Paket Taxi Başvurusu Nasıl Yapılır? GÜNCEL – 2024

Paket TaKsi Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır?

Migros’un, Paket Taxi girişiminin yüzde 50’sini 104.5 milyon TL bedelle satın almasının ardından Paket Taxi ile ilgili sorular gün geçtikçe artıyor. “Tek Paket Mutluluk” mottosu ile yola çıkan girişim, birçok şirketin kurye ihtiyaçlarına çözüm getirmeyi amaçlıyor. Paket Taksi, yenilikçi bir yaklaşımla motorlu, araçlı ve scooter ile kurye hizmetleri sunmaktadır.

Paket taxi başvurusu için başvurularınızı kendi aracınız ile online yöntemlerle yapmanız mümkündür. “Kurye ol” veya “Kurye hizmeti talep et” seçeneklerine göre iş başvurusunda bulunabilir veya hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 • Kurye Ol sayfasında oturum açın.
 • İşlem türünü seçin (motorlu kurye, araçlı kurye, scooter kurye).
 • Varsa aracın marka ve modelini giriniz.
 • Çalışma periyodu seçilir.
 • Kişisel verileri, iletişim ve deneyimi girin.
 • Onay işlemleri yapılır.

Başvuruları değerlendirilen adaylar, olumlu yanıt almaları halinde Paket Taxi Başvuru sonrası kurye olarak çalışabilirler.

Paket Taxi Başvurusu için TIKLAYINIZ.

Paket Taxi Nedir?

Pin
Paket Taxi Başvuru

Paket Taxi; kurumsal kurye ihtiyaçlarını çözmeye odaklı yenilikçi bir girişimdir. Paket Taksi, lojistik hizmetleri alanında firmalara kapsamlı çözümler sunmakta ve aynı zamanda kurye risklerinin en aza indirilmesini sağlamaktadır. E-ticaret ürün paketlerinden restoran siparişlerine kadar birçok alanda dağıtım hizmeti sunmaktadır. Firmaların sadece işlerine odaklanmalarını sağlayan Paket Taksi kurye çözümleri geliştirmektedir.

4.000’den fazla motosiklet, 5.000’den fazla kurye, aylık 3 milyondan fazla teslimat ve 250’den fazla müşteri ile hizmetlerini rahatlıkla sürdürmektedir. Paket taxi, çalıştığı tüm alanlarda kurye hizmetlerini çeşitli araçlarla çözmektedir.

 • Motorlu Kurye: Küçük gönderiler için en hızlı çözümü sunar. Özellikle restoranların tercih ettiği bir hizmettir.
 • Araçlı Kurye: Çok daha büyük paketlerin nakliyesi için ekonomik çözümler sunar. Özellikle e-ticaret ve market ürünlerinin planlanan sürede teslim edilmesini sağlar.
 • Scooter Kurye: Özellikle kısa mesafeler olmak üzere küçük taşımalarda fark yaratmak isteyen her firma tarafından tercih edilebilir.

Paket Taxi ile firmaların farklı kurye türleri ile çalışması mümkündür. Firmaların ürünlerini müşterilerine en hızlı şekilde ulaştırmalarını sağlamak için kurye çağırmak mümkündür.

Paket Taxi Nasıl Çalışır?

Paket Taxi İş Başvurusu ya da hizmet talebine başvurmadan önce çalışma sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olunması önemlidir. Gelişen teknolojinin tüm olanaklarını kullanan Paket Taksi, bilgisayar üzerinden “Ara” butonu kullanılarak online olarak kullanılabilen bir hizmet sunuyor. Bu yöntemle paket taksi kuryelerini aradıktan sonra biten paketlerinizi teslim edebilir ve kargo işlemini yaptırabilirsiniz. Her gönderi ayrıca kendi benzersiz koduna sahiptir. Bu kodlar sayesinde mesajlar alıcıya karışıklık olmadan iletilebilir.

Kurye takibi de çalışan sistem üzerinden gözle yapılabilmektedir. Bu kapsamda sonraki teslimat bilgisi seçenekleri de kullanılabilir. Sistemin sunduğu bir diğer fayda ise ayda veya yılda hangi bölgeye kaç koli gönderildiği, kaç dakikada teslim edildiği gibi detayların görüntülenebilmesidir. Firmaların yukarıdaki verileri kullanarak bu verileri satış stratejisi olarak kullanabilmeleri de mümkündür.

Paket Taksi Kaç Para Kazanıyor?

YouTube video
Paket Taxi Başvuru Sürecini Anlatan Kısa Bir Video

Paket taksi kazanç oranları birçok faktöre göre değişebilmektedir. Ortalama kurye maaşları ile de benzer kazançlar elde edilebilir. Kurye kazançları çalışma saatlerine ve diğer şartlara göre değişmektedir. Paket Taksi’de 8 saat çalışan bir kurye ortalama 10.500 TL kazanabilmektedir. Kurye hizmetleri kapsamında kendi araçları ile hizmet verenlerin kazançları da bu kriterlere göre farklılık göstermektedir.

