Bim İş Başvurusu – Başvuru Şartları ve Başvuru Formu-2024

BİM İş Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır

2023 Bim İş Başvurusu – Başvuru Şartları ve Başvuru Formu; BİM Market’te iş başvurusu online kanallardan yapılabilmektedir. BİM iş başvuruları doğrudan mağazalarda da yapılabilmektedir. Online başvuru sırasında yapmanız gereken ilk şey BİM Market’in kendi sitesine gitmek. Daha sonra web sitesinde yer alan BİM başvuru formuna tıklayınız. Formdaki veriler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur. Formda istenen bilgilerden bazıları şu şekildedir:

 • Adı ve soyadı
 • Başvuranın cinsiyet bilgisi
 • Başvuranın doğum tarihi
 • Başvuranın mezun olduğu okulun detayları
 • Erkek adaylar için askerlik durumu bilgileri
 • Ehliyet sorgulama
 • Başvurmak istediğiniz pazar alanı
 • Çalışmak istediğiniz BİM mağazasının il ve ilçe bilgileri
 • Cep numarası
 • Kişinin e-posta adresi
 • Kişinin bu işi neden istediğine dair kısa bir not


Kişiler yukarıdaki alanları doldurduktan sonra Gönder düğmesine tıklar. Bu sayede BİM uygulaması kısa sürede tamamlanır.

BİM İş Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

bim-is-basvurusu-kac-gunde-sonuclanirPin
BİM İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır

Uygulama BİM piyasasında takip edilirken sistem üzerinden de kullanılabilmektedir. BİM Market, eksik departmanlara yapılan başvurular doğrultusunda personel alımı yapmaktadır. Adaylarla genellikle işe alım için telefonla iletişim kurulur. En az ilkokul mezunu personel kasada veya reyonda çalışabilir. Başvurusu olumlu bulunan kişiler şubeye çağrılarak mülakat ve birebir görüşme yapılmaktadır. Sonra satın alma yapılır. Satın almaların olumlu sonuçlanması için kişilerin bu alanda deneyim sahibi olup olmadığına bakılır. Tecrübeli adaylar tercih sebebidir.

BİM İş Başvurusu Yapamayınca Nereye Müracaat Edilir?

BİM Market üzerinden başvuru yapılamıyorsa, başvurunun yapıldığı kanal dışındaki kanallara da başvuru yapılabilmektedir. Örneğin başvuru sahibi BİM piyasasına online olarak başvurmaya çalışır ancak başarısız olursa BİM ofisine gidebilir. Şubeye yapılan başvurularda şahıslar tarafından özgeçmiş talep edilebilir. Bazı durumlarda özgeçmiş yerine piyasanın sağladığı başvuru formu doldurulabilir.

BİM marketleri genellikle 18 ile 40 yaş arasındaki kişileri işe alır. 18 yaşından küçüklerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Yaş kriterlerini karşılayan kişilerde okul bitirme belgesi kontrol edilir. En az ilkokul mezunu olan kişiler bu piyasada iş bulabilmektedir.

İş piyasasına başvurmak isteyen kişilerin bir engeli varsa, özür derecesi belgesi talep edilebilir. Çalışma koşullarında engel derecesi sorun teşkil etmiyorsa kişi görüşmeye alınır.

BİM İş Başvurusu Sonucu Ne Zaman Açıklanır?

bim-is-basvurusu-aciklamaya-ne-yazilirPin
BİM İş Başvurusu Açıklamaya Ne Yazılır

BİM piyasasında sonucun açıklanması uzun vadede gerçekleşmeyecek. BİM’e başvuran adaylara sonuçları en kısa sürede bir hafta içinde cevaplanacaktır. Bazı durumlarda yanıt vermeniz daha uzun sürebilir veya yanıt gelmeyebilir. Bir yanıtın olmaması durumunda, sonuç olumsuz olarak kabul edilebilir.

Gerekli tüm şartları sağlayan ve belgeleri dolduran kişilerin verileri sisteme kaydedilmektedir. Bu sayede ileride bir çalışanın çıkması durumunda sisteme kayıtlı yerlerden giriş yapabilmektedir.

Bakkallar zinciri BİM, çalışanlarına iyi haklar veren bir yer. Bazı pazarlarda çalışanlar için fazla mesaiden bahsedilmektedir. Ancak BİM pazarında durum böyle değil. Çalışma saatleri çalışana göre değişmektedir. Personelin bir kısmı sabah saatlerinde işe başlarken, bir kısmı da öğleden sonra işbaşı yapmaktadır. BİM marketlerinde market açılış saati 12:00’dir. Genellikle sabah 9’da başlayan marketler akşam 9’da kapanır. Her tam zamanlı çalışan, günde en fazla 8 saat çalışır. Piyasanın tam zamanlı pozisyonuna başvuran kişiler, piyasanın yoğunluğuna göre bir yanıt alacaktır. Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde, müdahale birkaç hafta gecikebilir.

