Dışarıya Fason İs Veren Firmalar – 2024 – GÜNCEL

Dışarıya Fason İs Veren Firmalar: El becerisi kuvvetli olanlar için harika içeriklerle karşınızdayım. Türkiye’ye penye fason hizmet veren firmalar hakkında ne biliyorsunuz?

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için evde geçici çalışma sunan yerler hakkında detaylı bir yazı hazırladım!

Özellikle; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep, Denizli gibi şehirlerde yaşayan ve ek gelir elde etmek isteyenlerin bu işi rahatlıkla yapabileceğini vurgulamak isterim.

Penye fason işi ne demek? Hiç duydun mu? Bu aslında tekstil üretimi yapan firmaları ve atölyeleri temsil eden bir iş koludur. Yani aslında bir tekstil atölyesinde çalıştığınızı hayal edin.

Hangi işleri yapabileceğinizi, bu firmalara nasıl başvuracağınızı ve evde penye fason dikim işi yaparak ne kadar para kazanabileceğinizi tüm detaylarıyla aşağıda paylaştım. “Ücretli fason dikim işi alacağız” diyen firmalara nasıl ulaşacağınızı öğreneceksiniz.

Ayrıca dışarıya fason is veren firmalar ile kargo ile teslim eden firmaların 2023 yılı adres ve telefon numaraları hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.

Dışarıya Fason İs Veren Firmalar HAKKINDA KÜÇÜK BİR AÇIKLAMA

disariya-fason-is-veren-firmalarPin
Dışarıya fason is veren firmalar

Dışarıya Fason İs Veren Firmalar, penye fason işi ücretli işçilik veren firmaların bilgilerini paylaşmadan önce ücretli işçilik nedir onu anlatmak isterim. Özel işçilik, tek seferlik ürünler üreten bir sektördür. Çoğu zaman küçük işletmelerden ve tekstil atölyelerinden alınan siparişler nedense satıcıya ulaşamıyor. Bu gibi durumlarda fason ürünler oluşturulur.

Türkiye’de yapılan sipariş işlerinin yaklaşık %99’u tekstil ürünleri ile ilgilidir. Yani pantolon, penye, gömlek, iç giyim, elbise ve eteklere fason mal denir.

Şirketler genellikle evden çalışmak isteyen kişilere dış kaynaklı işler verir. Böylece evde para kazandıran işler tabiri caizse ayağınıza gelir. Özellikle ev hanımları, öğrenciler ve emekliler sipariş üzerine çalışarak yöre ekonomisine katkıda bulunabilirler.

PENYE FASON İS VEREN FİRMALAR

penye-fason-is-veren-firmalar-1Pin
Penye fason is veren firmalar

Penye fason is veren firmalar genellikle sizden dikmenizi ve düzeltmenizi isteyecektir. Becerikli ve pratik kişiler bu işi evde rahatlıkla yapabilirler. Penye fason firmaları, günde 5-6 saat gibi kısa bir sürede ek gelir elde edebileceğiniz, yaşadığınız yerden para kazanmanızı sağlar.

Fasonlar artık hem işçilik maliyetlerini azaltmak hem de evde istihdam yaratmak için pek çok işi evlere veriyor. Bu eserler şu şekilde sıralanabilir:

Penye Fason İşler

Çanta dikimi, abiye elbise dikimi, nevresim dikimi, tişört dikimi, pantolon dikimi, iç çamaşırı dikimi, perde dikimi gibi.

Senin için bazı şeyleri düzeltebilirim. Ayrıca penye fason iş veren firmalar konusu ile ilgileniyorsanız, telefon numaralarının da yer aldığı Eve Dikiş İşi Veren Firmalar başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Evlere Verilen Fason İşlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

fason-nevresim-dikimi-veren-firmalarPin
Dışarıya fason is veren firmalar

Her işte olduğu gibi fason penye hizmeti veren firmalar sizden belirli kriterleri ve koşulları sağlamanızı isteyecektir. Çünkü bu işi evden yapıyor olsanız da; Ürünlerin tamamı tekstil ürünü olduğu için öncelikle temizlik ve hijyene dikkat etmelisiniz.

Ayrıca kargo firmaları tarafından tarafınıza gönderilen tüm mal ve malzemeler size emanet olarak teslim edilir ve sayılır. Bu nedenle iş bitiminde firma yetkililerine vereceğiniz siparişlerin eksik olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde firma ile olan işlerinizde süreklilik olmaz. Evlerde ek iş yapan taşeronlarla işinizin devamlılığını sağlamak için ürünlerin teslim tarihini zamanında karşılamanız gerekiyor.

EVDE FASON İŞLER YAPARAK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

evlere-fason-is-veren-firmalarPin
Dışarıya fason is veren firmalar

Penye fason dikim işi evlerde fason penye işi yaptıran şirketler evde çalışanlarına ortalama bir ücret ödüyor. Yani daha az çalışıp çok para kazanamazsınız. Ancak sorunsuz bir şekilde çalışıp iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde yaptırdığım işi yaparak ne kadar para kazanabilirim diye merak ediyorsanız şöyle anlatabilirim… Peki bu işlerin tamamı tekstil ürünleri içeriyor ve yapabilecekleriniz şu şekilde:

Dikiş, kesim, boncuk dikme, düğme dikme, iplik temizleme, ütüleme ve katlama

Penye işi yaptıran yerlerin size verebileceği işler yukarıdaki gibidir. Bu işlerden ne kadar para kazandığınız da bu işleri günde kaç saat yaptığınıza bağlıdır.

Örnek: Günde 5 saat çalışan ev hanımı ile 10 saat çalışan hanıma eşit ücret ödenmez.

