları kabul eden Havaş, büyük şehirlerde online başvurular açarak adaylarla buluşuyor. Bu nedenle başvuru süreci belirtilen gereksinimlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Hem fiziki başvuruları hem de online başvuruları kabul eden bir firmadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

Havaş İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

havas-is-basvurusu-sartlariPin
Havaş İş Başvurusu Şartları

Havaş iş başvurusu koşulları iş ilanına göre değişiklik göstermektedir. Terfi ne olursa olsun, alanında deneyime öncelik veren bir firmadır. Özellikle çalışanlara yönelik iş ilanlarında deneyim ve eğitime önem verilmektedir. Her başvuru için koşullar farklıdır. Doğrudan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekli değildir. Havaş, Türkiye Cumhuriyeti’nde çalışma izni olan kişiler için de başvurularda yer açıyor.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HEPSİEXPRESS İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

Havaş İş Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Havaş iş başvurusu sonucunun açıklanma tarihi ise başvuru ve mülakat sonrası süreçte. Çoğunlukla büyük firmalar tarafından yapılan başvurularda bazen sadece başarılı olan adaylara bilgi verilirken, bazen de olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerine de bilgi verilmektedir. Bu durumda başvuru yapmadan önce sonuçların ve varsa mülakatın ne zaman açıklanacağını sormalısınız. Yetkililer tarafından açılan ilanda gerekli bilgiler yer almıyorsa İnsan Kaynakları Departmanı ile iletişime geçilmesi önerilir. Havaş’ta bir pozisyona başvururken genellikle sonuçların ne zaman açıklanacağı belirtilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BANABİ YEMEK SEPETİ KURYE İŞ BAŞVURUSU

Havaş İş Başvurusu Sonuçları Nereden Açıklanır?

Havaş iş başvurusu sonuç ekranı ağırlıklı olarak e-posta adreslerinden oluşmaktadır. Havaş’a yapılan başvurular doğrulandıktan sonra, görüşme yapılması durumunda adayın başvuru bilgilerine görüşme bilgileri gönderilecektir. Bu nedenle başvuru sırasında doğru bilgilerin paylaşılması ve iletişim bilgilerinin teyit edilmesi önemlidir. Havaş başvuru sonuçları Havaş resmi internet sitesinde de yayınlanabilir. Başvuru sahiplerine telefonla da bilgi verilmesi mümkündür.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PAKET TAXİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

Havaş İş Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Havaş iş başvurusu hakkında bilgi almak isteyen kişiler, açıklama ekranı gelmediği takdirde İnsan Kaynakları’na e-posta gönderebilirler. Başvuru talebinde bulunmak isteyen kişiler doğrudan şirketle iletişime geçebilir veya mevcut kaynakları kontrol edebilir. Şirketin sonuçları ne zaman açıklayacağı belliyse ve o gün herhangi bir iletişim yoksa, yalnızca başvuruları olumlu olan adaylarla iletişime geçileceğini varsaymak güvenlidir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BİM İŞ BAŞVURUSU – BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU FORMU

Havaş İş Başvurusu Formu Nedir?

havas-is-basvurusu-formuPin
Havaş İş Başvurusu Formu

Havaş iş başvurusu için bir form doldurulması gerekebilir. Başvuruları çoğunlukla CV’den alan firma başvuru formu açmıyor. Ancak açık pozisyona ve pozisyonun koşullarına bağlı olarak ön değerlendirme formu kullanılarak da işlem yapılabilir. Bu konuda son karar Havaş yetkililerine ait olup, çoğunlukla form yerine diğer başvuru yöntemlerini kabul etmektedirler.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00003884555&isyeriTuru=%C3%96zel

TAVSİYE İÇERİK ➔ ŞOK MARKET İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Havaş Hangi Departmanlar için Başvuru Açar?

Havaş boş kontenjanları ihtiyaç duyuldukça ilan edilecektir. Yolcu hizmetleri müdüründen lojistiğe kadar farklı insan kaynakları gerektirebilir. Açık gönderiler şehre, döneme ve ihtiyaca göre değişir. Bu nedenle gönderilecek departman, şartlar ve aranan nitelikler gibi faktörler değişkenlik göstermektedir. Havaş’ın açtığı açık pozisyonları yakından takip etmek, kişilerin uzmanlık alanlarına uygun pozisyonları bulmalarına olanak sağlıyor. Doğrudan iş ilanı olmasa bile Havaş İK departmanına CV gönderilebilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GETİR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? KARİYER FIRSATI

Havaş Hangi Şehirlerde Var?

Havaş’ın bulunduğu 25’ten fazla şehir var. Şirket, 20’den fazla sekiz havalimanında ve farklı şehirlerdeki havalimanlarında faaliyet göstermektedir. İller, ihaleye ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. Muğla, İstanbul, Antalya, Ankara ve benzeri şehirlerde Havaş ile tanışmak mümkün.

