Evde Kına Paketleme İşi Ücreti ve Firmalar

Evde kına paketleme işi ücreti artan fiyatların yanında şu anki en büyük sorunumuz olan ekonomik sıkıntılar içerisinde sizlere faydalı olacaktır. Bugün size bu sorunlara çare olacak bir fikirle geldim! Evde paketleme işleriyle gelirinizi artırabileceğinizi söylemiştik. Evde kına sarmadan para kazanmanın en popüler yolunun bu olduğunu biliyor musunuz?

Evde ek iş olanaklarından biri olan kına sarma işi en sık yapılan sarma işleri arasında yer almaktadır. Kına paketleme işi, firma yetkilileri tarafından belirlenen ebatlardaki poşetlere doldurularak yapılan iş olarak bilinmektedir.

Makalemizde aşağıdaki gibi birçok konuyu araştırdık:

 • Evde kına paketleme işi veren firmalar
 • Evde kına paketleme işi ücreti
 • Evde paketleme işi veren firmaların iletişim ve telefon numaraları

Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

evde-kina-paketleme-isi-nasil-yapilirPin
Evde Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır

Evde kına paketleme işi hem boş vakit geçirmek hem de yerel ekonomiye katkıda bulunmak için iyi bir iş fırsatıdır. Kına paketlemesi üstün beceri gerektirmez ve yapılması gereken tek şey istenildiği gibi paketleyip zamanında teslim etmektir. Peki evde kına nasıl paketlenir?

 • Kına paketleme şirketi, kına tozunu kutular içinde gönderir ve sizden kınayı belirli boyut ve ölçeklerde paketlemenizi ister.
 • Kınalar küçük kavanozlara firmanın ihtiyacı kadar doldurularak paketlenir.
 • Paketleme işlemi tamamlandıktan sonra kınalar küçük karton paketlere konularak kutulara düzgün bir şekilde dizilir.
 • Paketleme işlemi tamamlandıktan sonra koliler yüklü halde işveren firmaya teslim edilir.

Tüm bu iş süreçleri yönetici şirket temsilcisi tarafından anlatılmakta ve gerekli süreçler uygulamalı olarak gösterilmektedir.

İstanbul civarında yaşıyorsanız İSTANBUL EVLERE PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR NELERDİR? 2023 adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Evde Kına Paketleme Malzemeleri

evde-kina-paketleme-malzemeleriPin
Kına Paketlemek için Gerekli Malzemeler

Evde ek iş teklifinde bulunan ve gerekli malzemeleri temin edip size teslim eden firmalar, ihtiyacınız olacak aşağıdaki malzemeleri size sağlayacaktır:

 • Kına kutusu,
 • Kına ambalajı veya şeffaf poşet,
 • Ölçek veya kına ölçüm bardağı,
 • Koli bandı,
 • Maket bıçağı,
 • Yapıştırıcı bant

Bu malzemeler yapılacak paketleme işinin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Evde kına paketleme işinden para kazanmak için yapmanız gereken tek şey istediğiniz paketi oluşturmak ve size verilen süre içerisinde siparişleri teslim etmektir.

Evde Kına Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

evde-kina-paketleme-isi-ucretiPin
Evde Kına Paketleme İşi Ücreti Ne Kadardır?

Evde kına paketleme işi ücreti ile para kazanmak istiyorum diyenler için bu işten ortalama ne kadar kazanacağınızı da anlattık! Öncelikle işveren şirketin ücret seviyeleri bazı kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı firmalar paket başına ücret alırken, bazı firmalar kutu başına veya haftalık olarak ödeme yapabilmektedir.

Ancak kına paketleme işinde genellikle paket başına ücretlendirme yapılarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Paket başına ortalama 2 TL ödenirken, en az 150 paketiniz varsa günlük 300 TL civarında kazanabilirsiniz.

Aylık olarak toplam ücret 7.000 TL civarındadır. Haftanın kaç günü çalışırsanız geliriniz artar. Kazançlarınızı farklı varyasyonlarla tablolar halinde sunduk. Aşağıdan kontrol edebilirsiniz.

