A101 Franchise Bedeli – Bayilik Şartları ve Başvurusu – 2024

A101 Franchise Bedeli: A101 market zinciri ülkemizde 28 Nisan 2008 tarihinde “İndirim Marketi” konsepti ile faaliyetine başlamıştır. İlk mağazasını 2008 yılında Genel Müdür Ahmet Yaşar AYDIN ​​liderliğinde açan marketler zinciri, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’de en çok istihdam yaratan, en çok kadın istihdam eden şirket unvanını aldı. Türkiye’de en çok engelli istihdam eden ve Türkiye’de en çok istihdam sağlayan şirket.

A101 Bayisi olmak isteyen yatırımcılar için bugün piyasalar zincirinin bir işi yok. Kendi sermayesi ile bayilik almak isteyen kişiler ne yazık ki A101 marketler zincirinden bayilik alamamaktadır. Bu durumun akıbeti, ileride firma temsilcilerinin inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgiye marketin internet sitesindeki “Kiralık yeriniz var mı?” sekmesi altından ulaşabilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ CONTİNENTAL FRANCHİSE BEDELİ – BAYİLİK ŞARTLARI

A101 BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR?

a101-bayilik-sartlariPin
A101 Bayilik Şartları

A101 Bayilik Şartları, yatırımcıların özellikle heyecan duyduğu konulardan biridir. Market zinciri bayilik vermiyor. Marketler zincirinin sadece dükkânı olan kişilerin yerlerini dükkân olarak kullanmasının bazı şartları vardır. A101 bayisinin şartları aşağıdaki gibidir:

 • Dükkanlar tek katta ve zemin katta olmalıdır.
 • Depolar nem, ıslaklık ve benzeri koşullardan etkilenmeyen yerlerde seçilmelidir.
 • Mağazalarda 5 yıllık sözleşmeler yapılır.
 • Mağazaların konumu, pazar için yeterli yoğunluğun olduğu işlek bir cadde veya mahallede olmalıdır.
 • Dükkanların önlerinde yaklaşık 8 metrekarelik bir alan olmalıdır.
 • Mağazanın depolamaya uygun bir alanı olmalıdır.
 • Mağazanın bulunduğu binanın sıhhi ve altyapı tesisleri çalışır durumda ve bakımlı olmalıdır.
 • İşletmenin en az 500 m2 kapalı alana sahip olması gerekmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ KOSKA FRANCHİSE BEDELİ – BAYİLİK BAŞVURUSU

2023 A101 FRANCHİSE BEDELİ NE KADAR?

A101-franchise-bedeliPin
A101 Franchise Bedeli

A101 Franchise Bedeli: Market zincirinin ülkemizde franchise hizmeti bulunmamaktadır. Bu nedenle şirkete yatırım yapmayı düşünen kişilerin 100.000 TL veya 300.000 TL‘lik bir franchise bedeli vermek doğru olmaz.

Ülkemizdeki marketin gelecekte franchise hizmeti verip vermeyeceği şüpheli olsa da marketler zinciri sadece şahısların dükkanlarını kiralamaktadır. A101 için kiralık dükkanı olan kişiler formu doldurarak gerekli işlemi yapabilirler.

A101 Kiralık Dükkan Başvuru Formu için https://www.a101.com.tr/kiralik-yeriniz-mi-var adresini ziyaret edebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BİM İŞ BAŞVURUSU – BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU FORMU

A101 BAYİLİĞİ NASIL ALINIR?

YouTube video
A101 Başarı Hikayesi

Marketler zincirinin bayilik vermediği bilinmesine rağmen, yine de detaylı bilgi almak isteyen yatırımcılar A101 Müşteri Hizmetleri ve Genel Müdürlük ile irtibata geçerek bayi temin edebilirler. Bunun için firma internet sitesindeki link üzerinden 0850 822 99 00 numaralı telefondan santral aranabilir. 0 (216) 630 11 10 numaralı faks numaralarıyla da iletişime geçilebilir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ ŞOK MARKET İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

Şirket bayilik temsilciliği sunmamakla birlikte yatırımcılara iki ayrı iş ortaklığı sunmaktadır. Biri insanların kiralık dükkanlarını değerlendirmek, diğeri ise firmaya tedarikçi olarak hizmet vermek. Market zincirine tedarikçi olmak isteyen yatırımcılar, web sitesindeki formu doldurarak firmaya tedarikçi olabilirler.

TAVSİYE İÇERİK ➔ LEMAN KÜLTÜR FRANCHİSE BEDELİ – BAYİLİK ŞARTLARI

A101 BAYİLİK VERİYOR MU?

A101-bayilik-veriyor-muPin
A101 Bayilik Veriyor Mu

A101’in çok hızlı bir şubeleşme politikası izlemesi, girişimcilerin A101 bayilik verip vermedikleri ve veriyorlarsa A101’in bayi maliyeti ne kadar olduğu merakını artırdı. Bu durumu bilerek A101’in firma profilini inceledik ve bayisi var mı yok mu diye araştırdık.

