TFF Antrenörlük Kursu Şartları Nelerdir? Belgesi Nasıl Alınır? 2024

TFF Antrenörlük Kursu Şartları Nelerdir? Belgesi Nasıl Alınır? TFF Antrenörlük Kursu; eğitim ve kursları ile teknik elemanların yetiştirilmesine yönelik birçok kurs, seminer ve sertifika programları yürütülmektedir. Koçluk kursu kapsamında geniş bir yelpazede sınıflandırma işlemleri gerçekleştirildi. Bu nedenle TFF antrenörlük kursunun şartları değişkenlik göstermektedir.

TFF antrenörlük klasmanı kısaca şöyle:

 • Lisanslı UEFA PRO antrenörü
 • UEFA Elite Junior A lisanslı teknik direktör
 • UEFA A Lisanslı Antrenör
 • UEFA B’nin lisanslı teknik direktörü
 • TFF Kaleci Antrenörü
 • TFF B kaleci antrenörü
 • TFF Teknik Direktörü
 • TFF Grassroots C lisans eğitmeni
 • TFF Taban Gönüllü Lideri vb.

Alınacak lisans belirlendikten sonra ilgili eğitim ve sertifika programlarına katılarak başvuru koşullarına uygun olarak TFF antrenörlük kurslarına başvuru yapılabilmektedir.

TAVSİYE İÇERİK ➔ SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NEDİR? NASIL YAPILIR?

TFF Grassroots C Kursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Tff Antrenörlük KURSU 2022 ne zamanPin
Tff Antrenörlük KURSU 2022-2023 ne zaman

TFF Grassroots C-kursu başvuru süreci, TFF Grassroots Gönüllü Lider Lisansına sahip olmayı veya amatör futbolcu olarak kayıt olmayı gerektirir. Öte yandan kontenjanda bulunma, ilgili maddelerde yer alan kriterlere göre sıralama yapıldıktan sonra bir diğer gerekliliktir. TFF Grassroots C Lisansı kaydı için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus Kayıt Örneği
 • 1 vesikalık fotoğraf.
 • En az 1 ay önce alınan arşivli sicil kaydı
 • Sağlık raporu.
 • İlgili resmi kurumlardan alınmış İlkyardım Sertifikası.
 • Kurs ücretinin yatırıldığına dair dekont.

TAVSİYE İÇERİK ➔ FORMASYON NASIL ALINIR?BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TFF Grassroots C Lisansı Çalışma Alanları Nerelerdir?

TFF Grassroots C Lisansı çalışma alanları amatör futbol müsabakalarıdır. Bu yarışmalara resmi olarak katılabilmek için ilgili TFF lisansı gereklidir. 60 saat uygulamalı ve teorik derslerden oluşan eğitim programını tamamladıktan sonra yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylar; Amatör futbol kulüpleri ve bayanlar 2.lig müsabakalarına katılmaları mümkündür. Bu anlamda geniş bir çalışma alanından söz edilebilir. Bu kursa başvuru, TFF Antrenörlük kursunun koşullarının sağlanması durumunda mümkündür.

TAVSİYE İÇERİK ➔ TIBBI SEKRETERLİK KURSU NE İŞİ YARAR? TÜM DETAYLARIYLA

TFF Antrenörlük Kursu Ne Zaman?

TFF eğitim ve kurs programlarına başvurarak online ve yüz yüze kurslar ile lisanslı eğitmen olmak mümkündür. Kurs tarihleri, eğitim programı ve lisans türüne göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle başvurulacak lisans programına göre belirlenecek başvuru ve çalışma tarihlerini TFF resmi internet sitesinden veya iletişim kanallarından öğrenebilirsiniz.

TFF antrenörlük kurslarına başvuru tarihleri ​​içinde gerekli ön koşulları sağlayan adaylar, kayıt yaptırdıktan sonra kabul edildikten sonra bilgilendirilebilir. Kayıt işleminden sonra kurs tarihleri ​​kişilerle paylaşılmaktadır.

TAVSİYE İÇERİK ➔ BİLSEM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? KAYIT ŞARTLARI VE BAŞVURU FORMU

TFF Antrenörlük Belgesi Sorgulama

TFF antrenörlük sertifikası talepleri için TFF’nin resmi “Teknik Direktör Arama” sayfası kullanılabilir. Türkiye genelinde birçok farklı spor kulübü ve ligde yer alabilmek için TFF lisansları şarttır. Bu nedenle futbol antrenörü olabilmek için gerekli dersleri almak ve kursu başarıyla tamamlamak gerekmektedir. TFF antrenör kursu koşullarına uygun lisans derslerine katılım mümkündür.

2022-2023 Antrenör Eğitim Programı Ücretleri, Başvuru ve Başvuru Sorgulama için TIKLAYINIZ.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

 1. EBA TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ŞARTLARI NELERDİR? BAŞVURU FORMU
 2. BURSLULUK SINAVI KAÇ PUANLA KAZANILIR? 2023
 3. ERASMUSA HANGİ BÖLÜMLER GİDEBİLİR? TÜM DETAYLAR
 4. ERASMUS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ŞARTLARI NELERDİR?
Yorum yapın