AFAD Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? – 2024

AFAD Personel Alımı Başvuru 2023

AFAD Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? – 2023; Kurumda mevcut AFAD personel alımı başvuruları aktif değildir. Yani AFAD 2022-2023 yılları için personel alımı yapmadığı için alım başvuruları da açık değil. AFAD personeli alımı için kurum içi başvurulara ihtiyaç duyulması halinde AFAD resmi internet sitesinde yayın yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyenler bu duyuruları takip ederek AFAD üzerinden başvuru yapma imkanına sahiptir.

GÜNCEL: En Son 29 Aralık 2022 tarihinde AFAD personel alımı ilanı açılmıştır. Bu ilanda 22 Büro Personeli, 19 Destek Personeli ve 19 adet Koruma ve Güvenlik Personeli alınmaktadır. İlanın detayları için TIKLAYINIZ.

Adaylar başvurularını 1 Şubat 2023 saat 10:00 – 8 Şubat 2023 saat 17:00 tarihleri arasında E-DEVLET üzerinden veya https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr kariyer kapısı internet adresinden çevrimiçi başvuruda bulunacaklardır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HAVAŞ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

AFAD Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak?

2023 yılları için AFAD personel alımının başlayacağı tarih henüz belirlenmemiştir. Kadro ihtiyacı nedeniyle AFAD son işe alımını 2021 yılında tamamlamıştır. 2021 yılı Kasım ayı itibari ile kurum için herhangi bir yeni iş ilanı veya başvurusu olmamıştır. Bu nedenle güncel tarihlerde işe alım başvurularının ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

TAVSİYE İÇERİK ➔ A101 İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

AFAD Personel Alımı Şartları Nelerdir?

afad-personel-alimi-sartlariPin
AFAD Personel Alımı Şartları

AFAD personelinin mevcut çalışma koşulları ise şöyle sıralanıyor:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen niteliklere sahip olmak
 • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu hakları geri alınmamalı
 • Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmayan erkek adaylar için
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarından olumlu sonuçlar almak.
 • Herhangi bir sabıka kaydı bulunmamak
 • 35 yaşından küçük olmak
 • Doldurulacak iş hakkında bilgi sahibi olmak
 • Lise mezunları için en az 60 puan P94, ön lisans mezunları için P93 ve lisans mezunları için P3

TAVSİYE İÇERİK ➔ TRENDYOL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

AFAD Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

AFAD iş başvuruları, Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Kariyer Kapısı üzerinden yapılmaktadır. Afad’ın işe alım başvuru servisine Kariyer Kapısı’ndan başvuranların ön başvuruları alınmaya başlandı. Başvurusu kabul edilen ve faaliyete başlama hakkı kazananların gerekli belgeleri sunmaları zorunludur. Bu belgelerin AFAD merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

AFAD Personel Alımı Başvurusu ve Güncel İlanlar için AFAD’ın duyurular sayfasına TIKLAYINIZ.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HEPSİEXPRESS İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

YouTube video
AFAD İş İlanları

AFAD Görevlisi Nasıl Olunur?

AFAD gönüllüsü olmak için e-devlet üzerinden ya da size en yakın AFAD ofisine başvurmanız yeterli. AFAD’da gönüllü olmak için kurum tarafından herhangi bir belge, belge veya nitelik aranmaz. Dileyen herkes, belli temel şartları sağlaması ve gerektiğinde görev yerine gidebilmesi koşuluyla AFAD’a gönüllü olabilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BANABİ YEMEK SEPETİ KURYE İŞ BAŞVURUSU

AFAD Personel Maaşı Ne Kadar?

AFAD personel maaşları, AFAD’da çalıştıkları süreye göre değişmektedir. Çalışanların kesin ücret seviyeleri şu anda bilinmiyor.

AFAD Da Çalışmak İçin Ne Okumak Gerekir?

AFAD çalışanlarının diplomaları lise mezunu olanlar için fark etmeyecek, ancak ön lisans ve lisans mezunlarının görev süresi boyunca Acil Durum ve Afet Yönetimi veya Sivil Savunma ve İtfaiye bölümlerinden veya dengi bir bölümden mezun olması gerekmektedir. AFAD’a başvuruları. AFAD, yönetim kurulunda bir bölümden çok sayıda mezun olmasını şart koşmaz. Acil durumlarda insanlara yardımcı olduğu için bu konularda eğitim almamış kişilerle çalışmak doğru değildir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

AFAD Kaç Saat Çalışır?

AFAD çalışma saatleri ofis çalışanı olmadıkça 09:00-18:00 saatleri arasında değildir. Acil durum niteliği taşıyan doğal afetler sonrasında AFAD personeli 7 gün 24 saat görev başında olmalıdır.

AFAD Personel Alımı Mülakatı Var Mı?

AFAD-personel-alimi-mulakatiPin
AFAD Personel Alımı Mülakatı

AFAD mülakatı, gerekli şartları sağlayan başvuru sahiplerine açıktır. AFAD’da çalışmak isteyen ve pozisyona başvuran kişilerde öncelikle gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilir. Gerekli tüm şartları sağlayan kişiler mülakata davet edilecektir. Ankete katılanların resmi olarak AFAD personeli olma hakkı vardır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BURSA ŞEHİR HASTANESİ İŞ BAŞVURUSU-PERSONEL ALIMI

AFAD Memurları Ne İş Yapar?

AFAD görevlilerinin görevleri şu şekilde sıralanmıştır:

 • İhtiyaç duyulan personel sayısının ve personelin AFAD bünyesindeki konumunun belirlenmesi
 • Afet durumunda olabilecek kişilere ayni ve nakdi yardım yapılması
 • AFAD yetkilileri, afet ve doğal afet bölgelerinin tanınmasından ve bu alanlarda (özellikle deprem ve heyelan bölgelerinde) önleyici tedbirlerin alınmasından, halkın bilinçlendirilmesinden ve düzenli denetimlerin yapılmasından sorumludur.
 • Afetler ve doğal afetler sırasında uygulanması gereken çoğu olay için stratejilerin belirlenmesi
 • Özellikle deprem bölgelerinde sigorta hizmetlerinin yaygınlaştırılmasının ve geliştirilmesinin sağlanması
 • Yerli ve yabancı afetler ve doğal afetlerin değerlendirilmesi
 • Doğal afetlerden daha fazla etkilenebilecek yerleri belirlemek

TAVSİYE İÇERİK ➔ GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL ALIMI- GÜNCEL

AFAD Uzman Yardımcısı Nasıl Olunur?

AFAD Uzman Yardımcısı olabilmek için AFAD çalışanlarının İnsan Kaynakları ve Sınavı’nın açıldığı Uzman Yardımcılığı sınavına girmeleri ve bu sınavı başarıyla geçmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda AFAD Uzman Yardımcısı olabilmek için kişinin bir süre AFAD’da çalışmış olması gerekmektedir. Afat personel yerleştirme sürecinde AFAD’a giren hiç kimsenin doğrudan uzman yardımcısı pozisyonunda sınava girme ve uzman yardımcılığına terfi etme şansı yoktur.

Yorum yapın