Şirketin resmi açıklamasına göre A101 bayilik vermemektedir. Şirket politikası gereği kurmuş oldukları tüm işletmeleri kendi ekiplerince kendi öz kaynakları ile kurmuşlardır. Hiçbir yabancıya A101 adını verme hakkı verilmediği gibi, A101 mağazası açmalarına da izin verilmez.

TAVSİYE İÇERİK ➔ RED BULL İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞMA ŞARTLARI

Bayi franchise sistemine sıcak bakmayan A101 yönetim ekibi, mağazalardaki standartları korumak için tüm operasyonun ön saflarında yer alıyor. Açılacak tüm mağazalar ve yerleri yönetim tarafından belirlenir, bağımsız olarak kurulur ve işletilir. Girişimciler için çok üzücü bir durum ama burada yapılacak bir şey yok.

TAVSİYE İÇERİK ➔ MANGO FRANCHİSE BEDELİ – BAYİLİK ŞARTLARI

A101’İN KAÇ TANE BAYİSİ VAR?

A101 Ülkemizde bayi sayısı 12.000’i aşıyor. Her ilde ve hemen her ilçede şubesi bulunan A101’in sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde 47’ye yakın deposu bulunan marketler zinciri, hız kesmeden hemen her il ve ilçede uygun ve kaliteli ürünlerin satışını yapmaktadır. Mağazanın 12.000’den fazla şubesine 1200’den fazla ürün teslimatı yapılıyor.

Market zinciri sadece ülkemizde hizmet vermektedir. Henüz yurt dışı pazarı olmayan A101 süpermarketler zinciri her geçen gün büyümeye devam ediyor. Toplam 70.000 den fazla çalışanı ve 600’ün üzerinde tedarikçisiyle A101 Market, ayda 130 milyondan fazla makbuz keserek dünyanın en hızlı büyüyen beşinci perakende şirketidir.

A101 BAYİLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇTIR?

Süpermarketler zincirinin çalışma saatleri hafta içi sabah 9’da başlamaktadır. İşiniz hafta içi saat 21:00’de bitiyor. A101 Mağazaları hafta sonu etkinliklerine tüm şubelerinde devam ediyor. Hafta içi olduğu gibi hafta sonları da çalışma saatleri sabah 09:00’da başlar ve akşam 21:00’de biter. Özel gün ve tatillerde çalışma saatleri değişebilir.

A101 MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM

A101 Müşteri Hizmetleri Numarası, hafta içi mesai saatlerinde kullanılabilir. Müşteri hizmetlerine 0850 808 21 101 numaralı telefondan ulaşılabilir. Ayrıca A101 genel müdürlüğü ile bizzat görüşmek isteyenler Burhaniye Mah. Nagehan Sok. No.: 4 B / 1 Üsküdar, İstanbul. Online alışveriş linki üzerinden firmanın e-ticaret hizmetleri ile ilgili soru, görüş ve merak ettiklerini iletebilen müşteriler, resmi internet sitesi üzerinden de tüm merak ettiklerini sorgulayarak işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

TAVSİYE İÇERİK ➔ PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? BAŞVURU FORMU

A101’E DÜKKAN KİRALAMAK

Her yıl planlı sayıda yeni şube açan A101 şirketi, 81 ilde faaliyet gösterdiği için birçok yeni kiralama yapıyor. Firmanın ihtiyaç duyduğu kiralık dükkanlar yönetim ekibi tarafından incelendikten sonra anlaşmaya varılır ve yeni dükkanlar kurulur. Bu nedenle A101 bayii evini almak isteyip de A101’e dükkan kiralama imkanı olmayan kişiler ortaya çıkmıştır.

Kiralık dükkanınız varsa A101 firmasına kiralık yer sunabilir ve A101’in kiracısı olabilirsiniz. Firma kiralık dükkan önerisi yapmak isteyenlerin önerilerini aşağıdaki link üzerinden toplamaktadır. A101 işletmesi açmaya uygun boş bir işletmeniz varsa şirkete teklif ederek şansınızı deneyebilirsiniz.

A101 Kiralık Dükkan Başvuru Formu için https://www.a101.com.tr/kiralik-yeriniz-mi-var adresini ziyaret edebilirsiniz.

TAVSİYE İÇERİK ➔ HEPSİEXPRESS İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? GÜNCEL

A101 Franchise Bedeli – Bayilik Şartları ve Başvurusu hakkında gerekli tüm güncel bilgileri sizler için sunduk.

“A101 Franchise Bedeli – Bayilik Şartları ve Başvurusu – 2024” üzerine bir yorum
 1. Makaleyi okuduktan sonra A101’in bayilik vermeyiş politikasını anlamak önemli. Girişimciler için alternatif yollar sunması gerekebilir. Başvuru sürecindeki zorluklar da dikkate alınmalı. Teşekkürler.

  Yanıtla
Yorum yapın