BİM İş Başvurusu Nerden Yapılır?

BİM markette iş başvurusu yapılacak yer denilince akla marketin kendi sitesi gelir. BİM, kendi web sitesi olan bir markettir. Bu marketin internet sitesinde bir başvuru formu bulunmaktadır. Bu form aracılığıyla yapılan her başvuru bir başvurudur. BİM başvurusu için tercih edilebilecek diğer kanallar ise şu şekildedir:

Çalışmak istediğiniz BİM marketin şubesi
İŞKUR’dan BİM işe alımı
Kişiler kendilerine yakın bir BİM şubesine giderek de iş başvurusunda bulunabilirler. Bu kişinin eksik pozisyonu şube aracılığıyla form doldurularak doldurulabilir. Başvuru yaptığınızda insanlara hangi alanda eleman aradıklarını sorarsanız direk o pozisyona başvurabilirler. Bireyler öncelikle bir kasiyer veya departman pozisyonu için başvurabilirler.

BİM İŞ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

BİM İş Başvurusu Formu Nedir?

bim-basvurusu-ne-zaman-sonuclanir-2022-2023Pin
BİM Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır 2023

BİM pazarında ihtiyaç duyulan form, çalışanların daha iyi bilinçlenmesini sağlar. Kişinin bu bölge için uygun bir aday olup olmadığı başvuru yapılacak alandaki ihtiyaçtan dolayı form üzerinden anlaşılır. Form aynı zamanda kişilerin kişisel verilerini de içermektedir. Formda sorulan sorulara örnek olarak bir kişinin adı ve soyadı, yaşı ve doğum tarihi gibi bilgiler verilebilir. Ayrıca, formda en son kaydedilen kişinin bir fotoğrafı da bulunmalıdır. Formda talep edilen diğer bilgiler aşağıdaki gibidir:

 • Çalışmak istediğiniz BİM mağazasının il ve ilçe bilgileri
 • Cep numarası
 • Erkek adaylar için askerlik durumu bilgileri
 • Ehliyet sorgulama
 • Başvurmak istediğiniz pazar alanı
 • Kişinin e-posta adresi
 • Kişinin bu işi neden istediğine dair kısa bir not

BİM İş Başvurusu PDF Nereden Alınır?

BİM-Markt uygulamasında istenen PDF, BİM-Markt’ın kendi sitesinden temin edilebilir. Bu PDF, kişisel bilgileri ve istenen pozisyonu içermelidir. Yüz yüze başvurularda başvuru süreci farklılık gösterebilir. Başvuru sırasında kişilerden şubeden alınan formu doldurmaları istenebilir.

BİM Markette Uzun Süre Çalışılır Mı?

bim-ofis-calisani-ne-is-yaparPin
BİM Ofis Çalışanı Ne İş Yapar

BİM piyasasının uzun vadeli istihdam durumu, kişilerin çalışma prensiplerine göre değişiklik göstermektedir. Bir markette reyon veya kasa işine başlayarak yükselmek istiyorsanız BİM tam size göre olabilir. Oldukça kurumsal bir yapıya sahip olan BİM marketler zinciri kariyer hedefi olan kişiler için idealdir. Her şirkette olduğu gibi BİM pazarlarında da amaç işini hakkıyla yapan çalışanları kaybetmemek. İşini sorunsuz yapan her çalışan BİM için değerlidir. Departman çalışanlarından, departmanın düzenini sağlaması, eksik ürünleri tamamlaması ve ürünleri doğru bir şekilde yerleştirmesi beklenmektedir.

bim-is-basvurusuPin
Bim iş başvurusu

Kasiyer kasanın yönetiminden sorumludur. Alım satım işlemleri kasadan geçer. İşlemde eksiklik olması durumunda sorumluluk kasiyere aittir. Kasa kısmını iyi yönlendiren bir unsur varsa BİM o unsuru kaybetmek istemez. Bu çalışanların istek ve beklentileri doğrultusunda uzun saatler çalışmaları mümkündür.

BİM’e başvuran adayların bilmesi gereken şey, o pazarın kurumsal kimliğidir. Şirketlerin yerel şirketlere göre daha iyi tesislere sahip olduğu bilinmektedir. Özverili çalışan çalışanlar bu pazarda uzun süre kalabilir ve ortaya çıkan fırsatlardan yararlanabilir. BİM elemanı olmak isteyen kişilerin gerekli şartları ve belgeleri eksiksiz doldurmaları büyük önem arz etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

 1. ŞOK MARKET İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 2. PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 3. TEKSTİL ATÖLYESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 4. ETLİK ŞEHİR HASTANESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU
 5. RED BULL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA ŞARTLARI
 6. GETİR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? KARİYER FIRSATI
Yorum yapın