PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu- 2024

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2023; PTT iş başvuruları sürecinde gerektiğinde PTT’nin insan kaynakları departmanı birçok farklı pozisyona personel yerleştirmektedir. Adayların belirtilen pozisyonlara başvuruda bulunabilmeleri için başvuru kılavuzunda yer alan genel şartlar ile ilgili pozisyon için belirlenen özel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşımayan adayların başvuruları geçersizdir. 2023 yılı alım ilanlarıyla dikkat çeken PTT, ihtiyaç doğrultusunda il bazında gişe memuru, nakliye personeli ve daha birçok farklı pozisyon için alım yapıyor. PTT başvuru formunun doldurulması, adayların ön başvuruda bulunmaları ve açık kontenjanlar için gerekli koşulları sağlamaları halinde bir pozisyona başvurmalarını sağlar.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TEKSTİL ATÖLYESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

PTT İş Başvurusu Şartları Neler?

PTT iş başvurusu şartları kazanılacak unvana göre farklılık göstermektedir. İlgili pozisyon için başvuruda bulunan adayların, söz konusu pozisyon için belirlenen özel şartların yanı sıra birçok genel şartı da sağlaması gerekmektedir. İşe Alım Başvuru Kılavuzlarında belirtilen şartları taşımayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kılavuz, Türkiye genelinde yapılacak alımlar kapsamında ilgili adayın başvuracağı unvana özel koşulları da belirtmektedir. PTT personel yerleştirme genel başvuru koşulları şu şekildedir:

  • Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak,
  • 18-36 yaş arasında olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili olmayan,
  • Çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmaması,
  • İlgili sınav yılında belirlenen KPSS puanına göre yeterli KPSS puanı almış olmak,
  • TCK’nın ilgili maddelerinde belirtilen süreler dolmuş olsa bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmak,
  • Doldurulacak pozisyon için belirtilen özel şartları yerine getirmek vb

PTT pozisyonuna başvuran adayların, genel başvuru koşullarının yanı sıra ilgili pozisyon için belirtilen özel koşulları da sağlaması gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RED BULL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA ŞARTLARI

PTT Personel Başvurusu Nereden Yapılıyor?

E-Devlet-Ptt-Is-BasvurusuPin
E-Devlet PTT İş Başvurusu

PTT iş başvuruları, KPSS dışı pozisyonlar için de benzer şekilde işleme alınmaktadır. PTT tarafından doldurulacak pozisyonlar başvuru yönergeleri ile birlikte ilgili ilan sayfalarında ilan edilir. 81 il ve ilçede mevcut kadro alımı için adayların açık kontenjanlar arasından başvuru yapmaları gerekmektedir. PTT bünyesinde mevcut personel alım ilanı internet ortamında ilgili sayfalar aracılığıyla yapılmaktadır. Adayların bu duyurularda belirtilen başvuru koşullarına uygun hareket etmeleri gerekmektedir. Başvurularını tamamlayan adayların pozisyona hak kazanabilmeleri için tüm süreci başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ETLİK ŞEHİR HASTANESİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT iş başvurusu, PTT resmi internet sitesindeki uygun başvuru formu doldurularak elektronik ortamda yapılabilir. Bazı pozisyonlar için adayların kurum tarafından açılan sınavlara girerek şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. PTT İnsan Kaynakları işe alımı için farklı koşullar aranabilir. Açılacak pozisyon için belirlenen genel ve özel şartlar çerçevesinde PTT’ye başvuran adayların yazılı ve sözlü sınavlardan başarılı olmaları gerekmektedir. Bu süreçleri tamamlayan adaylar başvurularını kolaylıkla tamamlayabilirler. PTT başvuru formunu doldurduktan sonra şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilir.

PTT İş Başvurusu için https://pttkep.gov.tr/online-basvuru/ tıklayınız.

TAVSİYE İÇERİK ➔ GETİR MÜŞTERİ HİZMETLERİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? KARİYER FIRSATI

PTT Görevlisi Nasıl Olunur?

PTT işe alım atamalarında ilan edilen pozisyon için gerekli şartları taşıyan her aday PTT görevlisi olarak görev alabilir. PTT Genel Müdürlüğü alanında ilgili 4 yıllık üniversite fakültelerinin bölümlerini bitiren ve ilgili yıl için KPSS ile ilgili değerlendirme türünden yeterli puanı alan adaylar PTT görevlisi olabilirler. PTT bünyesinde birçok farklı çalışan bulunmaktadır. PTT kargo kurye hizmetleri, gişe, destek personeli ve daha birçok hizmet verilmektedir. İş başvurusunda bulunan adaylar KPSS puan türüne göre sıralanır. KPSS puan sıralamasına göre adaylar, başvuru sürecini tamamladıktan ve diğer süreçleri başarıyla tamamladıktan sonra işbaşı yapabilirler.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ÖZEL HAREKAT BAŞVURUSU PÖH NASIL YAPILIR?

PTT Gişe Memuru Başvurusu Nasıl Yapılır?

ptt-is-basvurusu-kpss-siz-2022-2023Pin
PTT İş Başvurusu KPSS’siz 2023

PTT gişe uygulaması, posta ve bankacılık hizmetleri için iki farklı alanda değerlendirilebilir. Kasa işlemlerini yürüten personel için farklı şartlar aranır. PTT, Türkiye genelinde birçok noktada faaliyet göstermekte ve yıl boyunca ücretli işçi alımı yapmaktadır. PTT kasiyeri olarak işe alınabilmek için adayların ilgili eğitim şartlarını sağlaması ve belirtilen sınav ve mülakat süreçlerinden başarıyla geçmiş olması gerekmektedir. PTT’de kasiyer olarak çalışmak isteyen herkes elektronik ortamdan da başvuru yapabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL ARAÇLI KURYE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU ŞARTLARI

PTT Personel Alımı Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

PTT-is-basvurusuPin
PTT iş başvurusu

PTT personel alımı başvuru tarihleri ​​değişkenlik göstermektedir. İhtiyaçlara göre her yıl farklı personel istihdam edilmektedir. Başvuru tarihleri ​​PTT’nin ilgili sayfalarında duyurulur. Ayrıca çeşitli kariyer sayfaları aracılığıyla mevcut personel alımlarının detaylarını öğrenme imkanı bulunmaktadır. 2023’de çok kişinin beklediği binlerce PTT çalışanı alımına ilişkin detaylar henüz belirlenmedi. PTT başvuru formu ve başvuru yönergeleri yayınlanmadan önce doldurulması gereken pozisyonlara ilişkin genel duyurulara uyulması gerekmektedir. Mevcut iş ilanları için başvuru sahipleri belirli koşullar altında PTT personeli alımına başvurabilirler.

Yorum yapın