Çalışacağınız Gün SayısıGünlük AdetHaftalık KazancınızAylık Kazancınız
3 Gün150 paket900 TL3600 TL
5 Gün150 paket1500 TL6000 TL
7 Gün150 paket2100 TL8400 TL
Tablo: Evde Kına Paketleme İşi Ücreti

Evde Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde kına paketleme işi veren firmalar genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde bulunsa da her ilde kına paketleme işi yapan firmalar bulunmaktadır. Kolay ve kazançlı ek ev iş modelleri arasında en çok tercih edilen ev kına paketleme işi , firmaların hızlı bir şekilde teslim edilebilmesi için fason olarak yaptırdığı işler arasında yer almaktadır.

Kına Paketleme İşi Veren Yerler Nerede Bulunur?

Bu işi gerçekten istiyorsanız bu pozisyonlara fiilen gidip şahsen başvuru yapmanızı öneririz. Tanımadığınız ve göremediğiniz kişileri arayarak vakit kaybetmemenin en iyi yolu yüz yüze görüşmektir.

Ayrıca evde kına paketleme işiyle para kazanmak isteyenler için de kına alabilecekleri yerleri özetledik:

 • İzmir Kemeraltı’nda düğün ürünleri satan tüm yerler
 • Bursa Kapalı Çarşı’da kına ürünleri satanlar
 • İstanbul Kapalıçarşı’da kına ve düğün ürünleri satan hediyelik eşya dükkanları ve düğün grupları için ürünler satan dükkanlar
 • Ankara genelinde faaliyet gösteren düğün ürünleri satan firmalar (özellikle Kızılay)
 • Siva’nın çifte minareli medresesi için dükkanlar.
 • Eskişehir Hamomyolu Caddesi üzerinde hediyelik eşya ve çeyiz mağazaları.

Özetle bulunduğunuz il veya ilçede faaliyet gösteren herhangi bir düğün salonuna bizzat başvurarak kına paketleme ve kutulama işi bulabilirsiniz.

Kına Paketleme İşi Veren Yerlerin Telefon Numarası Var Mı?

kina-paketleme-isi-telefon-numarasiPin
Evde Kına Paketleme İşi Telefon Numarası

Ek işten para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu “Evde kına paketleme hizmeti veren yer veya firmaların telefon numarası var mı?” sorunun cevabıdır. Öncelikle şu önemli bilgileri verelim:

Şirketler daire kiralarken asla telefon numaralarını direkt internet üzerinden paylaşmazlar. Haklısınız hiçbir firma yüzlerce liralık malını tanımadığı, referans göstermediği bir kişiye emanet etmez.

Terimler ve iş bilgileri genellikle evde kullanılan kına paketleme işi ve diğer yardımcı işler için ilanlarda paylaşılır. Yani evde kına paketleme yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız; İlk gideceğiniz yer kına ürünleri satan dükkanlar olacaktır.

Bu işte size tavsiye edeceğimiz yerler sadece çeyiz dükkânları değil tabii ki. Yazımızın devamında evde kına paketleme işi alabileceğiniz yerleri anlattık.

Evde Kına Paketleme İşine Nasıl Başvurulur?

guvenilir-evde-paketleme-isiPin
Güvenilir Evde Paketleme İşi

Kına nasıl paketlenir? Kına paketleme işine nasıl başvurulur? Bu iki soru evde kına paketlemeden para kazanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.

Ev kınası uygulamasına başvurmak için ilan sitelerinde arama yapabilir ve kına üreten veya satan firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Bir diğer başvuru yöntemi ise kına paketi satan firmalara paketleme işi yapıp yapmadıklarını veya yapan firmalara nasıl ulaşabileceğinizi sormaktır.

Ve ayrıca; Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) zaman zaman resmi internet sitesinde ilan vermekte ve evlere kına paketleme işi dağıtmaktadır.

İŞKUR’da evde kına paketleme işi ilanları için TIKLAYINIZ.

Son olarak, bir sosyal medya platformu olan Facebook’ta, evlere kına, nikah şekeri işi veya sabun paketleme işi gibi kutulama işi veren bazı gruplar var. Bu gruplarda işverenler ve iş yeri sahipleri düzenli olarak evde ek iş yapabilecek kişilere ulaşmaya çalışmaktadır. Dilerseniz evden çalışma ve evden para kazanma iş ilanları bulunan bu iki gruba üye olarak ek iş fırsatları bulabilir ve hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Grupları
Evde Ek İş İlanları grubu için Tıklayınız.
Evde Para Kazanma İlanları grubu için Tıklayınız.
Yorum yapın