İş görüşmelerinde firmalar günde kaç saat çalışabileceğinizi ve kaç ürün tamamlayacağınızı bilmek isterler.

Şöyle ifade edeyim: Günde 10 saat tekstil ürünlerine boncuk ve düğme diken bir kişi ayda ortalama 5.000 TL kazanıyor.

Tavsiye İçerik: GÜVENİLİR EVDE PAKETLEME İŞİ – 2023 – FİRMA LİSTESİ

İSTANBUL’DA PENYE FASON İŞ VEREN FİRMALAR

fason-paketleme-isi-veren-firmalarPin
Dışarıya fason is veren firmalar

İstanbul evde paketleme işi veren firmalar ile penye fason işi yapan firmalar özellikle İstanbul’da yoğunlaşmıştır. Tekstil üretimine yönelik binlerce atölye ve fabrikanın bulunduğu mega şehir İstanbul’da ev hanımlarının ve evde ek iş arayanların penye fason firmaları açısından oldukça mutlu olduğunu belirtmek isterim.

Özellikle Merter, Fatih, Bağcılar ve Sultanbeyli bölgelerinde ev dikişi için penye fason dikim işi alabileceğiniz yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmalarla iletişime geçtiğinizde tecrübeli ve temiz iş yapacaklarını ve ürünleri teslim edeceklerini söyleyebilirsiniz.

İstanbul’da penye fason işi veren firmalar; Zara, Mango, Koton, Lc Waikiki ve Defacto gibi büyük tekstil markalarının artık ürün ve malzemeleriyle çalışıyorlar. Yani bu atölyelerin size yolladığı ürünler bu markaların ürünleridir.

Tavsiye İçerik: LC WAİKİKİ EVLERE İŞ – 2023 – TÜM GÜNCEL DETAYLAR
İSTANBUL EVLERE PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR NELERDİR? 2023

PENYE FASON İŞ VEREN FİRMALAR İZMİR

fason-is-yapmak-istiyorumPin
Fason iş yapmak istiyorum

Tekstil ürünleri imalatında öne çıkan bir diğer il ise İzmir’dir. Özellikle Kemeraltı, Gaziemir, Buca ve Çiğli bölgelerinde yaşayanlar fason ev dikim işi yapan firmalar ile rahatlıkla iletişime geçebilirler.

Genel olarak; İzmir’de evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen bayanlar için nevresim dikim, iplik kesme, temizlik gibi kiralık işler bulabileceğiniz yüzlerce atölye ve atölye bulunmaktadır.

Tavsiye İçerik: EVDE PAKETLEME İŞİ İZMİR – 2023 – EN ÇOK KAZANDIRAN İŞLER

PENYE FASON İŞİ VEREN FİRMALAR ADRES VE TELEFON NUMARASI

Evlere penye fason iş veren firmalar adres ve telefon bilgileri ile kendilerini ikinci plana atmazlar. Aşağıda adım adım anlatacağımız yöntemleri denerseniz; Evinizde sipariş üzerine dikim, aranjman ve dekorasyon işleri yaptırabilirsiniz.

Bölgenizdeki tüm tekstil atölyelerine ve fabrikalara gidin ve yüz yüze görüşün. İnternetten yaşadığınız şehri girin ve yanına bir tekstil atölyesi yazın. Harita, bölgenizdeki tüm işletmelerin adlarını ve telefon numaralarını gösterir. Bunları bir yere yazın ve tek tek arayın lütfen 0532-0543-0506 gibi numaralarla başlayan cep telefonlarını aramayınız.

Bunun yerine anlaşmalı firmaların alan kodu ile başlayan telefon numaralarını çevirin, örn. 0216 – 0216 – 0322 – 0312. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Kocaeli, Balıkesir gibi kelime öbeklerini, internetteki iş ilanlarını ve iş ilanlarını yazınız. Evde penye fason işi veren iş ilanlarına başvurun.

Ayrıca bunun için Sahibinden.com, jooble.org gibi güvenilir iş ilan sitelerini kullanabilirsiniz. Evlere ek iş veren firma ve kişilerin bulunduğu, firmalar ile hızlı bir şekilde iletişime geçen Facebook gruplarına iş ilanları ile katılın ve evde iş ilanlarından para kazanın.

UYARI: Hiçbir işveren sizden depozito veya peşinat gibi ücretler istemez. Lütfen size ek iş vereceğim bahanesiyle ön ödeme isteyen kimseye itibar etmeyiniz.

Dışarıya fason is veren firmalar ve penye fason is veren firmalar kavramlarını detaylıca açıklayarak yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Görüşleriniz için YORUM atabilirsiniz.

“Dışarıya Fason İs Veren Firmalar – 2024 – GÜNCEL” üzerine 3 yorum
 1. Gömlek ve penye işi veren firmalar arıyorum kesim dikim ve ütü paket yapılıp teslim edilir telefon numaram 055X94X693X

  Yanıtla
 2. Bebe elbise işi veren firmalar arıyorum 28 kişilik kadromuzla 1.kalite işçilik
  054x 5×7 0x16 yer Bursa

  Yanıtla
 3. Merhaba, yazınız gerçekten bilgilendirici ve detaylı olmuş. Ancak, evde penye fason işi yapan firmaların emek harcanması gerekliliği ve bu işlerin genellikle düşük ücretlerle yapılması konusuna da değinebilirdiniz. Emek verenlerin hak ettiği değeri görmemesi bazen üzücü olabiliyor. Sizin düşünceniz nedir? Teşekkürler.

  Yanıtla
Yorum yapın