Ağırlıklı olarak büyük şehirlerde hizmet veren Havaş, küçük kasabalarda da hizmetlerini sürdürüyor. Havaş iş başvurusu yapmak isteyenler ikamet ettikleri ildeki iş ilanlarına başvurabilecekleri gibi, gitmek istedikleri şehirdeki Havaş iş ilanlarına da başvurabilirler. Havaş, birçok farklı şehirde bulunan büyük bir şirkettir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Havaş İş İlanları

Havaş Şirketi, personel ihtiyacının büyük bir kısmını online başvurular aracılığıyla karşılamaktadır. Bireysel başvurunun yanı sıra iş hacminin arttığı ve yoğun olduğu dönemlerde toplu personel alımı da yapmaktadır. Havaş, ülkemize sağladığı hizmetlerin yanı sıra istihdama da destek vermekte ve verdiği hizmetlerin personel kalitesi ile doğrudan ilişkili olduğunu bilmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RED BULL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA ŞARTLARI

Havaş İşe Alım Süreci

İşe alım süreci insan kaynakları departmanı tarafından yönetilmektedir. Hem mevcut personel hem de yeni işe alınan personel Mavi Yaka ve Beyaz Yaka olarak 2’ye ayrılmıştır. Çalışanlar başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirler. İşçi ise hem online hem de şahsen şirkete giderek başvuru formunu doldurabiliyor. Alınan başvurular aday değerlendirme sürecine dahil edilecek ve aday seçimi yeterlilik esasına göre yapılacaktır. Fırsat eşitliği çerçevesinde adaylar eşit olarak değerlendirilerek şirkete kazandırılmaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ AFAD PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Havaş Şirket Değeri

havas-is-basvurusuPin
Havaş iş başvurusu

Her şirkette olduğu gibi büyük şirketlerin de özellikle dikkat ettikleri değerleri vardır. Bu değerler şirket için kırmızı çizgidir ve bu çizgiyi geçmek asla istenmez. Yönetici olsun, çalışan olsun personel bu değerleri benimsemeli ve korumalıdır. Bu değerler; Profesyonellik, güvenlik, saygı, müşteri memnuniyeti, dinamizm ve takım çalışması.

TAVSİYE İÇERİK ➔ LC WAİKİKİ İŞ BAŞVURUSU-BAŞVURU ŞARTLARI VE FORMU

Havaş İnsan Kaynakları

havas-insan-kaynaklariPin
Havaş İnsan Kaynakları-İşe Alım Süreci

Havaş İnsan Kaynakları, “Çalışanlarımız en büyük varlığımızdır” mottosuyla hareket etmektedir. Çalışanların memnuniyetinin yapılan işin kalitesine yansıdığı bilinciyle hareket ederiz. Çeşitli personel çalışmaları gerekli motivasyonu sağlar. Yeni gelenler eğitilir ve talimat verilir.

Havaş Çalışabileceğiniz bölümler

 • Yolcu ve Bagaj işlemleri
 • Ramp Hizmetleri
 • Kargo ve Posta Hizmetleri
 • Yük Kontrol, Haberleşme ve uçuş operasyon hizmetleri
 • Temsil ve Gözetim hizmetleri
 • Uçak temizliği ve kayıp eşya
 • Genel Havacılık hizmetleri

Antrepo Hizmetleri

İstanbul Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Antalya Havalimanı’ndaki tesislerde depolama hizmeti verilmektedir.

Otobüs Hizmetleri

Havalimanları ve şehir merkezleri arasında ulaşımı sağlamak için 21 ilde 39 güzergah ile hizmet veriyor.

Yolcu Hizmetleri Memuru

Yolcu görevlisi ne iş yapar? Eğer sorarsan; Giden yolcuların bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinden sorumludur. Ayrıca gerektiğinde gelen yolcuları yönlendirmekle yükümlüdür.

Harekat Memuru

Görevi, tüm uçuş operasyonları için koordinatları sağlamaktır. Uçuş ekibi (hostes, pilot) havayollarının operasyon birimleri ve temsilcileri ile işbirliğinden sorumludur.

İşçi Şoför ve İşçi

Uçağın yükleme ve boşaltma araçlarının kullanımından sürücü sorumludur. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım için de otobüs şoförlerine ihtiyaç duyuluyor.

İşçi, temizlikçi, yer işçisi, hamal gibi mesleklerde kullanılır. İstenilen eğitim düzeyi ilkokuldur.

Rampa Görevlisi: Uçak yükleme ve boşaltma hizmeti verir ve uçağın içini temizler.

Gişe personeli: check-in öncesi ve sonrası sayaç hazırlıkları. Özel bagajların taşınması ve özel yolcuların refakat edilmesi.

Kargo Görevlisi: Uçak tipine göre kargo ve posta hazırlamak, yükleme ve boşaltma hizmeti vermek.

Depo çalışanları: Depoya getirilen ve depodan alınan yüklerin gerekli kontrol ve işlemlerinin yapılması

“Havaş İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel – 2024” üzerine 4 yorum
 1. 2014 2019 arası Havaş holding bünyesinde çalıştım uçak altında çalıştım şoför luk yaptım rink araç kullandım su araç kullandım tuvalet araç kullandım yanı kısacası her işi yaptım şuanda işsizim ararsanız sevinirim havaş’ta çalışmak güzel

  Yanıtla
 2. Bu yazıda Havaş şirketini ve iş başvurusu sürecini detaylı bir şekilde ele almışsınız. Havaş’ın farklı departmanlarda işe alım yaptığını öğrenmek ilginç geldi. Hangi departmanda çalışmak istediği bilineli olan bir kişinin başvuru sürecinde daha başarılı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler!

  Yanıtla
 3. Yazıdaki iş başvurusunun ne kadar zor olabileceğini bilmiyordum. Gerçekten çok detaylı ve farklı departmanlar için farklı başvuru süreçlerinin olması şaşırtıcı. Teşekkürler bu bilgileri paylaştığınız için.

  Yanıtla
Yorum yapın