Faaliyet alanları her geçen gün genişleyip genişlerken Paket Taksi’nin de yeni kuryelere ihtiyacı var. Bu kapsamda uygun motorlu, scooter veya araçlı kurye seçeneklerini tercih eden kuryelerin kazanç oranları da farklılık göstermektedir. Günümüzde bu alanda çalışanların gelirleri çalışılan saate, şehre ve şirkete göre değişmektedir. Paket taksi başvurusu yaptıktan sonra cazip oranlarda para kazanmak mümkün.

Paket Taxi Nasıl Çağrılır?

İşletmeler, online işlem sayfası üzerinden Paket Taksi çağırmak için anında hizmet talebinde bulunabilirler. Kurye ihtiyaçlarına yönelik formu doldurduktan sonra “Ara” butonuna tıklayarak kurye çağırma işlemini tamamlamak mümkündür. Kurumsal başvuru sahiplerinden istenen bilgiler ve izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • ‘Kurye Hizmeti Al’ seçeneği kullanılarak ilgili sayfaya ulaşılacaktır.
 • İletişim bilgileri ve şirket bilgileri girilir.
 • Kurye çağırma işlemi bilgisayar üzerinden online olarak “Ara” butonuna tıklanarak tamamlanır.

Arama işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi sayesinde Türkiye’de kurye hizmetlerine yeni bir soluk getirmiştir. Migros gibi güçlü bir markanın yatırımı da bunun göstergesi. Paket Taksi ile gelen birçok yenilik sayesinde kurye hizmetleri için çeşitli seçenekler sunulmuştur. Üç farklı kurye hizmeti ile küçük ve büyük tüm gönderiler için konforlu bir hizmet sunulmaktadır. Paket taksi hizmetlerinden yararlanmak için online seçenekler kullanılabilir.

Paket Taxi Araçlı Kurye Maaşları Ne Kadar?

Paket Taxi başvuru ve MaaşPin
Paket Taxi Başvuru ve Maaşları

Paket taxi araç kurye maaşları, çalışılan saat başta olmak üzere birçok farklı faktöre bağlıdır. Bu ücretler, hizmet verilen şehir ve ortalama kurye maaşlarına dayanmaktadır. Ayrıca kendi araçları ile hizmet veren kişilerin meziyetleri de bu konuda farklılık gösterecek seçenekler arasındadır.

2023 yılı ortalama paket taxi kurye maaşları şu şekildedir:

 • 8 saat çalışma ile – 10.500 TL
 • 9 saat çalışma ile – 12.000 – 13.000 TL
 • 12 saat çalışama ile – 14.000 – 16.000 TL

9 saatin üzerindeki fazla mesailerde kuryelerden paket başı 9,5 TL ücret alınır. Ayrıca söz konusu kurye hizmetlerini kendi motorunuzla veya aracınızla sağlıyorsanız, söz konusu ücretlere aylık 1.250 TL ile 2.000 TL arasında değişen ek bir ücret yansıtılır.

Paket Taxi Hangi İllerde Var?

Paket Taxi bayilik ve anlaşmalı olarak farklı illerde hizmet vermeye başladı. Son dönemde 8 yeni ilde faaliyetlerine başlamıştır. Söz konusu iller arasında Muğla, Kayseri, Gaziantep, Edirne, Kars, Ordu ve Giresun gibi iller yer alıyor. Kurye ihtiyaçlarının hızlı ve güvenli çözümü için Türkiye genelinde 71 ilde hizmet vermektedir. Faaliyet alanlarını genişletme stratejilerini sürdüren Paket Taksi, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermeyi hedefliyor. Listeye yeni iller eklenmesiyle birlikte şu anda hemen hemen tüm illerde aktif olarak hizmet vermektedir.

Paket Taksi Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

paket-taxi-basvurusu-nasil-yapilirPin
Paket taxi başvurusu nasıl yapılır

Paket Taxi sipariş takibi online araçlar kullanılarak saniyeler içinde yapılabilir. Her sevkiyat için belirlenen sipariş numarası kullanılarak sipariş takibi kolayca yapılabilir. Koli Taksi Sipariş Takibi ekranına giriş yapıp Sipariş Numarası kısmına ilgili kodu girdikten sonra ekranın yanında bulunan Sorgula butonuna tıklanarak sipariş takibi yapılabilir.

Sipariş durumunu takip etmek için dakikalar içinde harekete geçebilir ve kargo durumundan haberdar olabilirsiniz. Paket Taxi uygulamasından kurye talebinde bulunup sipariş veren müşterilerimiz, gönderileri için tanımlanan sipariş numarasını takip edebilirler.

Yorum yapın